Зе-команда підвищить зарплати лікарям аж на 50 гривень

Опінії
13.11.2020, 14:08
Зе-команда підвищить зарплати лікарям аж на 50 гривень
Фото: Racurs.ua

Звідки братимуть кошти — наразі невідомо.

Народний депутат України VIII скликання

Розповім вам про чергову локшину на вуха від команди Зеленського. Про так зване збільшення капітаційної ставки сімейних лікарів.

Підвищення заробітної платні медичним працівникам — одна з головних обіцянок Зеленського. Про це він каже постійно, але реальні доходи лікарів зараз в реальності тільки наближаються до зарплати некваліфікованих працівників у сфері торгівлі та значно менші за працівників правоохоронних органів та держслужбовців, які отримують премії з "ковідного" фонду.

Так ось, КМУ прийняв рішення підвищити з 1 листопада поточного року виплати лікарям первинної медичної допомоги за кожну укладену з пацієнтом декларацію з нинішніх 600,48 грн на рік до 651,60 грн на рік. Про це під час щоденного брифінгу 30 жовтня повідомив М. Степанов.

Одразу телеканали почали радісно знімати сюжети, провладні видання писати про мудрість цього кроку, а в соцмережах підраховували скільки мерседесів зможе купити лікар за додаткові 50 грн. Але...

На сайті уряду постанова так і не з’явилася. Її прийняли з доопрацюванням, після чого МОЗ України направило до Мінфіну інформаційний запит про погодження змін у постанову КМУ №65.

А у Мінфіні зазначили, що МОЗ не написало звідки брати гроші, а тому збільшити ставку не можливо. Дослівно:

«Міністерством охорони здоров’я надано пропозицію щодо підвищення тарифів на первинну медичну допомогу (капітаційної ставки) без реальних джерел покриття додаткових видатків. Тому Мінфін запропонував комплексно проаналізувати реалізацію програми медичних гарантій до кінця року щодо забезпеченості видатків за всіма пакетами медичних послуг, зокрема, щодо реалізації пакетів медичних послуг з надання медичної допомоги з COVID-19».

На цьому казочці кінець!

Читайте також:
Депутат Державної Думи РФ від Республіки Тива, яка представляла політичну силу "Єдина Росія", Ларіса Шойгу померла на 69-му році життя.
11 червня, 12:57
В прокуратурі стартувала кампанія з вакцинації – однією з перших щепилась Генпрокурор
30 квітня, 11:45
В керівництві медицини США повідомили, що з червня, швидше за все, вже повністю знімуть обов'язок ходити в масках.
14 квітня, 11:45
Пандемія коронавірусу дала гарну нагоду урядовцям країн-членів Європейського союзу взятися за згортання демократії й свободи слова.
10 квітня, 16:45
Коли при владі профани без досвіду і належної компетенції, чекати на диво у різних сферах суспільного життя не варто.
08 квітня, 12:56
Об'єднаній Європі не знадобиться кремлівський медичний препарат "Спутник V", адже у Брюсселі вже схвалили 4 інших вакцини.
23 березня, 11:36