Зелена сволота, яка окупувала Україну, продовжує грабувати українців під час війни

ПОЛІТИКА
22.04.2023, 08:00
Зелена сволота, яка окупувала Україну, продовжує грабувати українців під час війни

Тариф на електроенергію для населення може зрости до 2,8 гривні за кіловат, – голова НКРЕКП

Один із базових варіантів нових тарифів на електроенергію для населення передбачає підвищення верхнього тарифу з 1,68 грн до 2,4 грн або 2,8 грна за кВт-год, водночас планується зберегти нижній тариф для населення на рівні 1,44 грн за кВт-год, який зараз діє за умови місячного споживання до 250 кВт-год.

Про це голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), Костянтин Ущаповський заявив в ефірі національного ЗелеМарафону.

"Розглядаються деякі варіанти. Один із базових – це орієнтовно 1,44 грн/кВт-год, а потім 2,4 грн/кВт-год або 2,8 грн/кВт-год. Це така ситуація. У ній головне забезпечити дієву програму захисту незахищених верств населення", – сказав Ущаповський.

Водночас голова регулятора не уточнив, для яких обсягів споживання може залишитися тариф 1,44 грн за кВт-год та не назвав орієнтовний час запровадження нових тарифів.

Він додав, що ринковий тариф на електроенергію зараз становить приблизно 6,2 грн за кВт-год, однак про підвищення тарифів для населення до цього рівня наразі не йдеться.

За даними Forbes, в Офісі президента в середині квітня під час наради обговорювали варіант підвищення тарифів для населення майже удвічі – до 2,88 грн за кВт-год, а для бізнесу – на третину, до 4,5 грн/кВт.

У серпні минулого року актор, який грає роль президента України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає запровадження мораторію на підвищення тарифів на опалення та гарячу воду протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення.

Однак він не передбачає мораторію на підвищення тарифів на електроенергію.

18 квітня членкиня Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій заявила, що електростанції не зможуть виробляти електроенергію без підвищення тарифу для населення.

"Останній Бастіон" нагадує читачам, що більшість обленерго в Україні контролюються не Урядом, а кількома бізнес-групами українських та російських олігархів.

Це VS Energy, за яким стоять інтереси підсанкційних росіян Олександра Бабакова, Євгена Гінера та Михайла Воєводина. Компаніям з їхньої орбіти належать сім підприємств: «Рівнеобленерго», «Житомиробленерго», «Чернівціобленерго», «Кіровоградобленерго», «Херсонобленерго».

Енергохолдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова контролює чотири компанії з продажу та постачання електроенергії: «Донецькобленерго», «Дніпрообленерго», «Київенерго» та «Крименерго».

Експортувати вироблену електроенергію можуть, а виробляти не можуть_1

Контрольні пакети ще трьох обленерго – «Сумиобленерго», «Чернігівобленерго», «Полтаваобленерго» – належить фірмам з орбіти олігарха Ігоря Коломойського та росіянина Костянтина Григоришина.

Через низку фірм Григоришин володіє ще двома обленерго: «Луганське енергетичне об’єднання» та «Вінницяобленерго». Співвласником «Вінницяобленерго» є також фірма ICU, де до приходу на держслужбу та ще до «Рошен» працював колишній голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Експортувати вироблену електроенергію можуть, а виробляти не можуть_3

Ще два обласні підприємства з продажу та постачання електроенергії – «Львівобленерго» та «Прикарпаттяобленерго» – належать компаніям з орбіти братів Ігоря та Григорія Суркісів.

Експортувати вироблену електроенергію можуть, а виробляти не можуть_5

Також два обленерго – «Закарпаттяобленерго» та «Волиньобленерго» – належать фірмам, пов’язаним з депутатами від проросійської забороненої партії ОПЗЖ​ Сергієм Льовочкіним та Юрієм Бойком.

Експортувати вироблену електроенергію можуть, а виробляти не можуть_7

"Харківобленерго" частково також контролюється депутатом від ОПЗЖ Вадимом Новинським.

Більша частина Обленерго та енергорозподільчих мереж в Україні контролюється російськими та проросійськими олігархами та колаборантами із забороненої в Україні партії ОПЗЖ.

Результати передачі стратегічних підприємств в руки "ефективних управлінців" сьогодні кожен українець відчуває на собі.

Олігархи та вороги українського народу, які роками грабували українців, встановлюючи захмарні тарифи на електроенергію, сьогодні заявляють про те, що вони не мають достатньо коштів, щоб відновити енергорозподільчі потужності своїх приватних підприємств.

Також нагадаємо, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявляв, що через постійні ракетні обстріли рф пошкоджені майже два десятки енергоблоків українських теплоелектростанцій.

За його словами Україна тимчасово втратила 44% атомної генерації, 75% потужності ТЕС та 33% блочних ТЕЦ.

Але це не завадило уряду Дениса Шмигаля, з понеділка, 17 квітня, почати здійснювати експорт електроенергії до Словаччини завдяки резерву потужності в енергосистемі.

Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго".

З понеділка розпочався експорт електроенергії у Словаччину (200 МВт щогодини). Також триває експорт у Польщу (75 МВт щогодини) та Молдову (99-134 МВт у різні години).

Крім того, зі Словаччини продовжується незначний імпорт (2-4 МВт у різні години).

Експорт електроенергії в Молдову розпочався з 11 квітня. А з 12 квітня Україна відновила експорт електроенергії до Польщі.

7 квітня міністр енергетики України Герман Галущенко підписав розпорядчий документ, що дозволяє розпочати процес відновлення експорту електроенергії в ЄС в умовах профіциту генеруючої потужності.

Отже, експортувати вироблену електроенергію Україна може, а виробляти "не може".

То хто ж тоді бреше українцям ? Денис Шмигаль, Герман Галущенко чи Костянтин Ущаповський та Ольга Бабій ?

Зелена сволота, яка окупувала Україну, вигадала нове пояснення підвищенню тарифів на електроенергію для українців під час війни.

У ці важкі, але певно доленосні для всіх нас часи, маємо нарешті утвердити власний порядок на своїй землі, адже нехтування природним станом речей упродовж останніх 30 років призвело до розмиття навіть декларованих чинним законодавством прав українців.  

Саме тому "Останній Бастіон" виступив з ініціативою прийняття Закону про Національну Державу, який визначає Україну як національну державу Українського Народу. 

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Політика
Кабінет міністрів готує підвищення вартості електроенергії, - Олексій Кучеренко
10 травня, 16:00
Політика
Цікаве попереду… об’єднуємося в боротьбі з комунальною мафією.
08 травня, 09:45
Полтава
Жодна із «злочинних» влад з 2000 року так і не застосувала, оскільки розуміла його необґрунтованість і несправедливість.
25 квітня, 09:00
Політика
Уряд може не уникнути рішення щодо перегляду тарифу на електроенергію, бо «енергосистемі потрібні кошти на відновлення».
22 квітня, 09:05
Полтава
Комунальна мафія Полтаватеплоенерго в змові із суддівською мафією продовжує тероризувати споживачів.
20 квітня, 15:35