Жителі окупованих Курилів: за Японії був порядок, за Московії – хаос і руїна

СВІТ
11.11.2021, 13:04
Жителі окупованих Курилів: за Японії був порядок, за Московії – хаос і руїна

Влітку 1945 року на Курильські острови та Південний Сахалін вдерлися совєцькі війська, розпочавши тривалу окупацію.

Місцеве населення – етнічні японці та айни, – котре не встигло евакуюватися, стало замикати відкриті до того крамниці, ховати велосипеди у підвали, остерігаючися крадіжок.

Найбільше від "червоних визволителів" постраждали жителі Кунашира і трьох сусідніх островів, інформує аґенція "Останній Бастіон", посилаючися на видання "Current Time".

Та вже по завершенню Другої світової війни та капітуляції Японії (підписана 2 вересня 1945 року – прим. ред.) Москва взялася впроваджувати на окупованому архіпелазі випробувані на інших, загарбаних нею раніше, територіях репресії й терор.

Тільки за рік японській владі, завдяки тиску США і Великої Британії, дозволили повернути, а затим і репатріювати жителів Курилів і Південного Сахаліну; їх розселили на Хоккайдо.

Ідеально чистий, впорядкований та інфраструктурно розвинений Кунашир із сусідніми островами невдовзі пізнав усі "принади" совєцької окупації: спорудження убогої житлової забудови; відсутність сталого постачання води, газу й електрики; стихійні звалища при повсюдному встановленні більшовицьких ідолів-бовванів.

Станом на 2021 рік спірний архіпелаг загиджений сміттям і відходами життєдіяльності росіян, а каналізаційні стоки виливаються у відкритий океан.

Природно, що сучасних японців ця ситуація відверто обурює, але їх не допускають на Курили навіть як туристів, адже Кремль вважає острови "закритою зоною стратегічного військового значення"; власне остаточного мирного договору між країнами немає до тепер.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", новопризначений японський прем'єр-міністр заявив про суверенітет Токіо над чотирма південнокурильськими островами.

Острів Кунашир (наші дні)
Острів Кунашир (наші дні)
Читайте також:
Андрій Сердюков — керівник операції по захопленню Росією у 2014 році території АР Крим
07 січня, 14:51
На Бішкек спрацював тиск Москви, яка хоче зберегти рештки постсовєцької недоімперії, не втративши вплив на Середню Азію.
07 січня, 10:25
Казахстан, сам того не відаючи, відвів удар від України. Але то на краще, тепер у Путіна велика проблема безпосередньо у підчерев'ї РФ.
07 січня, 08:33
У Фороському парку в окупованому Криму знищують 350-річні дерева
05 січня, 20:11
Міністерство оборони московії анонсувало облаштування полігону «Старокримський» в окупованому Криму
03 січня, 19:45
От вам і “знаменитий пломбір у вафельному стаканчику за 19 копійок”.
14.12.2021, 18:08