Жителі окупованих Курилів: за Японії був порядок, за Московії – хаос і руїна

СВІТ
11.11.2021, 13:04
Жителі окупованих Курилів: за Японії був порядок, за Московії – хаос і руїна

Влітку 1945 року на Курильські острови та Південний Сахалін вдерлися совєцькі війська, розпочавши тривалу окупацію.

Місцеве населення – етнічні японці та айни, – котре не встигло евакуюватися, стало замикати відкриті до того крамниці, ховати велосипеди у підвали, остерігаючися крадіжок.

Найбільше від "червоних визволителів" постраждали жителі Кунашира і трьох сусідніх островів, інформує аґенція "Останній Бастіон", посилаючися на видання "Current Time".

Та вже по завершенню Другої світової війни та капітуляції Японії (підписана 2 вересня 1945 року – прим. ред.) Москва взялася впроваджувати на окупованому архіпелазі випробувані на інших, загарбаних нею раніше, територіях репресії й терор.

Тільки за рік японській владі, завдяки тиску США і Великої Британії, дозволили повернути, а затим і репатріювати жителів Курилів і Південного Сахаліну; їх розселили на Хоккайдо.

Ідеально чистий, впорядкований та інфраструктурно розвинений Кунашир із сусідніми островами невдовзі пізнав усі "принади" совєцької окупації: спорудження убогої житлової забудови; відсутність сталого постачання води, газу й електрики; стихійні звалища при повсюдному встановленні більшовицьких ідолів-бовванів.

Станом на 2021 рік спірний архіпелаг загиджений сміттям і відходами життєдіяльності росіян, а каналізаційні стоки виливаються у відкритий океан.

Природно, що сучасних японців ця ситуація відверто обурює, але їх не допускають на Курили навіть як туристів, адже Кремль вважає острови "закритою зоною стратегічного військового значення"; власне остаточного мирного договору між країнами немає до тепер.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", новопризначений японський прем'єр-міністр заявив про суверенітет Токіо над чотирма південнокурильськими островами.

Острів Кунашир (наші дні)
Острів Кунашир (наші дні)
Читайте також:
Кримінал
На новоокупованих територіях репресії набувають усе нових і нових обертів, росіяни не цураються практикувати методи чекістів і ґестапівців.
02 серпня, 08:18
Світ
рф має намір отримати частину грузинського курорту Бічвінта
26 липня, 16:52
Політика
Чи може росія повторити концепцію "народних республік" в умовах 2022-го? Швидше ні, аніж так.
16 липня, 09:27
Війна
Колишній народний депутат України від Партії регіонів Євген Балицький організовує "референдуму" щодо приєднання до ресурсної федерації.
15 липня, 07:09
Війна
За весь час існування Верхньокальміуське водосховище, що неподалік Ясинуватої, ніколи не зазнавало обміління, проте не цьогоріч улітку.
10 липня, 18:18
Кримінал
Продуктові склади та зерносховища у тимчасово окупованому Старобільську майже повністю спустошені російськими загарбниками.
23 червня, 17:00