Жлобізація українського МЗС на марші

ПОЛІТИКА
27 лютого, 06:01
Жлобізація українського МЗС на марші
Фото: Останній Бастіон

Вітчизняну дипломатію один за одним стрясають скандали. Слідом за капітулянтською роботою Ірини Венедіктової активізувалися контрабандисти.

Такі відомості з угорського контрольно-пропускного пункту Загонь оприлюднив закарпатський журналіст Віталій Глагола. З'ясувалося, що дружина першого секретаря посольства України у Будапешті Дмитра Шмельова Лариса Шмельова приторговує контрафактними цигарками.

Товар для потенційних покупців в Європейській спілці був запакований у мікроавтобус із фальшивою дипломатичною позначкою. Водій автомобіля Мар'ян Крушельницький та його супутниця Лариса Шмельова мали при собі дипломатичні паспорти.

Під час перетину угорського КПП ця пара контрабандистів відмовилася давати дозвіл на огляд транспортного заходу. Тому у зв'язку з непокорою митно-прикордонним органам на них оперативно одягнули кайданки.

Станом на цю мить відомо, що водія вже допитали відповідні правоохоронні структури Угорщини як підозрюваного у «скоєнні злочину бюджетного шахрайства» (перевезення 141,5 тисячі пачок цигарок без маркування). Незабаром суд визначить питання його арешту.

Натомість ситуація з Ларисою Шмельовою — під питанням, оскільки у неї дипломатичний імунітет завдяки чоловікові. Власне, Дмитро Шмельов раніше він працював у Державній прикордонній службі начальником відділу внутрішньої безпеки східного управління, а згодом офіційним представником ДПСУ при посольстві Білорусії.

І це ж не перший подібний ганебний випадок із вітчизняними дипломатами, які соромлять Україну не гірше за втікачів-пристосуванців (Шарій, Олешко тощо). Крім цього можна згадати всіх придуркуватих послів, на кшталт Андрія Мельника, який настільки по-бидлячому поводився у Німеччині, що довелося зрештою відкликати до Бразилії.

Втім, не має чому дивуватися, адже посли дивляться на поведінку свого керівництва: міністра Дмитра Кулеби та пРезидента Володимира Зеленського. А відтак беруть на озброєння цей «бидло-стайл».

Ось тільки проблема в тому, що вона вже не тільки не працює, але більше шкодить репутації України на міжнародній арені. Тепер ось лави послів поповнилися звільненим за дискредитованими обставинами з посади голови «Укроборонпрому» Юрієм Гусєвим.

Гусєва намагалися влаштувати до Чехії, але у Празі такого посла приймати відмовилася; Андрій Єрмак наказав відправити свого прислужника до Азербайджану, може у Баку стерплять. Варто було б таки визначитися:

  • Якщо Гусєв ні в чому не винен, то повернути його на посаду та перепросити.
  • А якщо винен — то чому Азербайджан, а не в'язниця?

Раніше медіаагенція «Останній Бастіон» повідомляла про те, як позаконституційний завгосп Єрмак послав послів готувати саміт миру. Завдання просте: не відстоювати інтереси українських громадян, і українського бізнесу на кшталт блокади пропускних пунктів, а пропагувати ідеї хворої влади.

Автор : Северин Осташко
Читайте також:
Кримінал
Їх підозрюють у незаконному виготовленні тютюнової продукції.
15 травня, 12:01
Опінії
Операція організовувалась в режимі максимальної секретності, тому витоку інформації до фігурантів вдалось уникнути.
15 травня, 10:35
Політика
Втрачаючи на нелегальному ринку тютюну 23 млрд/рік, бюджетних доходів нам все складніше вимагати фінансової підтримки у партнерів.
10 травня, 15:25
Політика
Україна стала другим за величиною джерелом нелегальних сигарет у Європі
17 квітня, 16:25
Політика
Нардеп Петруняк лобіює кримінальні інтереси «тютюнового короля» Козловського.
16 квітня, 16:05
Кримінал
Історія головного сигаретного контрабандиста України
06 квітня, 07:18