ЗСУ продовжує славні традиції Армії УНР

ВІЙНА
02.09.2023, 16:09
ЗСУ продовжує славні традиції Армії УНР
Фото: Останній Бастіон

Українським аналогом американського "пурпурового серця" першим серед пластунів отримав кримчанин-переселенець, фронтовик Дмитро Терновий.

Про нагородження свого бойового побратима медаллю "За жертву крові" повідомив голова Крайової Пластової Ради, військовослужбовець Юрій Юзич, передає медіаагенція "Останній Бастіон".

За його словами, вказана нагорода – це відзнака за бойове поранення, яка відтворює дизайн запроваджений у 1980 році урядом Української Народної Республіки (на вигнанні), очільником якого тоді був пластун Микола Лівицький.

«Наступник Лівицького, теж вихованець Пласту, – Микола Плавюк – офіційно передав регалії цього уряду першому Президенту України, обраному після відновлення незалежності. Передані тоді державні регалії стали офіційними, які використовуються при іменуванні Президента України.

Пластуни десятки років зберігали державні регалії УНР. Пласт – український скаутинг досі зберігає традиції Армії УНР, які ще не остаточно перейшли в ЗСУ. Але все буде, з часом. На булаві Президента України не просто так є гасло: "Все повертається". Вже повертається, так», – заявив Юрій Юзич.

Натомість медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів не забувати, українцям є, щó пред'явити кремлівському бункерному діду, котрий не знає справжньої історії, – ні московської, ні європейської, ніякої взагалі.

Читайте також:
Опінії
Свастя: історія символу, забута крізь століття
01 січня, 17:02
Історія
Цей символ так само предковічний та вселюдський, як і свастя. Він не належить якомусь одному народові, але має власну історію в обрядовості.
03.10.2024, 06:04
Історія
У давнину наші предки носили на собі за оберіг саме такий хрест, як на знімку вище. Рідновіри називають «Колом Сварога» на честь божества.
19.09.2024, 13:46
Мистецтво
У давнину, коли людство від печерного і кочового трибу життя перейшло до осілого, виник інститут влади. Правителі мали особливі регалії.
01.09.2024, 19:52
Мистецтво
Провінційне містечко на півдні Араґону щороку приваблює тисячі іноземців. Заїжджі туристи прагнуть доторкнутися до унікальної пам'ятки.
21.06.2024, 21:34
Культура
Шестикутний символ як і свастя входить до переліку прадавніх зображень, вигаданих людством. А відтак не належить жодній нації.
05.05.2024, 10:34