7 висловів, які не варто говорити військовослужбовцям

10 червня, 18:12
7 висловів, які не варто говорити військовослужбовцям

Спілкуючися з рідними та друзями, які перебувають на фронті, можуть виникати сумніви, чи доречно розпитувати бійців про війну, чи ні.

У школі міжособистісних комунікацій "Спільна мова" підготували перелік питань і фраз, які з точки зору психологів, є недоречними.

Медіаагенція "Останній Бастіон" люб'язно ділиться порадами зі своїми читачами:

  • «Тобі страшно?»

Страшно усім, хто бачив війну. Зайвий раз нагадувати військовому про його страхи – не найкращий спосіб підтримати бойовий дух. 

  • «Чи є у нас шанси перемогти?»

Людина, яка воює, щиро вірить у перемогу і хоче відчути тилову підтримку та мотивацію. Людина все ж таки ризикує життям за нашу країну, за нас, і будь-які фрази, які змінюють цю впевненість – не найкращі.

  • «Ми усі за тебе хвилюємося»

Коли військовий це чує, у нього складається враження, що він є основною причиною страхів і переживань у родині. І це не найкраща мотивація, коли рідні переживають за тебе і ти постійно маєш переживати за них.

  • «Нащо ти туди пішов?»

У цьому випадку буде краще підтримати свідомий вибір близької людини й не знецінювати такий серйозний крок. Будь-яка людина відповість на це, але це краще не питати.

  • «Давайте, наваляйте їм там»

Коли військовий чує цю фразу від чоловіка, який не воює йому хочеться закликати цього чоловіка самому піти й зробити це. Нічого приємного ця фраза не викликає. Людина воює, робить усе можливе для захисту нас і країни. Який сенс несе ця фраза? Вони й так прикладають багато зусиль.

  • «Треба ж закінчувати цю війну»

Всі це розуміють і, звичайно, коли військовий чує таку фразу, у нього вона викликає протиріччя, що "а як же ми не здогадалися, що вже час закінчувати?".

  • «Російська армія не вміє воювати»

Військові не хочуть чути, що армія, проти якої ми воюємо, ні на що не здатні бомжі. Доволі популярний меседж, що росіяни випадково забрели на нашу територію і взагалі не вміють воювати. Це знецінює вклад наших військових.

Вони насправді протистоять сильному і численному ворогу і дуже добре справляються зі своєю задачею, за що їм величезна подяка. Не варто казати, що вони воюють проти слабших.

ДЖЕРЕЛО

Читайте також:
Життя
Жити згідно з чітко спланованим розкладом, з одного боку – досить раціональне та зрозуміле рішення. Проте є й зворотний бік медалі.
12 серпня, 09:43
Життя
Людина від природи так влаштована, що не може працювати постійно в одному режимі наче механізм.
06 серпня, 19:23
Життя
Емоційне здоров'я – це коли людина здатна почуватися гармонійно і врівноважено незалежно від зовнішніх обставин.
31 липня, 08:47
Життя
Застрягання на певній негативній події змушує жити минулим, вимагаючи енергетичних затрат для постійного прокручування страшних спогадів.
29 липня, 18:12
Життя
Звичка "накручувати" ситуацію може доводити людину до панічного стану. Бо за всіма законами нейробіології, турбуватися є природним.
27 липня, 20:36
Життя
Перш за все, зайняти внутрішню позицію і не сприймати все погане як невідворотну даність!
26 липня, 18:19