Африканські слони за крок від вимирання

03.04.2021, 08:01
Африканські слони за крок від вимирання
Фото: BBC

Співробітники Міжнародного союзу охорони природи б'ють на сполох через зменшення популяції слонів на "чорному континенті".

Відповідну інформацію з посиланням на природоохоронців оприлюднило провідне американське видання "The New York Times".

Зазначається, що у зоні ризику повного зникнення опинився саме той від слонів, який населяє безлюдні савани та лісові простори Центральноафриканської Республіки й Кенії.

Серед основних причин, котрі вплинули на катастрофічне падіння чисельності хоботових тварин, називається браконьєрство, а саме – полювання за бивнями.

«Те, що ми спостерігаємо зараз, свідчить про незворотні зміни у дикій природі. Стада лісових слонів, налякані озброєними людьми, на психологічному рівні втрачають здатність розмножуватися. Навіть, якщо ми беремо врятованих від браконьєрів звірів під свій захист на деякий час, згодом повернення у дику природу для цих слонів є справжнім випробуванням. Період зворотного пристосування може розтягнутися на місяці, за умови, якщо їх не чіпатимуть люди», – коментує ситуацію біолог Міжнародного союзу охорони природи Бен Окіта.

Природоохоронець додає, тільки 30% від загальної кількості вказаних хоботових тварин можуть жити за межами заповідних територій, що робить їх особливо вразливими перед браконьєрами, які полюють зі слоновою кісткою.

«Наша команда також виявила, що в останні 10 років стала меншою і популяція саванних слонів. Вона впала щонайменше на 60% у порівнянні з показниками 1970-1980-х років. Це насторожує. Ми просто не можемо дозволити собі їх втратити, це ж важлива частина не тільки нашої африканської культури, але й всієї земної фауни», – підсумовує Бен Окіта.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", людство як ніколи близьке до того, щоби винищити китів остаточно.

Читайте також:
Світ
У дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґи, які схожі на кенгуру, але мають розмір кролика.
22 травня, 20:41
Життя
Серед вітчизняних громадян, які займаються рільництвом і землеробством від совєцьких часів лишилося жорстоке ставлення природи.
01 травня, 21:19
Життя
А чи знали ви, що в індіанських культурах Америки вовк – провідна тотемна істота, як, до слова, й у тюркських народів Євразії.
05 березня, 21:29
Життя
Пара, яка пірнала біля узбережжя Японського моря, зробила рідкісні зображення гігантського кальмара.
16 січня, 17:28
Світ
Здебільшого тварин використовували для виявлення мін, тепер навчають пошуково-рятувальним операціям
24.12.2021, 07:04
Життя
Звірі дуже гостро відчувають наближення свого кінця на цьому світі, особливо, якщо він настає не з їхньої власної волі.
14.10.2021, 10:25