Африканські слони за крок від вимирання

03.04.2021, 08:01
Африканські слони за крок від вимирання
Фото: BBC

Співробітники Міжнародного союзу охорони природи б'ють на сполох через зменшення популяції слонів на "чорному континенті".

Відповідну інформацію з посиланням на природоохоронців оприлюднило провідне американське видання "The New York Times".

Зазначається, що у зоні ризику повного зникнення опинився саме той від слонів, який населяє безлюдні савани та лісові простори Центральноафриканської Республіки й Кенії.

Серед основних причин, котрі вплинули на катастрофічне падіння чисельності хоботових тварин, називається браконьєрство, а саме – полювання за бивнями.

«Те, що ми спостерігаємо зараз, свідчить про незворотні зміни у дикій природі. Стада лісових слонів, налякані озброєними людьми, на психологічному рівні втрачають здатність розмножуватися. Навіть, якщо ми беремо врятованих від браконьєрів звірів під свій захист на деякий час, згодом повернення у дику природу для цих слонів є справжнім випробуванням. Період зворотного пристосування може розтягнутися на місяці, за умови, якщо їх не чіпатимуть люди», – коментує ситуацію біолог Міжнародного союзу охорони природи Бен Окіта.

Природоохоронець додає, тільки 30% від загальної кількості вказаних хоботових тварин можуть жити за межами заповідних територій, що робить їх особливо вразливими перед браконьєрами, які полюють зі слоновою кісткою.

«Наша команда також виявила, що в останні 10 років стала меншою і популяція саванних слонів. Вона впала щонайменше на 60% у порівнянні з показниками 1970-1980-х років. Це насторожує. Ми просто не можемо дозволити собі їх втратити, це ж важлива частина не тільки нашої африканської культури, але й всієї земної фауни», – підсумовує Бен Окіта.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", людство як ніколи близьке до того, щоби винищити китів остаточно.

Читайте також:
Життя
Ці тварини доволі соціалізовані та мають власну мову. А ще — вірні один одному до скону, готові битися за свою зграю навіть на самоті...
08 лютого, 20:25
Життя
Видалення кігтів непропорційно впливає на їхні м’язи порівняно з їхніми меншими побратимами
02.08.2023, 09:05
Життя
Британські науковці змогли встановити, що деякі кенгуру, які вимерли, могли не використовувати стрибки для пересування суходолом.
23.06.2023, 16:00
Життя
Дорослі коні часто можуть спати лише 5 годин на день, і більшу частину цього сну вони можуть отримати стоячи.
07.06.2023, 12:15
Світ
У дику природу материкової Австралії повернувся раніше втрачений вид тварин – беттонґи, які схожі на кенгуру, але мають розмір кролика.
22.05.2023, 20:41
Життя
Серед вітчизняних громадян, які займаються рільництвом і землеробством від совєцьких часів лишилося жорстоке ставлення природи.
01.05.2023, 21:19