Аграріїв Кременчуцького району попередили про покарання за отруєння бджіл

ПОЛТАВА
05 березня, 12:34
Аграріїв Кременчуцького району попередили про покарання за отруєння бджіл

Застосування засобів захисту рослин повинно здійснюватися згідно із переліком пестицидів і агрохімікатів дозволених законодавством.

Такі поради для аграріїв Полтавщини надав начальник Кременчуцького районного управління Держпродспоживслужби Володимир Барчук. За його словами, отруєння бджіл вказаними засобами може настати внаслідок недотримання суб'єктами господарювання встановлених регламентів і санітарних норм.

При виборі необхідно враховувати ступінь небезпеки для бджіл, який визначається з урахуванням їх класу небезпечності, класифікації за цільовим призначенням (інсектицид, фунгіцид, гербіцид, десикант тощо), препаративної форми й способу застосування. Заборонено обробку квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл.

«Для застосування дозволяються засоби захисту рослин, які пройшли державну реєстрацію. Ці препарати включені до Державного реєстру пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні згідно із Законом «Про пестициди та агрохімікати».

Збитки, завдані власникам пасік внаслідок порушення порядку застосування засобів захисту рослин оцінюються шляхом обстеження та фіксації випадків отруєння бджіл, на вимогу та за заявою власника пасіки до органів місцевого самоврядування, постійною Комісією із встановлення факту отруєння бджіл. Склад такої комісії затверджується рішенням органу місцевого самоврядування», — зазначив Володимир Барчук.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», якщо людство втратить бджіл, – втратимо багато рослин. А це означає, що втратимо місця для проживання та врожаї; і це дуже тривожно.

Читайте також:
Полтава
Досвідчені люди, які із року у рік добувають живильну рідину, знову заполонили ліси та лісосмуги. Важливо не нашкодити березам.
12 квітня, 14:52
Світ
Якщо ми втратимо бджіл, – втратимо багато рослин. А це означає, що людство втратить місця свого проживання та врожаї; і це дуже тривожно.
11.08.2023, 17:53
Полтава
У зв'язку з ракетною загрозою з боку росії селянам Полтавщини радять підготувати підвали та погреби для збереження продовольства.
05.08.2022, 20:07
Економіка
Вітчизняні парламентарі хочуть загнати у боргове ярмо українців, примусивши сплачувати 1500 гривень за кожен 1 гектар.
02.12.2021, 08:12
Економіка
Середня ціна за 1 гектар вітчизняної ріллі поки не надто висока; у липні вартість землі становила 26 тисяч гривень.
09.08.2021, 13:41
Економіка
За січень-червень 2021 року у вітчизняному аґрарному секторі виявлено скорочення виробництва у порівнянні з аналоґічним періодом 2020 року.
22.07.2021, 11:44