УКАБ: найдорожча земля в Україні – на Київщині

ЕКОНОМІКА
09 серпня, 13:41
УКАБ: найдорожча земля в Україні – на Київщині

Середня ціна за 1 гектар вітчизняної ріллі поки не надто висока; у липні вартість землі становила 26 тисяч гривень.

Про це йдеться у місячному звіті, підготовленого й оприлюдненого фахівцями Українського клубу аґрарного бізнесу (УКАБ), інформує аґенція "Останній Бастіон".

Cтверджується, що з огляду на коливання курсу валюти (долара США) та сезон жнив ринок землі в наразі дуже млявий, тому люди не поспішають продавати/купляти сільгоспугіддя.

Фактично, за минулий місяць в Україні леґально з рук у руки перейшло всього 5,32 тисячі гектарів на загальну суму 210 мільйонів гривень.

«Ми провели власний аналіз даних Держгеокадастру "Моніторинг земельних відносин", у результаті якого виокремили угоди щодо відчуження земель с/г призначення, площа яких менше за 1 га і ціна такого гектара сягає 700 тис. грн. Такі ділянки як правило знаходяться у Київський, Одеській та Львівській областях. Очевидно, що на таких земельних ділянках знаходяться елітні будинки або вони купуються для інвестування у будівництво, а не сільське господарство», – коментує ситуацію Елліна Юрченко, експерт із земельних питань УКАБ.

Вона також наводить перелік причин низької торгової активності після відкриття ринку землі: незначна пропозиція продажу і неготовність нотаріусів до посвідчення договорів купівлі/продажу угідь через неоднозначне тлумачення деяких положень чинного законодавства.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що найбільші площі паїв, за оцінкою експертів, знаходяться на території східних і південних областей України.

УКАБ: найдорожча земля в Україні – на Київщині_1
вибір редакції
Читайте також:
Вітчизняні парламентарі хочуть загнати у боргове ярмо українців, примусивши сплачувати 1500 гривень за кожен 1 гектар.
02 грудня, 08:12
За січень-червень 2021 року у вітчизняному аґрарному секторі виявлено скорочення виробництва у порівнянні з аналоґічним періодом 2020 року.
22 липня, 11:44
Фермерство не може конкурувати за якістю і ціною з великим господарством за багатьма культурами, у першу чергу за зерновими.
08 липня, 08:12
Ні цьогорічна пандемія коронавірусу, ні двосторонні американсько-китайські санкції не завадили Україні збільшити експорт до КНР.
29.12.2020, 09:01
не уточнено по яким саме позиціям йдуть закупівлі з України.
15:12
Скільки втрачає бюджет України на "Великому крадівництві"
вчора, 15:28