Американці руками українців успішно демілітаризують росіян

ВІЙНА
07 липня, 07:09
Американці руками українців успішно демілітаризують росіян
Фото: Telegram

На тимчасово окупованих територіях України від Херсона до Луганська цими днями яскраво палає. Якісно опрацювали американські "хімери".

Там, де російські загарбники колись мали надійний і безпечний тил, тепер злітають у повітря склади з озброєнням, ракетами, снарядами та паливно-мастильними матеріалами. Зокрема в ОРДЛО вибухає все те, що росія планомірно стягувала туди останні 8 років, старанно ховаючи й розміщуючи це прямо в містах посеред житлових кварталів.

Це безперечно добре і правильно, оскільки всі ці снаряди та ракети вбили б величезну кількість українців і українок. Але важливо пам'ятати, що так було не завжди.

До того як росія вдерлася у 2014 році на Донбас, розпалюючи там війну та організуючи своїх проксі-бойовиків (так званих сепаратистів), Луганщина з Донеччиною були de facto демілітаризованою зоною. Так, там знаходилися українські військові частини, але це крапля в морі у порівнянні з тим, що Москва зробила у цьому регіоні за ці 8 років.

Причому за "логікою" росіян, усе це розміщувалося потай і безпосередньо у містах: Донецьку, Луганську, Горлівці,  Макіївці, Алчевську, Сніжному, Ірміно тощо. І ось влітку 2022 року настав час для демілітаризації Донбасу, яка йде повним ходом.

Складів з озброєнням вже знищено понад 10, із них 4-5 – особливо великі (тобто, "жирні ворожі цілі"). Паралельно знищуються і казарми бойовиків із ремонтними цехами, командні пункти та точки логістики.

Переконаний, удари продовжаться, доки угруповання ЗС РФ не стануть максимально знекровлені. Демілітаризація Донбасу йтиме аж до його повного звільнення – фактичної деокупації регіону Україною.

Чи є такі дії воєнним злочином, адже у містах гинуть і цивільні особи? – Відповідь очевидна: ні, бо у міжнародному гуманітарному праві є такі поняття як "військова потреба" та "пропорція сил".

Якщо ми припустимо, що навіть загинуть десять мирних, але ціною знищення величезного складу зброї (ворожого арсеналу), це рятує тисячі, а то й мільйони інших людей. Адже вся ця зброя могла вбити набагато більше, ніж ці десятьох.

Ті цивільні з ОРДЛО, хто боїться, що вибух чергового складу зачепить їх чи їхніх близьких, мають питати не в України, яка захищається, знищуючи непроханих загарбників і агресорів, а з росії, яка всі ці 8 років готувала арсенали на Донеччині з Луганщиною. У 2020-2021 роках Україна взагалі відвела 90% важкого озброєння від окупованих районів Донбасі, дотримуючися сумнозвісних "Мінських домовленостей"; так що всі питання виключно до Кремля і його маріонеток.

Автор – Іґаль Левін, офіцер Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ), фаховий військовий аналітик

вибір редакції
Читайте також:
Війна
Для РФ становище дедалі більше виглядає патовим. Перемога на полі бою неможлива, і вони це вже стали усвідомлювати.
04 грудня, 17:00
Політика
Медійний вояк і виконавець забаганок путінського режиму на українському фронті хворий, його видають очі та вираз обличчя.
23 жовтня, 08:34
Політика
Кремлівська маріонетка і самопроголошений диктатор із Мінська вирішив залякати власну армію перед можливим нападом на Україну з Півночі.
22 жовтня, 08:18
Світ
Косово давно вже незалежна країна, яка на відміну від Абхазії, не керується ззовні, тому Сербія і нервує. А з нею нервуються у Кремлі.
02 серпня, 09:29
Політика
Війна – час згуртування та єднання задля виживання народу, особливо, коли саме існування українців поставлено на кін агресором із РФ.
06 липня, 09:23
Світ
Всі 30 років незалежності у Казахстані панувала і продовжує панувати антиімперська державна ідеологія, спрямована на втечу від РФ.
23 червня, 09:02