Бій за Авдіївський терикон: наразі тут нічийна земля

ВІЙНА
27.10.2023, 21:53
Бій за Авдіївський терикон: наразі тут нічийна земля
Фото: Google

Російські окупанти змогли просунутися на авдіївському відтинку фронту до відвалу міського коксохімічного заводу. Там триває запекла битва.

Проте обидві сторони перебувають у однакових майже патових обставинах.

Про це в етері програми Iltalehti Tilannestudio заявив фінський військовий аналітик Еміль Кастегелмі.

Так, нечисельні українські війська міцно обороняються, але мають проблеми з озброєнням. Натомість у росіян нічого не бракує. У них ще є достатній запас людей і техніки, щоб кинути на знищення.

«Якщо ми уважно подивимося на мапу, побачимо, що промисловий відвал фактично ніхто не контролює. Наявність там прапора однієї зі сторін не означає, що там присутні чиїсь солдати. Але це не завадило росіянам потішити себе думкою, що терикон уже завойовано.

Їхня пропаганда «на відмінно» відпрацювала цю тему навіть у західних медіа. Насправді незрозуміло, наскільки сильні позиції російських військ на північному фланзі в Авдіївці. Українці, за моєю оцінкою, тримаються гідно», — зазначив Еміль Кастегелмі.

Також фінський військовий аналітик додає, що завоювання терикона не є дармовим успіхом для росіян. І навіть не є ситуативним. Втрати серед окупантів на цьому відтинку значні, понад 500 вбитих солдатів (за найскромнішими підрахунками).

«Як ми можемо спостерігати, російська армія ще має запал і продовжує наступати чималими силами. Ситуація наразі виглядає поганою для українців, продовження війни на виснаження може згодом перетворити ситуацію на сприятливу для росії. Якщо росіяни все ж заволодіють терикон і прилеглими ділянками, окупація Авдіївки стане питанням часу.

Місто, яке за прикладом Бахмута завойовники свідомо стирають з лиця землі, для українців стало більше символічним, ніж стратегічним. Там уже майже 10 років точаться нескінченні бої, бо Авдіївка — північні ворота Донецька, хто її контролює — контролює плацдарм і місцеву логістику», — пояснив Еміль Кастегелмі.

Бій за Авдіївський терикон: наразі тут нічийна земля_1
вибір редакції
Читайте також:
Війна
На одному з відтинків Східного фронту наші захисники у марунових беретах відпрацювали по позиціях окупантів. Росіяни втратили 10 танків.
17.12.2023, 07:51
Опінії
Струни стрілецьких черг оповили павутинням крайні провулки приватного сектора. Понівечений ворожою артою Бахмут нагадував пекло.
10.06.2023, 17:23
Війна
Незламне місто-фортеця у серці Донеччини не перебуває під повним контролем російських окупантів, наші захисники дають відсіч ворогу.
21.05.2023, 18:53
Опінії
У цілому – важко, але наші захисники тримаються з усіх сил. Російські ж загарбники вкотре скуштували облизня...
13.01.2023, 08:42
Опінії
Осінь щойно прийшла і пішла. Війна ж не йде, вона з нами на довго, принаймні допоки не скінчиться ворог.
25.09.2022, 09:12
Війна
Російські загарбники за посередництва зрадників і колаборантів оголосили про відновлення трамвайного руху маріупольськими вулицями.
27.07.2022, 09:23