Біля Кременчука знайшли останки 40 бійців

ПОЛТАВА
05 квітня, 15:25
Біля Кременчука знайшли останки 40 бійців
Фото: Facebook

3 квітня біля Кременчука в селі Млинок пошуковці відкопали останки 39 радянських і одного німецького солдата часів Другої світової війни.

Пошуковці загону «Вічно живим», що входить до складу об’єднання «Народна пам’ять», в суботу відкопали і склали останки 40 солдатів часів Другої світової війни. Працювали в селі Млинок поблизу Кременчука на Полтавщині. Про це розповіли на сторінці Музею військової історії Кременчука.

Біля Кременчука знайшли останки 40 бійців_1

Кістки радянських воїнів в окремих мішках передали для зберігання старості села Млинок.

Біля Кременчука знайшли останки 40 бійців_2

Рештки німецького солдата відправлять для захоронення на збірному німецькому кладовищі в Харкові.

Всі знайдені останки були в братській могилі. Пошуковці складали окремо кожен скелет.

«Почали з того, що зібрали в одне місце всі знайдені кістки. Постало питання, як можна підрахувати кількість загиблих у могилі, яку вже розкопали до цього мародери? Хотіли рахувати за черепами, але багато з них були розбиті на фрагменти і їх було менше, аніж кісток рук і ніг».

Біля Кременчука знайшли останки 40 бійців_3

Пошуковці мали спеціальний банер із зображенням скелета людини. На ньому викладали кістки. Вдалося у такий спосіб зібрати 38 скелетів.

«Звісно, не могло бути й мови, щоб викласти на банер «свої» останки однієї людини. Мародери зробили свою чорну справу. Робота здавалась простою на перший погляд. Але в цілій горі рештків пошук потрібної частини скелета виявились справою дуже затяжною. Крім того, стало зрозуміло, що велику кількість бійців ховали в могилі частинами. Війна є війна».

За кожним скелетом закріпили порядковий номер і склали в мішки, щоб під час поховання перекласти в труни.

«Кістки ще одного бійця були знайдені в окопі у вигляді уламків окремих кісток. У цей окоп влучив снаряд і солдата буквально розірвало», – припускають пошуковці.

Біля Кременчука знайшли останки 40 бійців_4

Неподалік від Млинка в селі Успенка пошуковці відкопали дві каски з черепами радянських бійців. Їх останки будуть піднімати на поверхню у наступні вихідні квітня.

Біля Кременчука знайшли останки 40 бійців_5

Останки 39 бійців урочисто поховають у братській могилі в селі Млинок 5 травня. 

вибір редакції
Читайте також:
На жаль, більшість українців прагне не помічати, що у нас триває війна
30 серпня, 16:18
Держава Русь ніколи не іменувалася Київською, а тим паче Московською, Рязанською чи Тверською, це вигадки російських пропаґандистів.
25 серпня, 08:18
"Становлення нації" — картина, спеціально написана митцем Артуром Орленовим до 30-річчя відновлення незалежності України.
23 серпня, 12:52
Меморіальний комплекс, присвячений українським воякам часів Другої світової війни, в Едмонтоні зазнав наруги з боку невідомих вандалів.
16 серпня, 11:26
Духовне управління мусульман Татарстану заснувало "День пам'яті та скорботи татарського народу" (Хетері Коне)
27 травня, 10:40
У місті Антем в Аризоні звели незвичайний меморіал в пам'ять загиблих американських вояків
21 травня, 12:45