Санкції США змушують банки Індії відмежовуватися від РФ
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
Про це сповістило американське бізнес-видання Bloomberg із посиланням на чиновників із президентської адміністрації Джозефа Байдена. Російські посланці в Індії побоюються згортання співпраці особливо після оголошення результатів виборів по той бій Атлантичного океану.
Станом на середину осені 2024 року санкції (особливо вторинні — прим. ред.), запроваджені урядом США, змушують індійські банки побоюватися подальшої торгівлі із РФ. Підлеглі Нарендрі Моді чиновники не дотримуються односторонніх заходів, але окремим компаніям можуть заборонити вести бізнес в Америці за порушення санкцій.
В уряді у Нью-Делі виправдовуються, мовляв, прем'єр-міністр Моді намагається збалансувати відносини між Москвою та Вашинґтоном. Південноазійська країна купує у РФ дешеву нафту, а у США намагається отримати доступ до інвестицій та передових технологій, тому час від часу змушена дотримуватися вторинних санкцій.
Двостороння торгівля між Індією та росією досягла вершечка у поточному фінансовому році, склавши $65,7 мільярда, в основному завдяки закупівлі «чорного золота» зі знижкою. Експорт Нью-Делі становив $4,26 мільярда, згідно з урядовими даними; дисбаланс призвів до того, що необхідно терміново шукати шляхи збільшення товарообігу між двома країнами.
Водночас журналісти видання Bloomberg з'ясували, що індійська компанія «Shreya Life Science» від квітня по серпень 2024 року продала росіянам (власне державним структурам — прим. ред.) аж 1111 серверів «Dell PowerEdge XE9680» із потужними процесорами від «Nvidia». Їх розробили американці інженери для розвитку штучного інтелекту.
Вартість зазначених постачань оцінюється у $300 мільйонів; ці сервери обмежені для експорту до РФ західними санкціями через їх потенційне використання у військових розробках. Попри санкційні зусилля США та ЄС, Індія дедалі більше стає важливим посередником для експорту заборонених товарів, як транзитний пункт, а справжнім джерелом є Малайзія.
Між тим, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», лідери США, Канади, Британії, Франції, Італії, Німеччини та Японії обіцяють припинити ухилення росії від нафтових санкцій. «Велика сімка» погрожує покаранням Москві.