Часи бронетанкових колон минули

Опінії
10.11.2023, 20:34
Часи бронетанкових колон минули
Фото: Facebook

Для успішного наступу слід мати тотальну перевагу в усьому, а не в деяких компонентах. І ми, і росіяни знаємо це, але робимо різні висновки.

Громадсько-політичний діяч, аеророзвідник у бригаді ТрО ЗСУ

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Вся нинішня війна показує, що часи бронетанкових колон минули. Можливість синхронної роботи засобів аеророзвідки та артилерії з можливістю коригувати вогонь у режимі on-line призводить до шалених втрат сторони, яка або наступає або переміщується у тилу великими формаціями.

Ми це побачили у перші тижні російського вторгнення, коли російські загарбники понесли величезні втрати, рухаючись довжелезними колонами по українських дорогах. Побачили в перші дні наступу в районі Оріхова, після чого тактику мусили змінити.

Найсвіжіший приклад був під Авдіївкою, де росіяни розгорнули свій наступний концентрований наступ. Здавалося б, у чому сенс їх дій в такому стилі, коли вони кидають великі сили (техніка і піхота) для того, щоб захопити якийсь шматок землі чи місто?

Попри все, росіяни знають декілька фактів, які відомі звісно всім. У них більший людський ресурс, тому математично вони можуть миритися з великими втратами, які йдуть поряд зі здобуттям наших позицій.

Також у них більше ресурсів у плані різного заліза. Також вони масштабували виробництво дронів, зокрема FPV та можуть масово використовувати їх зокрема для штурмів; що вони і роблять.

Окрім того, вони вдосконалюють тактику комбінованого застосування різних засобів. Навіть несучи непропорційно високі втрати в боях за Бахмут потім за Авдіївку, вони знають, що повернення втрачених територій коштуватиме непропорційно дорого для нас принаймні поки ми повністю програємо у повітрі й не маємо способів достатньо швидко пробивати мінні поля.

І ми, і російські загарбники отримали важливий досвід під час цьогорічної кампанії на Півдні України...

Думаю, що росіяни вірять у те, що Україна і вподальшому не матиме достатньо ресурсів, щоб проламувати такі оборонні порядки в сотні км протяжності та десятки км в глибині. Робити це достатньо швидко і без критичних втрат.

Відповідно, заплативши шалену ціну за захоплення нових територій, росіяни розраховують закопатися там так само, як на Півдні. І будуть сподіватися, що ми не зможемо пройти нові лінії, збудовані для утримання захопленого.

Це знову повертає нас до питання про війну як змагання ресурсів, систем мобілізації та підготовки бійців, а також змагання у створенні, вдосконаленні та реалізації інженерних, технологічних рішень на полях боїв. Оптимізація використання деяких ресурсів теж є питанням.

Але про це один відомий фахівець уже писав; я ж намагаюся зрозуміти ворога в цей момент і логіка його дій видасться цілком в стилі росіян. Як би не розгорталися події, вони будуть всіма силами намагатися банально захопити і утримати більше, з думками про наступну війну.

Кремль готовий заплатити багатьма життями для захоплення Авдіївки та інших міст з розрахунком на те, що заплатимо стільки ж чи більше за їх деокупацію.

Або в ідеалі для загарбників — щоби ми і понесли шалені втрати та не деокупували наші території. Не змогли пройти глибоко ешелоновану оборону з тотальною перевагою росіян у повітрі.

А тим часом вони продовжать реалізацію «непрямих» заходів з їх воєнної доктрини щоб підірвати наш тил і підтримку на заході. Знекровити, позбавити ресурсів.

Ми вигнали окупантів із-під Києва, Чернігова і Сум завдяки напруженню всіх можливих на той момент зусиль та ресурсів. Вся енергія йшла на те, щоби пройти нинішній критичний етап треба згадати про цей досвід і керуватися тим самим принципом, додавши реальну роботу над помилками.

Читайте також:
Війна
Для здобуття перемогти, армії України потрібно знищити ще мінімум 100 000 російських загарбників. Це треба зробити за наступний 2024 рік.
19.12.2023, 19:04
Війна
В Україні не заведено, щоби воїни займались аналізом і коментували бойові дії. Але нині все ж ризикнемо, бо накипіло через потоки брехні.
05.12.2023, 12:16
Війна
Підрозділи Сил оборони України поступово просуваються лівобережною Херсонщиною. Вочевидь, контрнаступ дає очікувані, але криваві плоди.
20.11.2023, 19:45
Війна
Українські війська поступово просуваються Таврійським степом, вибиваючи з позицій ворога. Російські окупанти зубами вгризлися у землю.
16.11.2023, 17:22
Опінії
Українські захисники просуваються щодня, поливаючи нашу землю кров'ю. Але західні партнери критично оцінюють із диванів темпи наступу...
12.09.2023, 17:22
Війна
З'єднані підрозділи Сил оборони України змогли просунутися вглиб російського укріпленого району на Запорізькому напрямку Південного фронту.
03.09.2023, 16:01