CNN: росія планує виробляти понад 6 тисяч «шахедів» щомісяця

ВІЙНА
24 серпня, 20:18
CNN: росія планує виробляти понад 6 тисяч «шахедів» щомісяця

росія нарощує виробництво ударних безпілотників і найближчим часом може вийти на випуск понад 6 тисяч дронів типу Shahed щомісяця.

Про це пише CNN із посиланням на українську воєнну розвідку.

За даними джерел, виготовляти дрони всередині країни стало значно дешевше, ніж на початку повномасштабного вторгнення.

У 2022 році москва платила в середньому 200 тисяч доларів за один такий дрон, придбаний в Ірані. У 2025 році вартість знизилася до близько 70 тисяч доларів завдяки масовому виробництву на заводі в Алабузі у Татарстані, заявило джерело у розвідці.

Але дослідження Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) у Вашингтоні наводить іще нижчі оцінки: вартість Shahed-136 може коливатися від 20 до 50 тисяч доларів. Для порівняння, запуск однієї зенітної ракети-перехоплювача коштує понад 3 мільйони доларів.

CNN пише, що саме низька собівартість дозволяє кремлю посилювати удари по українських містах та інфраструктурі. Якщо раніше масовані ракетно-дронові атаки відбувалися приблизно раз на місяць, то зараз вони повторюються в середньому кожні вісім днів, зазначають експерти CSIS.

Читайте також:
Війна
Після атаки українських ударних дронів розпочалася пожежа на Ново-Уфимському НПЗ у російському Башкортостані.
13 вересня, 16:19
Війна
Серія смертей топменеджерів і бізнесменів, що охопила росію незабаром після початку великої війни з Україною, триває.
08 вересня, 17:42
Війна
Завод працюватиме лише на 23% від своєї проєктної потужності.
06 вересня, 06:11
Війна
Очільник компанії каже, що це через ОПЕК.
30 серпня, 14:03
Війна
Пошкоджено основні установки первинної переробки нафти — CDU-4 і CDU-5, кожна з яких має потужність 70 тисяч барелів на добу.
29 серпня, 21:26
Війна
Російські підприємства хочуть податкові пільги через атаки безпілотників.
28 серпня, 14:42