Ця війна назавжди з нами

Опінії
02.10.2022, 09:42
Ця війна назавжди з нами
Фото: Telegram

Ніхто з нас не повернеться з цієї війни. Навіть ті, хто повернеться, насправді – ніколи не повернуться!

Український політичний діяч, блогер, публіцист

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень).

Всі ми – хто воював, хто волонтерив, хто давав гроші на армію, всі українці взагалі – всі ми залишимось на цій війні назавжди. Ніхто не буде таким, яким був "до", і ніщо не буде, як "до".

Всі ми будемо нести в собі війну до самої смерті.

Хтось – уламками та ранами, переламаними кістками та контузіями, а хтось – тими самими номерами в телефонній книзі, які ніколи не видаляють, тими друзями у соцмережах, які не бувають онлайн. Хтось – портретом в чорній рамці, хтось – кошмарами та криками вночі, хтось – алкоголізмом, хтось депресіями, хтось – усім цим одночасно.

Ми бачили та пережили те, що не бачила і не переживала жодна нація у світі за останні пів століття. Ми бачили геноцид свого народу.

Ми бачили стотисячні армії ворога і перемагали їх. На наших очах перетворювалися на попіл цілі міста і ми живемо під загрозою ядерного удару.

І ніщо з цього нас не зламало, бо ми бачили справжні дива. Нам всім важко і нам неймовірно важко, адже вага, яка лежить на наших плечах, – не для звичайних людей.

Але ми несемо її та посміхаємось. Так щиро, що сльози, які котяться по наших обличчях, нам вдається видавати за звичайний піт, тому що ми – не звичайні люди.

Ніхто з нас не повернеться з цієї війни, навіть ті, хто повернеться. І водночас ми повернемось всі, навіть ті, хто не повернеться ніколи.

На честь і в пам'ять про них ми відбудуємо наші міста. Висадимо нові ліси, очистимо водойми від трупів ворогів і згорілої техніки.

Заради тих, хто не повернувся, заради мертвих, і живих, і ще ненароджених, заради самих себе ми побудуємо найкращу країну у світі. З крові та попелу, зі сліз та заліза, з наших мрій та сподівань, з болю та щастя ми збудуємо нові доми.

Так буде. Я знаю.
Читайте також:
Світ
Нащадки поневоленого московитами у XIX столітті кавказького народу мають нагоду повстати проти окупантів. Чи скористаються вони шансом?
17 квітня, 14:45
Війна
Відверта правда про мобілізацію, чому справжньої битви за Київ ще не було, як тил зрадив військових і чому росія не збирається зупинятися ?
08 квітня, 18:17
Історія
Вони були зовсім юними. Галині і Марії – лишень 18 літ, Наді – 24. Їм би жити, любити, дітей ростити! Ворог змусив їх взятися за зброю.
01 квітня, 15:38
Опінії
Нам всім потрібно більше потужної далекобійної високоточної зброї…
19 березня, 18:33
Війна
Воїн 67 ОМБр ДУК Валентин Крижановський розповів про нелегкий життєвий вибір, недостатнє забезпечення армії та волонтерську допомогу
16 березня, 17:25
Опінії
Свобода тільки тоді чогось варта, коли вона завойована кров'ю.
13 березня, 15:17