Данія пропонує будувати в Україні судна багатоцільового призначення
Майбутні судна будуватимуться на заводі в Україні
18 грудня відбулось підписання Меморандуму Міністерством інфраструктури України та Міністерством оборони Королівства Данії з питань співпраці щодо розвитку та посилення морського потенціалу України, що передбачає будівництво суден багатоцільового призначення.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.
Підписання відбулося в рамках офіційного візиту в Україну Міністерки оборони Данії Тріне Брамсен.
Зокрема, у рамках Меморандуму планується проект будівництва багатоцільових суден. Виробництво буде повністю локалізовано на території України, а понад 50% від обсягу замовлень буде виконано українськими підприємствами.
«Україна має великий потенціал для розвитку суднобудування — це й доступ до найбільших судноплавних річок Східної Європи, і сформована портова інфраструктура, та найголовніше — наявні суднобудівні потужності.
Майбутні україно-данські судна будуватимуться на заводі в Україні, використовуючи передовий досвід у проектуванні наших данських партнерів, а також сучасне обладнання. Сподіваюся на розвиток нашої співпраці з Королівством Данією, особливо у високотехнологічних проектах», — розповів Олександр Кубраков, Міністр інфраструктури України.
Проект буде реалізовано за підтримки уряду Данії та данської Експортної кредитної Агенції (EKF). Судна проектуватимуть данські компанії відповідно до вимог замовника.
Завершення будівництва першого судна MPV80 передбачається до 2024 року. Воно зможе виконувати десятки функцій, серед яких і проведення пошуково-рятувальних робіт.
Судно буде обладнане передовими розробками високотехнологічного спеціалізованого обладнання данських виробників.
Технічні характеристики судна багатоцільового призначення MPV80:
Водотоннажність: 3600 тонн
Довжина максимальна: 84 метри
Довжина між перпендикулярами: 80 метрів
Ширина: 17,6 метри
Висота борту: 7,7 метри
Осадка: 4,5 метри
Дальність плавання: 13 000 миль
Екіпаж: 35 осіб
Додатково може взяти на борт: 30 осіб
Швидкість: 17 вузлів
Ймовірно будівництво цього судна розглядається в інтересах Казенного підприємства «Морська пошуково-рятувальна служба», яка входить до структури Міністерства інфраструктури України. Зараз у її складі є лише одне пошуково-рятувальне судно «Сапфір».
Технічні характеристики наявних пошуково-рятувальних сил та засобів не дозволяють дістатися до найвіддаленіших точок району пошуку.
Як рішення проблеми розглядається закупівля нових швидкісних рятувальних катерів та багатоцільового судна льодового класу, а також створення авіаційного підрозділу пошуково-рятувальної служби з гелікоптерами у комплектації SAR.