Диканська влада виконує закони на словах, а на ділі... повний швах!
Колишній районний центр втратив привабливість для туристів. Навіть жителям зрозуміло, що Диканька рухається хибним шляхом руїни.
Представники громади спрямували листа-звернення до Полтавської обласної прокуратури Євгену Гладію «Про порушення природоохоронного законодавства» депутатами Диканської селищної ради. Своїми діями влада прикриває несанкціоновану поливну систему води приватним підприємством «Ісіда-Д».
Слід наголосити, що ця бізнес-структура від 2013 року до 2024 рік включно незаконно забирає воду із Троянівського водосховища для своїх потреб. У результаті цього Диканській громаді та державі Україна завдано мільйонні збитки та матеріальну шкоду.
Торік там пропали тонни риби, але досі правовими органами влади не було виявлено цей злочин і ніхто не поніс покарання. Обласною прокуратурою не було проведено розслідування, а передано всі повноваження до.. Диканської окружної прокуратури.
Вочевидь для того, щоби Диканська окружна прокуратура провела глибоке розслідування із залученням представників відповідних державних служб (СБУ, екологічної інспекції, екології, ДБР). Відповідь на лист від Диканської окружної прокуратури ми одержали, читайте і робіть висновки самі.
Станом на кінець травня 2024 року Диканською окружною прокуратурою (увага!) не виявлено ніякого злочину депутатами Диканської селищної ради та ПП «Ісіда-Д». Проте, коли цей лист прочитати він не відповідає ні яким чином авторству того, хто його писав.
У листі написано, що водозабір не здійснюється (але він здійснюється, див. фотодокази нижче — прим. ред.). Також ідеться про те, що виконавчим комітетом Диканської селищної ради №256 від 14.VIII.2023 погоджено ПП «Ісіда-Д» поверхневий забір води із водосховища, але не вказано, що це у межах природно-заповідного фонду.
А це, якщо у прокуратурі не знають, — є відвертим порушенням природоохоронного законодавства. Далі більше: ПП «Ісіда-Д» видано дозвіл Державним агентством водних ресурсів України №208/ПЛ/49-23 від 27.IX.2023 до 2029 року включно згідно з листом Диканської селищної ради за підписом В'ячеслава Лози «На поверхневий водозабір води» між селами Трояни та Кратова Говтва.
Тобто Державне агентство водних ресурсів виконком Диканської селищної ради ввів в оману, порушивши статтю 32 Водного кодексу України. Розподіл збору коштів на спецводокористування, що це означає?
Перед тим, як погоджувати забір води із ПП «Ісіда-Д» Диканська селищна рада повинна скласти угоду про те, що ПП «Ісіда-Д» сплачуватиме кошти на забір води у державний та місцевий бюджет. Тільки тоді Диканська селищна рада має право погоджувати спец водовикористання.
На сьогодні Диканська громада не бачить такої угоди між ПП «ІсідаіД» та Диканською селищною радою: починаючи від 2013 року до 2029 року, та не бачить коштів які б надходили від приватного підприємства, починаючи від 2013 року. А чому? Ну, бо це афера чистої води!
Тим часом РЛП «Диканський» є діяльним природоохоронним парком, де є зонування територій. Своєю чергою, Троянівське водосховище входить до зони нестаціонарної рекреації й усі види господарської діяльності категорично заборонені.
Тим самим не правовим розслідуванням Диканська окружна прокуратура дає згоду Диканській громаді вийти з листами та розслідуванням за межі області. Себто в Офіс генерального прокурора і всі державні органи влади України, посилаючись на листи від обласної прокуратури та Диканської окружної прокуратури й поліції.
Цікавий факт: на тепер по пенсіонеру Віктору Безносу (автору цього тексту) Диканська селищна рада відкрила, вдумайтеся, аж 5 судових проваджень у господарському суді міста Полтава. Дві судові справи В'ячеслав Лоза підписав та відправив, три судові справи Олег Семко підписав і відправив.
Через суд хочуть законослухняного громадянина змусити з 3000 грн пенсії сплачувати орендну плату за земельну ділянку 0,4600 га 256 000 грн за рік. А по ПП «Ісіда-Д» і нині Диканською селищною радою та прокуратурою не відкрито жодної судової справи чи кримінальне провадження за наступними фактами:
- «Порушення природоохоронного законодавства».
- «Незаконний забір води».
- «Несплата мільйонних коштів в державний та місцевий бюджет» за 2013-2024 роки.