Дисиденти можуть зруйнувати режим, – нардеп В'ятрович

ПОЛІТИКА
11.08.2022, 19:09
Дисиденти можуть зруйнувати режим, – нардеп В'ятрович
Фото: Facebook

Саме завдяки людям, котрі зуміли не миритися зі злом, яким була комуністична диктатура, у нас тепер інша, вільна та демократична країна.

Таку думку на своїй Facebook-сторінці висловив народний депутат Верховної Ради IX скликання, кандидат історичних наук Володимир В'ятрович.

Він переконаний, нинішні росія і Білорусь мавпують СССР, де панував тотальний контроль влади над інформаційним полем, а спецслужби уважно відстежували суспільні настрої, виявляючи та заґратовуючи незгідних.

«Тамтешні силовики зупиняють найменші прояви антирежимних дій. Більшість публічно підтримує владу. Так було в СССР. Нинішні умови у сусідніх державах – це реконструкція совєцької реальності. Часто чути від білорусів та росіян: "Ми нічого не можемо зробити, бо в нас ситуація інша". Так, тепер інша! Але ще кілька десятиліть тому була однаковою. І саме завдяки людям, які зуміли не миритися зі злом тоді, у нас тепер інша країна. Маю на увазі дисидентів. Так називали учасників антисовєцького руху опору 1960-1980-х років. Вони справді перебували в умовах, дуже близьких до сучасних російських. Але не просто жили, а діяли. Хоч багатьом це коштувало років неволі, декому навіть життя.

Дисидентський рух зародився на початку 1960-х. Він був, з одного боку, продовженням українського визвольного руху, з іншого – частиною світового тренду розвитку молодіжної неформальної культури, культури вільного від війни світу. У час, коли на Заході захоплювалися "Beatles" та "Rolling Stones", в Україні зачитувалися поезією Костенко, Симоненка та Стуса. Адже в Україні боротьба тривала. Збройна фаза вже була цілковито придушена і жодних можливостей для продовження силового спротиву не було. Тому новий виток протистояння набув ненасильницьких форм. Звісно, що репресії на цьому не припинялися, але, що важливіше – не спинився й опір. Жорстокі репресії не зламали, а навпаки радикалізували дисидентів», – зазначив Володимир В'ятрович.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що замість плекання української культури, історії та традицій Зе-влада цементує малоросійську резервацію, де панують "трубадури імперії".

Автор : Володимир В'ятрович
Читайте також:
Війна
Відверта правда про мобілізацію, чому справжньої битви за Київ ще не було, як тил зрадив військових і чому росія не збирається зупинятися ?
08 квітня, 18:17
Історія
Вони були зовсім юними. Галині і Марії – лишень 18 літ, Наді – 24. Їм би жити, любити, дітей ростити! Ворог змусив їх взятися за зброю.
01 квітня, 15:38
Опінії
Нам всім потрібно більше потужної далекобійної високоточної зброї…
19 березня, 18:33
Війна
Воїн 67 ОМБр ДУК Валентин Крижановський розповів про нелегкий життєвий вибір, недостатнє забезпечення армії та волонтерську допомогу
16 березня, 17:25
Опінії
Свобода тільки тоді чогось варта, коли вона завойована кров'ю.
13 березня, 15:17
Війна
Крім оборонної складової перед нами доволі багато роботи ще й в тилу. Особливо на рівні законодавства, інституцій та суспільства.
11 березня, 21:31