Дисиденти можуть зруйнувати режим, – нардеп В'ятрович

ПОЛІТИКА
11.08.2022, 19:09
Дисиденти можуть зруйнувати режим, – нардеп В'ятрович
Фото: Facebook

Саме завдяки людям, котрі зуміли не миритися зі злом, яким була комуністична диктатура, у нас тепер інша, вільна та демократична країна.

Таку думку на своїй Facebook-сторінці висловив народний депутат Верховної Ради IX скликання, кандидат історичних наук Володимир В'ятрович.

Він переконаний, нинішні росія і Білорусь мавпують СССР, де панував тотальний контроль влади над інформаційним полем, а спецслужби уважно відстежували суспільні настрої, виявляючи та заґратовуючи незгідних.

«Тамтешні силовики зупиняють найменші прояви антирежимних дій. Більшість публічно підтримує владу. Так було в СССР. Нинішні умови у сусідніх державах – це реконструкція совєцької реальності. Часто чути від білорусів та росіян: "Ми нічого не можемо зробити, бо в нас ситуація інша". Так, тепер інша! Але ще кілька десятиліть тому була однаковою. І саме завдяки людям, які зуміли не миритися зі злом тоді, у нас тепер інша країна. Маю на увазі дисидентів. Так називали учасників антисовєцького руху опору 1960-1980-х років. Вони справді перебували в умовах, дуже близьких до сучасних російських. Але не просто жили, а діяли. Хоч багатьом це коштувало років неволі, декому навіть життя.

Дисидентський рух зародився на початку 1960-х. Він був, з одного боку, продовженням українського визвольного руху, з іншого – частиною світового тренду розвитку молодіжної неформальної культури, культури вільного від війни світу. У час, коли на Заході захоплювалися "Beatles" та "Rolling Stones", в Україні зачитувалися поезією Костенко, Симоненка та Стуса. Адже в Україні боротьба тривала. Збройна фаза вже була цілковито придушена і жодних можливостей для продовження силового спротиву не було. Тому новий виток протистояння набув ненасильницьких форм. Звісно, що репресії на цьому не припинялися, але, що важливіше – не спинився й опір. Жорстокі репресії не зламали, а навпаки радикалізували дисидентів», – зазначив Володимир В'ятрович.

Насамкінець "Останній Бастіон" нагадує читачам, що замість плекання української культури, історії та традицій Зе-влада цементує малоросійську резервацію, де панують "трубадури імперії".

Автор : Володимир В'ятрович
Читайте також:
Війна
За короткий час кульмінація війни стане найпотужнішою фазою, в якій поряд з українськими захисниками пліч-о-пліч стоятимуть сини Сакартвело.
25 лютого, 20:56
Світ
Поневолені ресурсною федерацією московією корінні етноси Північного Кавказу мають останній шанс на здобуття власного суверенітету.
24 лютого, 20:58
Виміри
Командир ДУК «Правий сектор», Член Проводу «Правого сектору» Андрій Стемпіцький провідав поранених воїнів у шпиталях Полтавщини
03 лютого, 14:15
Війна
Сьогодні – 185 років білоруському національному герою.
02 лютого, 20:07
Новини
Валерій Пальчик спростував чутки про свою загибель під Бахмутом
01 лютого, 13:15
Опінії
І проросте з чорнозему добро, і будуть на Вкраїні люди. Лиш зло не дінеться нікуди, зоставшись чатувати на зморену війнонькою приблуду...
30 січня, 08:44