Ефект Путіна

Опінії
11.01.2023, 08:48
Ефект Путіна
Фото: Facebook

Той, хто не хотів здійснити внутрішню еволюційну трансформацію отримав зовнішню воєнно-криваву. Українці, час дорослішати!

Український науковець, публіцист, дослідник історії визвольного руху

Одна (значна! – прим. ред.) частина українців  не хотіла змінюватися, бо для цього слід докласти зусиль, зазнати дискомфорту від нового, незвичного. Хто сказав, що кращого? І взагалі – «Какая разніца? Не чіпайте мене, я поза політикою».

Вони не брали участі на Майданах чи загалом громадсько-політичному житті країни. Бо це все рухи від зрозумілого, знайомого, хай навіть не найкращого, але передбачуваного, у незрозуміле, незнайоме, непевне...

Вони були проросійськими чи просовєцькими не в силу якогось продуманого вибору, а по інерції. Російська мова, умовна, але загальновживана, попса Кіркорова, чи "іронія судьби" – це й так було до моменту, коли можна було обирати.

А коли з'явилася пропозиція з української чи світової культури, вони відмовилися не від неї, а від можливості вибирати. Так само й у політиці: вони не терпіли виборів, бо доводилося обирати.

Тому, якщо голосували, то за владу (незалежно, хто її представляє), щоб потім, як завжди, лаяти її як чужу і погану. Тому, що у світі, де вони формувалися, влада ніколи не була і не могла бути своєю.

Війна, яка почалася 24.II.2022 (а для них вона почалася саме у цей день, бо все, що було з 2014-го – це не з ними, не про них, це "політики понавигадували") зруйнувала їхній світ. Бо росіяни та білоруси, які були братами, – виявилися катами.

Владімір Путін і Аляксандр Лукашенка з нормальних керівників – «Не те, що наші», – яких вони поважали за "порядок" у цих країнах, раптом принесли звідти до нас не його, а хаос і розруху. Війна змусила їх робити те, що вони найбільше не хотіли робити – вибирати:

  • їхати чи лишатися;
  • співпрацювати з окупантами чи чинити спротив;
  • тікати у сховище чи "забити" на цю сирену.

Щоденний вибір, від якого залежить не лише якість, але й тривалість життя. Все те, що по замовчуванню вважалося своїм (музика, фільми, герої минулого) виявилося чужим, бо його використовували незвані гості, і ворожим, бо вони вбивали, навіть тих, для кого "какая разніца", хто "поза політикою".

Джерелом трансформацій стало не внутрішнє рішення, а зовнішня агресія! Їхній нинішній проукраїнський вибір – це спосіб захистити свій світ від хаосу, який з війною приніс Путін.

Тому вони з тих, хто на думку російського диктатора мав зустрічати його армію хлібом-сіллю, перетворилися у тих, хто чинить спротив і підтримують Україну. Вони відкривають для себе її культуру, мову, історію; приймають їх, стають українцями не лише за паспортом, але й за усвідомленим вибором.

Читайте також:
Історія
В Україні панує невігластво безграмотних пристосуванців помножене на ницість. Прикро, що комусь письменник — «проблема лексичного звучання».
30 вересня, 20:34
Опінії
Громадянин РФ на посаді очільника перлини українського Причорномор'я зазнав фіаско у двобої з патріотами. Тепер справа за комунальниками.
26 вересня, 21:49
Полтава
Культурний простір другого за розмірами та кількістю населення Полтавщини поступово українізується. Російський спадок відходить у небуття.
19 серпня, 08:30
Мистецтво
Світогляд дитини формується в основному у сім'ї з малечку. І тільки держава здатна зробити зі свого юного громадянина патріота чи зрадника.
05 серпня, 13:44
Полтава
Ворожі мітки імперської присутності московитів у Полтавській області поступово зникають. Замість них утверджуються суто українські.
02 серпня, 21:46
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14 квітня, 09:18