Фіно-угорське пробудження – загроза, якої боїться Кремль

СВІТ
07.12.2021, 13:08
Фіно-угорське пробудження – загроза, якої боїться Кремль
Фото: Realist.Online

На тлі чергової антиукраїнської істерії в РФ, кремлівські пропагандисти не помітили видання підручника ерзянською мовою.

Його автором став молодий діяч ерзянського національного руху з Саранська Áрпад (Áндю) Валдаж, відомий своїми просвітницькими відеороликами на YouTube.

Чоловік разом з однодумцями кілька місяців перекладали затверджений міністерством РФ підручник з механіки на рідну їм ерзянську мову, не отримуючи за власну працю ні копійки.

При цьому тепер кожен охочий із будь-якої точки світу може звантажити книгу під назвою "Механика. Эрзянь кельсэнть", чий зміст презентує основні поняття механіки, а також приклади та завдання з елементарної фізики.

За словами Áрпада Валдажа, виданий ним підручник кидає серйозний виклик тим, хто говорить, що малими мовами корінних народів не можна писати про науку і публікувати відповідні тексти академічного рівня.

Перш за все посібник із механіки ерзянською мовою – черговий удар по великодержавному і неоколоніальному реваншизму Кремля, котрий ігнорує етнічну проблему і мовно-культурне різноманіття штучного утворення РФ, посталого на руїнах СССР.

На сьогодні ні для кого не секрет, що національне пробудження пригноблених Москвою корінних народів, зокрема і фіно-угорських, є міною сповільненої дії для всієї державної структури путінського режиму.

Кремль вважає саме існування окремих етносів ерзян, мокшан, марійців, карелів, а також татар, башкирів, чеченців та інших історичною помилкою, яку нібито виправить тотальна русифікація (або росіянізація за випробуваними совєцькими лекалами – прим. ред.).

Не дарма деякі лідери вказаних народів останніми роками знайшли свій прихисток в Україні, де небайдужі до їхньої долі громадські діячі та політики взялися спільно готувати ґрунт для фрагментації та дезінтеграції путінської Московії.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ФСБ вимагає від Фінляндії видати уральського самостійника, який закликав до розвалу РФ.

Для довідки: ерзяни – фіно-угорський етнос, помилково іменований "мордвою", заселяє територію у басейні річок Мокша і Сура, а також Волги та Білої у трикутнику Нижній Новгород-Саранськ-Рязань; загальна його чисельність на січень 2021 року обраховується 500 тисячами осіб.

Автор : Денис Ковальов
вибір редакції
Читайте також:
Війна
Вночі 16 листопада безпілотний літальний пристрій навідався на базу окупантів у селі Котлубань. Унаслідок влучання сталося займання казарм.
16.11.2023, 10:09
Світ
Фіно-угорські народи Російської федерації займають другу позицію за чисельністю вбитих на українському фронті після бурятів із тувинцями.
28.05.2023, 16:01
Політика
Віднині й до розвалу ресурсної федерації московії у Казані буде сидіти наміснику кремлівського бункерного щура, а не татарський президент.
24.12.2022, 06:36
Війна
Народи, які будуть в одному човні з ресурсною федерацією до самого кінця у цій війні – підуть на дно разом із цим російським човном.
10.12.2022, 06:00
Світ
Колонізовані та десятиліттями уярмленні московитами корінні народи Надволжя потроху починають боротися за власне життя та свободу.
27.10.2022, 07:36
Кримінал
47-річного етнічного татарина, який перебував на території України у статусі політичного біженця силоміць видворили до сусідньої Молдови.
07.09.2022, 17:54