Москва остаточно позбавила Татарстан суверенітету

ПОЛІТИКА
24.12.2022, 06:36
Москва остаточно позбавила Татарстан суверенітету
Фото: TatarInform

Віднині й до розвалу ресурсної федерації московії у Казані буде сидіти наміснику кремлівського бункерного щура, а не татарський президент.

Офіційний титул уже зветься як "рәис" (або ж "голова республіки" – прим. ред.) повідомили у Лізі Вільних Націй, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясувалося, чинний непрезидент Татарстану Рустам Мінніханов у гонитві за право бути "найпершої коханою дружиною" у путінському гаремі добровільно відмовився від суверенної посаду, якої до останнього тримався.

Тепер чиновник прирівняний буквально до рангу казенних губернаторів областей, як той же Рамзан Кадиров із Чечні чи Артьом Здунов із Мордовії, аби зберегти лояльність Москви до Казані.

Фактично, влада Татарстану (як би це висловитися коректніше?) "прогнулася" мовчки без спротиву і демаршів, ухваливши на завершальній у 2022 році сесії місцевого парламенту накинені Кремлем поправки до Конституції. Республіки.

Підчищення залишок суверенітету вказаного багатого на корисні копалини та молодий людський ресурс вказаного суб'єкту федерації слід розцінювати як перехід до жорсткої централізації та унітарності росії; все це відбувається на тлі невдалої війни проти України.

Наразі відомо, що згідно з затвердженими змінами термін "суверенітет" узагалі забирається зі змісту Основного Закону (якщо точніше, зі статті 3), парламент Татарстану більше не зможе затверджувати прокурора республіки та погоджувати міністрів, а також вилучається згадка про основоположний договір між Москвою (РФ) і Казанню, який фіксував партнерські відносини.

Але на цьому Кремль не зупинився, змусивши кабінет Мінніханова також повністю вилучити статтю "Про громадянство Республіки Татарстан" і статтю "Про державну мову Республіки Татарстан", де основною проголошується російська, а татарська – за необхідності чи вимогою окремо взятого жителя.

Насамкінець додамо, що якби навіть Казань позбувся всіх цих конституційних положень, а не просто перейменував титул свого голови, Москва за будь-якої нагоди домоглася б знищення суверенітету цієї республіки з Ідель-Уралу, навіть якщо її назва залишиться на мапі РФ.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", Президента України Володимира Зеленського закликали визнати незалежність Башкортостану і тимчасову окупацію московією.

Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Війна
Вночі 16 листопада безпілотний літальний пристрій навідався на базу окупантів у селі Котлубань. Унаслідок влучання сталося займання казарм.
16.11.2023, 10:09
Світ
Фіно-угорські народи Російської федерації займають другу позицію за чисельністю вбитих на українському фронті після бурятів із тувинцями.
28.05.2023, 16:01
Війна
Народи, які будуть в одному човні з ресурсною федерацією до самого кінця у цій війні – підуть на дно разом із цим російським човном.
10.12.2022, 06:00
Світ
Колонізовані та десятиліттями уярмленні московитами корінні народи Надволжя потроху починають боротися за власне життя та свободу.
27.10.2022, 07:36
Кримінал
47-річного етнічного татарина, який перебував на території України у статусі політичного біженця силоміць видворили до сусідньої Молдови.
07.09.2022, 17:54
Світ
Напередодні традиційного національного моління народу ерзя (Raśkeń Ozks) у Саранську розклеїли сотні листівок з антиурядовим змістом.
09.07.2022, 07:51