Мокшани закликали одноплемінників відмовитися гинути за Росію

СВІТ
28.05.2023, 16:01
Мокшани закликали одноплемінників відмовитися гинути за Росію

Фіно-угорські народи Російської федерації займають другу позицію за чисельністю вбитих на українському фронті після бурятів із тувинцями.

Про це йдеться у відозві мокшанських громадських діячів і самостійників, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Toramań Terdemaś".

Як наголошують автори документа, починаючи з 24 лютого 2022 року у безглуздій війні проти України загинули сотні, якщо не тисячі етнічних мокшан, виконуючи забаганки 70-річного кремлівського бункерного діда і його банди.

Важливо уточнити, що мокшанські чоловіки разом із сусідами ерзянами та марійцями переважно добровільно стають до лав окупаційно-терористичного контингенту РФ, адже з одного боку, наслухалися пропаганди, а з іншого, – воліють покращити власне матеріальне становище.

«У зв'язку з появою інформації про полон на українському фронті уродженців Мордовії (не зрозуміло, хто саме зумів залишитися живим у м'ясорубці під Бахмутом), закликаємо одноплемінників відмовитися гинути за Кремль і його ґауляйтера Артьома Здунова. Це не наша війна, це чужий нам конфлікт. Дивно, але самі мокшани – у Мордовії, Пензі, Тамбові, Самарі – продовжують сидіти й мовчати ніби ніякого геноциду не відбувається.

Прикметно, що деякі навіть допомагають окуповувати непотрібні зруйновані нашому народу міста і села зовсім чужої для нас країни. Водночас "мокшанські національні організації", ЗМІ не лише мовчать, але й підтримали війну Кремля проти України. Такі, як ренеґат Пьотр Тултаєв, активно допомагають бункерному дідові Владіміру Путіну спрямовувати на війну, якнайбільше мокшан, щоб убити їх там.

Що ж з вами сталося, мокшани, земляки?! Ну, викиньте ваші телевізори із вікна на вулицю! Ви ж допомагаєте Кремлю фізично знищувати наш і український народ. Досить, зупиніться, поки не пізно! Складіть зброю, здавайтеся у полон або вимагайте повернення додому», – наголосили мокшанські громадські діячі та самостійники.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що Вища Рада Ногайського Народу та Міжнародний рух за незалежність "Вільний Ногайстан" оголосили про створення свого війська.

Читайте також:
Війна
Вночі 16 листопада безпілотний літальний пристрій навідався на базу окупантів у селі Котлубань. Унаслідок влучання сталося займання казарм.
16.11.2023, 10:09
Політика
Віднині й до розвалу ресурсної федерації московії у Казані буде сидіти наміснику кремлівського бункерного щура, а не татарський президент.
24.12.2022, 06:36
Війна
Народи, які будуть в одному човні з ресурсною федерацією до самого кінця у цій війні – підуть на дно разом із цим російським човном.
10.12.2022, 06:00
Світ
Колонізовані та десятиліттями уярмленні московитами корінні народи Надволжя потроху починають боротися за власне життя та свободу.
27.10.2022, 07:36
Кримінал
47-річного етнічного татарина, який перебував на території України у статусі політичного біженця силоміць видворили до сусідньої Молдови.
07.09.2022, 17:54
Світ
Напередодні традиційного національного моління народу ерзя (Raśkeń Ozks) у Саранську розклеїли сотні листівок з антиурядовим змістом.
09.07.2022, 07:51