Гааґа чекає: Європа видала «чорну мітку» Путіну, Лукашенко і Ко

ПОЛІТИКА
19.01.2023, 20:03
Гааґа чекає: Європа видала «чорну мітку» Путіну, Лукашенко і Ко
Фото: Google

Європейський парламент проголосував 19 січня 2023 року за початок роботи зі створення трибуналу для ініціаторів агресії проти України.

Що ж, непоганий старт, як на мене, і горе переможеним! Власне, таким чином Європарламент передав великий і персональний привіт Владіміру Путіну та його кодлу.

Особисто для кремлівського бункерного щура все це означає, що європарламентарі вважають його покидьком рівня Слободана Мілошевича, а тому збираються полювати за його політичним скальпом і потім судити. Одна річ, Путіну розпльовуватися від міжнародних санкцій на посіпак, інша річ, – побачити для себе перспективу нового Нюрнберґа.

На даному етапі Європарламент поставив собі завдання знайти юридичний шлях переслідування диктаторів із міжнародним імунітетом. Це можливо через рішення Ради безпеки ООН... яка паралізована через вето РФ і КНР!

Інший напрямок пошуку – через Генеральну Асамблею. Європейський союз тепер буде локомотивом цього процесу, і нам треба мінімум 129 голосів.

Аби Путіну не було сумно на трибуналі, до списку фігурантів включений і його вірнопідданий Аляксандр Лукашенко. Його формальний статус – поплічник агресора, неформальний "молодший брат по щастю".

Йдеться також про покарання Сєргєя Шойгу та інших високопосадовців, яких не можна притягнути до відповідальності за війну через Міжнародний кримінальний суд  у Гаазі. Аналогічний трибунал був проведений у Нюрнберзі – тоді судили лідерів нацистів (близько двох десятків осіб).

Єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс повідомив, що ЄС вже обговорює з Києвом і Гааґою створення міжнародної спецпрокуратури, яка розслідуватиме злочини агресії. Ще одна важлива ініціатива: Європарламент планує конфіскувати заморожені активи центробанку РФ і використати їх як репарації для України; це перший крок до конфіскації російських капіталів за кордоном.

Рішення про початок створення трибуналу має показати російському панівному класу, що їхня країна зайшла у глухий кут. На цьому наголосив євродепутат від Латвійської республіки Робертс Зіле:

«Це важливо, щоб зупинити у суспільстві імперіалістичний наратив. Не запізнімся бодай би з трибуналом, якщо вже ми запізнилися з "Леопардами". Я закликаю колег по Європарламент негайно почати роботу».

Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"

Читайте також:
Політика
На війні є переможці та переможені, а також сторонні вигодонабувачі. Виправдання не мають значення, коли на кону життя нації!
15 квітня, 13:45
Політика
Українці мусять здолати інфантилізм, аби не повторилися події 1917-1923 і 1932-1933 років. Без дорослішання, нація приречена на знищення.
08 квітня, 07:12
Війна
Минулими вихідними інґуське підпілля дало бій окупантам. На жаль, повстанці полягли у нерівному бою, але показали слабкість росії.
04 березня, 20:22
Війна
Будь-які пацифісти, говорячи про необхідність миру, насправді призводять усе до стану війни. Вони провокують її своїм безглуздим утопізмом.
27 лютого, 13:45
Політика
Наш національний інтерес не полягає в тому, щоб до влади у РФ прийшли чесні борці з корупцією, демократи та технократи. На жаль...
19 лютого, 20:39
Війна
Першими ламаються ті, хто повірив у перемогу за «2-3 тижні», каву у Криму й «незламні яйця ЗеНеВтіка». Пристібайтеся, входимо у пікé!
15 лютого, 20:39