Гааґа чекає: Європа видала «чорну мітку» Путіну, Лукашенко і Ко

ПОЛІТИКА
19 січня, 20:03
Гааґа чекає: Європа видала «чорну мітку» Путіну, Лукашенко і Ко
Фото: Google

Європейський парламент проголосував 19 січня 2023 року за початок роботи зі створення трибуналу для ініціаторів агресії проти України.

Що ж, непоганий старт, як на мене, і горе переможеним! Власне, таким чином Європарламент передав великий і персональний привіт Владіміру Путіну та його кодлу.

Особисто для кремлівського бункерного щура все це означає, що європарламентарі вважають його покидьком рівня Слободана Мілошевича, а тому збираються полювати за його політичним скальпом і потім судити. Одна річ, Путіну розпльовуватися від міжнародних санкцій на посіпак, інша річ, – побачити для себе перспективу нового Нюрнберґа.

На даному етапі Європарламент поставив собі завдання знайти юридичний шлях переслідування диктаторів із міжнародним імунітетом. Це можливо через рішення Ради безпеки ООН... яка паралізована через вето РФ і КНР!

Інший напрямок пошуку – через Генеральну Асамблею. Європейський союз тепер буде локомотивом цього процесу, і нам треба мінімум 129 голосів.

Аби Путіну не було сумно на трибуналі, до списку фігурантів включений і його вірнопідданий Аляксандр Лукашенко. Його формальний статус – поплічник агресора, неформальний "молодший брат по щастю".

Йдеться також про покарання Сєргєя Шойгу та інших високопосадовців, яких не можна притягнути до відповідальності за війну через Міжнародний кримінальний суд  у Гаазі. Аналогічний трибунал був проведений у Нюрнберзі – тоді судили лідерів нацистів (близько двох десятків осіб).

Єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс повідомив, що ЄС вже обговорює з Києвом і Гааґою створення міжнародної спецпрокуратури, яка розслідуватиме злочини агресії. Ще одна важлива ініціатива: Європарламент планує конфіскувати заморожені активи центробанку РФ і використати їх як репарації для України; це перший крок до конфіскації російських капіталів за кордоном.

Рішення про початок створення трибуналу має показати російському панівному класу, що їхня країна зайшла у глухий кут. На цьому наголосив євродепутат від Латвійської республіки Робертс Зіле:

«Це важливо, щоб зупинити у суспільстві імперіалістичний наратив. Не запізнімся бодай би з трибуналом, якщо вже ми запізнилися з "Леопардами". Я закликаю колег по Європарламент негайно почати роботу».

Автор – Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор "OBOZREVATEL"

Читайте також:
Мистецтво
Будь-які масштабні міжнародні конкурси у галузі культури – це завжди й виключно політики. Зазвичай, політика доволі бурда і підступна...
13 березня, 19:36
Війна
Український Донбас стане для росіян наймасовішою братською могилою з часів Чеченської та Афґанської війн. Пекло на землі їм гарантують ЗСУ!
09 березня, 17:44
Війна
Військові аналітики, політики та пересічні громадяни Європи все частіше загадуватися над цим питанням, яке також має турбувати й нас...
05 березня, 17:17
Війна
Останнім часом усе частіше лунають гучні погрози про те, що Росія наново почне великий наступ проти України з усіх фронтів.
07 лютого, 21:26
Політика
Натомість на боці ресурсної федерації московії виключно ізгою, які сховалися під крило китайського "червоного дракона" Сі Цзіньпіна.
04 лютого, 19:23
Політика
Наше покоління залужило на появу якісно нової України. Дійсно заслужило – кров'ю, потом і власними життями, втраченими у борні за волю.
27 січня, 15:58