Гетьман Хмельницький мав дипломатичні зносини з патріархом Сирії

ІСТОРІЯ
17 листопада, 09:33
Гетьман Хмельницький мав дипломатичні зносини з патріархом Сирії
Фото: Pinterest

Засновник першого Гетьманату Богдан-Зиновій Хмельницький активно листувався з головою Антіохійської Православної ​Церкви.

Відповідні фотокопії оригінальних листів українського гетьмана до патріарха Сирії виклав на своїй сторінці у Facebook доктор історичних наук Тарас Чухліб.

За словами дослідника, документальні свідчення доби Козаччини йому вдалося віднайти в одному з російських державних архівів у Москві, які нині засекречені.

Листи прямо вказують – Богдан Хмельницький мав особисті дипломатичні відносини з патріархом Макарієм III, який з походження був сирійським арабом, на ім'я Юсеф Мелетій Заїм‎.

«Цього видатного церковного діяча XVII століття влітку 1654 року у місті Богуславі на Київщині урочисто приймав сам Гетьман. Затим вони разом поїхали до Києва. 2 серпня 1656 року патріарх Макарій III відвідав гетьманську столицю Чигирин. Про цю подорож арабською мовою докладно написав син патріарха – Павло Алеппський», – прокоментував знахідку Тарас Чухліб.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", українці не мають здрібнювати свою національну історію.

Гетьман Хмельницький мав дипломатичні зносини з патріархом Сирії_1
Гетьман Хмельницький мав дипломатичні зносини з патріархом Сирії_2
вибір редакції
Читайте також:
Король польський, великий князь литовський, пан і дідич Русі Сиґізмунд I Старий щедро роздав козацтву землі на Запорожжі ще у 1510 році.
25 жовтня, 08:09
Доба Руїни другої половини XVII століття відома українцям як період занепаду Козацько-Гетьманської держави, але не тільки.
02 жовтня, 10:12
Король Карл XII мав особисте зобов'язання перед гетьманом Пилипом Орликом, укладене після смерті гетьмана Івана Мазепи.
09 вересня, 12:46
Продовжуючи справу своїх попередників, кремлівські ґебісти з Федеральної служби безпеки РФ не дозволяють історикам дізнатися правду.
25 червня, 08:12
Наводиться перелік основних онлайн-баз даних, в яких кожен охочий може вільно шукати інформацію.
16 червня, 17:36