Харків готовий зустрічати загарбників із Півночі

ВІЙНА
11 квітня, 08:20
Харків готовий зустрічати загарбників із Півночі
Фото: Il Messaggero

Проблема нового російського наступу на Харків у відсутності у Кремля півмільйона штиків. «Гарматне м'ясо» звісно є, бракує зброї та техніки.

Станом на середину весни 2024 року найбільше місто Сходу України добре захищене, переконані в італійському виданні Il Messaggero. Тож навіть для умовного оточення, а не те, що для захоплення Харкова росіянам знадобиться (як мінімум) 300 тисяч добре вишколених і до зубів озброєних солдатів.

Нова битва за обласний центр, імовірно, стане кровопролитною від початку широкомасштабної агресії, але також і тією, в якій кремлівський бункерний дід може сісти у калюжу. Справжніх боїв, як у Маріуполі чи Бахмуті, у Харкові, де до 24.II.2022 мешкало майже 1,5 мільйона осіб, більше, ніж у Мілані, — не було, і це справжнє диво.

Місто розташоване приблизно за 40 кілометрів від кордону із РФ. У зв'язку із цим майже цілодобово зазнає сильного бомбардування ворожими ракетами та дронами, не лишаючи камінь на камені.

Згідно із відомостями британського видання The Economist, за допомогою інтенсивних авіаударів московія хоче перетворити Харків на безлюдну «сіру зону», непридатну для життя цивільного населення. Це типова для здичавілих орд із Залісся тактика випаленої землі.

«Потенційна масштабна військова операція щодо завоювання мільйонного українського міста буде дуже складною для росіян. Варто згадати, як росіяни не змогли зробити це у 2022 році, коли мали для цього все необхідне, а українці навпаки голіруч у меншій кількості дали гідну відсіч. Очевидно, РФ може розпочати новий контрнаступ наприкінці травня чи на початку червня 2024 року націлившись на Харків, щоби відвернути увагу українців від інших ділянок фронту», — стверджують у виданні Il Messaggero.

Кремлівські джерела говорять про 300 тисяч окупантів, готових наступати на місто, але навіть із погляду логістики це буде операція, повна невідомості, бо українські захисники не сиділи 2 роки склавши руки. На північ від обласного центру до тепер споруджуються лінії оборони для вогневої зустрічі ворога.

І все ж таки є факт, який залишається фактом — окупаційно-терористичному контингенту РФ знадобилося 10 місяців і 80 тисяч солдатів (переважно колишніх в'язнів у лавах угруповання «Вагнер» — прим. ред.), щоби загарбати Бахмут, місто вдесятеро менше Харкова. Тому навіть заявлених 300 тисяч може виявитися замало.

«Добре відомо, що українці мали час підготувати оборонні рубежі. Тож для того, щоб оточити Харків, росіяни повинні контролювати велику територію на захід від річки Оскіл. Проте вони не досягли цієї мети, і на південному напрямку все ще є проблеми», — зауважують італійські журналісти.

Підіб'ємо підсумок: на думку співробітників американського Інституту дослідження війни, які прогнозували окупацію росією України від 3 до 7 днів, не можна виключати, що з огляду на складність захоплення такого великого міста, як Харків, наш ворог натомість зосередиться на наступі у західній частині Донецької області у травні-червні. Вже зараз загрозлива ситуація спостерігається у Часовому Яру та Красногорівці.

Іншими словами, поширення відверто пропагандистського послання, що метою окупантів знову є Харків, може бути просто диверсією, покликаною змусити українців розосередити свої сили. Не варто довіряти носіям подібних наративів, множачи паніку у тилу й зневіру на фронті!

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що поки у ворогів будуть ракети, дрони і авіабомби, вони нищитимуть українські міста. Найбільше страждатимуть українці у прикордонній/прифронтовій зоні.

Будівництво «лінії Наєва» у Харківській області (осінь 2023 року)
Будівництво «лінії Наєва» у Харківській області (осінь 2023 року)
Читайте також:
Війна
Які б заяви не робила українська влада, долю Європи нині вирішує простий солдат на полі бою. Нині стратегічна ініціатива у руках росіян.
12:27
Війна
По кількох місяців очікування президент Джозеф Байден підписав закон. США виділили Україні фінансовий пакет на суму майже $61 мільярд.
28 квітня, 15:03
Війна
Фронт, у цілому, тримається, хоча ворог просувається у деяких секторах Донеччини. Ключове питання — доукомплектації бойових бригад...
26 квітня, 07:19
Опінії
Здається на росію повертається дежавю кінця вісімдесятих та початку дев’яностих
25 квітня, 11:35
Війна
Відповідь вам не сподобається. Проте дати її хтось та й мусить, аби кривавий Чин наших полеглих Героїв не був марним!
18 квітня, 13:36
Війна
Боротьба української протиповітряної/протиракетної оборони за контроль над небом показує ризики для єврейської держави. Агресор випробовує.
17 квітня, 19:57