Іноземні банки почали відмовляти московському бізнесу у кредитуванні

ЕКОНОМІКА
14 лютого, 17:11
Іноземні банки почали відмовляти московському бізнесу у кредитуванні
Фото: google

На банки, які працюють із Росією, починають тиснути регулятори

Іноземні банки стали відкладати кредитування російських клієнтів у зв'язку з можливістю обмежувальних заходів та ризиками неповернення коштів, інформують російські ЗМІ.

Очікується, що Федеральна резервна система США і Європейський центробанк розпочнуть підвищення відсоткових ставок, а отже — взяти або рефінансувати позики у валюті може бути вигіднішим зараз, поки гроші не подорожчали ще сильніше.

Але на банки, які працюють із Росією, починають тиснути регулятори. Наприкінці січня ЄЦБ рекомендував кредитним організаціям підготуватися до введення обмежувальних заходів у разі вторгнення в Україну, а також запитав інформацію про те, наскільки вони готові до жорсткого сценарію санкцій, зокрема з відключенням від SWIFT.

За інформацією Financial Times, обсяг кредитів, виданих іноземними банками російським компаніям і приватним особам, досягає 121 млрд. доларів. Також на їх депозитах зберігається 128 млрд доларів російських клієнтів.

За даними JPMorgan, найбільше серед європейських банків із Росією фінансово пов'язані французький Societe Generalе, австрійський Raiffeisen та італійський UniCredit.

Читати також:Путін, Зеленський і Ко знищують українську економіку

За інформацією FT, ЄЦБ окремо попросив німецький Deutsche Bank та нідерландський ING надати дані про обсяги їхньої діяльності в Росії та в Україні. 

За даними ЦБ РФ, сукупний зовнішній борг російської економіки за минулий рік збільшився на 11 млрд. доларів, до 478 млрд., 62,5 млрд доларів посідає безпосередньо державний борг, ще 79,8 млрд доларів іноземним кредиторам винні російські банки, причому в останній рік вони нарощували позики (на 7,7 млрд. доларів.

Читати також:«Сбербанк России» зазнає колосальних збитків

Нефінансовий сектор заборгував 301,6 млрд. доларів, і за минулий рік ці зобов'язання зменшилися на 15,3 млрд. доларів.

Європейські банки побоюються, що повернення цих коштів стане неможливим у разі жорстких санкцій проти російського фінансового сектора.

Читайте також:
Економіка
Також прикметно, що фонди найпрестижніших американських вишів у рази більші за весь довоєнний бюджет України, який розкрадався "слугами".
22 липня, 08:03
Опінії
На "борговому" фронті урядовці мали б показувати таку ж мужність, яку щодня демонструють наші героїчні Збройні Сили на полі бою. Але ніт!..
08 червня, 17:01
Війна
Друг України у фінляндському парламенті депутат-націоналіст Юссі Галла-аго запропонував передати Києву золото-валютні резерви росії.
29 березня, 19:32
Економіка
Національний банк України як може підтримує курс гривні до іноземних валют, продаючи долари із власних резервів.
18 січня, 06:59
Полтава
9337 гривень щорічно спрямовується з міського бюджету на 1 школяра загальноосвітнього закладу Миргородської громади.
20.08.2021, 12:45
Економіка
У той час, коли офіційний Гельсинкі допомагає Україні протистояти агресії, підприємливі жителі Фінляндії займаються паливним туризмом.
вчора, 17:09