Іноземні банки почали відмовляти московському бізнесу у кредитуванні

ЕКОНОМІКА
14.02.2022, 17:11
Іноземні банки почали відмовляти московському бізнесу у кредитуванні
Фото: google

На банки, які працюють із Росією, починають тиснути регулятори

Іноземні банки стали відкладати кредитування російських клієнтів у зв'язку з можливістю обмежувальних заходів та ризиками неповернення коштів, інформують російські ЗМІ.

Очікується, що Федеральна резервна система США і Європейський центробанк розпочнуть підвищення відсоткових ставок, а отже — взяти або рефінансувати позики у валюті може бути вигіднішим зараз, поки гроші не подорожчали ще сильніше.

Але на банки, які працюють із Росією, починають тиснути регулятори. Наприкінці січня ЄЦБ рекомендував кредитним організаціям підготуватися до введення обмежувальних заходів у разі вторгнення в Україну, а також запитав інформацію про те, наскільки вони готові до жорсткого сценарію санкцій, зокрема з відключенням від SWIFT.

За інформацією Financial Times, обсяг кредитів, виданих іноземними банками російським компаніям і приватним особам, досягає 121 млрд. доларів. Також на їх депозитах зберігається 128 млрд доларів російських клієнтів.

За даними JPMorgan, найбільше серед європейських банків із Росією фінансово пов'язані французький Societe Generalе, австрійський Raiffeisen та італійський UniCredit.

Читати також:Путін, Зеленський і Ко знищують українську економіку

За інформацією FT, ЄЦБ окремо попросив німецький Deutsche Bank та нідерландський ING надати дані про обсяги їхньої діяльності в Росії та в Україні. 

За даними ЦБ РФ, сукупний зовнішній борг російської економіки за минулий рік збільшився на 11 млрд. доларів, до 478 млрд., 62,5 млрд доларів посідає безпосередньо державний борг, ще 79,8 млрд доларів іноземним кредиторам винні російські банки, причому в останній рік вони нарощували позики (на 7,7 млрд. доларів.

Читати також:«Сбербанк России» зазнає колосальних збитків

Нефінансовий сектор заборгував 301,6 млрд. доларів, і за минулий рік ці зобов'язання зменшилися на 15,3 млрд. доларів.

Європейські банки побоюються, що повернення цих коштів стане неможливим у разі жорстких санкцій проти російського фінансового сектора.

Читайте також:
Економіка
Зниження вартості російської валюти посилює інфляційний тиск. Кремль усіляко намагається завадити суспільно-господарчому колапсу.
07 січня, 12:35
Полтава
Адресну грошову допомогу отримають 16 військовослужбовців-земляків. Полтавські «зелені ямщики» на подібну щедрість неспроможні, бо жадібні.
29.11.2024, 21:45
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15.11.2024, 08:21
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30.10.2024, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16.09.2024, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09.08.2024, 06:02