Італійські виробники стали чипувати пармезан

СВІТ
22.08.2023, 17:53
Італійські виробники стали чипувати пармезан

Підробки елітних сортів сиру стали все частіше потрапляти на столи дорогих ресторанів і кухні пересічних європейців.

У зв'язку з цим виробники пармезану вирішили додавати їстівні чипи, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Local".

У 1996 твердий сир Parmigiano Reggiano отримав статус "захищеного найменування походження" (PDO) й звідтоді називатися таким чином може тільки виготовлена у провінціях Парма і Реджо-Емілія продукція.

Окремий італійський закон згодом також встановив мінімальний період дозрівання пармезану, який становить рівно 12 календарних місяців – ні днем більше, ні днем менше.

Сировиробники намагаються боротися із контрафактною продукцією вже понад 20 років; так, у 2002 році на кожен виріб почали наносити казеїнову етикетку з унікальним кодом, за яким можна перевірити оригінальність товару.

А вже торік у березні група компанії "Consorzio del Parmigiano Reggiano" оголосив про партнерство із технофірмами "Kaasmerk Matec" і "p-Chip Corporation", які виробляють їстівні мікрочипи для вмонтування у сир.

«Ці унікальні мікросхеми дозволяють споживачам переконатися, що наш сир не підробка. Перша партія, яку вже продали у ресторани та мережі продуктових крамниць Італії, Швейцарії, Франції та Австрії налічує близько 100 тисяч штук», – повідомили у пресслужбі компанії "Consorzio del Parmigiano Reggiano".

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", торговельні мережі Федеративної Республіки Німеччина здивовані нечуваним дефіцитом соняшникової олії на власних прилавках.

Читайте також:
Економіка
Відчуваєте швидкість нашого руху в ЄС та інвестиційну привабливість?
вчора, 18:09
Економіка
Для початку - військовий збір для ФОПів.
08 березня, 15:01
Економіка
Таким робом, компанії намагаються боротися зі зростанням цін на какао-боби. Водночас площі вирощування скоротилися через кліматичні зміни.
04 березня, 14:54
Економіка
Провідний виробник російських вантажівок невдовзі лишиться на самоті із санкціями. Звісно, якщо китайці з індусами не підкинуть підшипників.
16 лютого, 13:43
Економіка
Знадобилося 12 років, щоби американський техногігант зумів обігнати конкурентів у виробництві. Друге місце на ринку смартфонів за Samsung.
19 січня, 12:31
Економіка
Вартість американського технологічного гіганта на сьогодні становить становила $2 трильйони 903 мільярди. Це справжній світовий рекорд!
14 січня, 07:59