Італійські виробники стали чипувати пармезан

СВІТ
22.08.2023, 17:53
Італійські виробники стали чипувати пармезан

Підробки елітних сортів сиру стали все частіше потрапляти на столи дорогих ресторанів і кухні пересічних європейців.

У зв'язку з цим виробники пармезану вирішили додавати їстівні чипи, передає медіаагенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "The Local".

У 1996 твердий сир Parmigiano Reggiano отримав статус "захищеного найменування походження" (PDO) й звідтоді називатися таким чином може тільки виготовлена у провінціях Парма і Реджо-Емілія продукція.

Окремий італійський закон згодом також встановив мінімальний період дозрівання пармезану, який становить рівно 12 календарних місяців – ні днем більше, ні днем менше.

Сировиробники намагаються боротися із контрафактною продукцією вже понад 20 років; так, у 2002 році на кожен виріб почали наносити казеїнову етикетку з унікальним кодом, за яким можна перевірити оригінальність товару.

А вже торік у березні група компанії "Consorzio del Parmigiano Reggiano" оголосив про партнерство із технофірмами "Kaasmerk Matec" і "p-Chip Corporation", які виробляють їстівні мікрочипи для вмонтування у сир.

«Ці унікальні мікросхеми дозволяють споживачам переконатися, що наш сир не підробка. Перша партія, яку вже продали у ресторани та мережі продуктових крамниць Італії, Швейцарії, Франції та Австрії налічує близько 100 тисяч штук», – повідомили у пресслужбі компанії "Consorzio del Parmigiano Reggiano".

Між тим, як раніше вже інформувала медіаагенція "Останній Бастіон", торговельні мережі Федеративної Республіки Німеччина здивовані нечуваним дефіцитом соняшникової олії на власних прилавках.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
Так, ще нещодавно на чолі планетарних контейнерних перевезень була Німеччина. Але ситуація змінилася: тепер цей титул належить її сусідці.
16 березня, 08:18
Економіка
Гонконзький конгломерат «CK Hutchison» продав порти у центральноамериканській країні нью-йоркським інвесторам. Ціна оборудки — $22,8 млрд.
05 березня, 20:32
Економіка
Високі ціни на харчові продукти не залишають людям грошей на дорогі напої. Популярний німецький виробник джина оголосив про банкрутство.
26 лютого, 08:27
Опінії
Певно, причина у тому, що тютюнові ділки у долі з владою. Насправді ж ситуація трохи складніша за подібний популізм, розрахований на дурнів.
22 січня, 20:38
Економіка
36% бізнесменів вважають, що поточний податковий режим в Україні перешкоджає їхньому розвитку та залученню інвестицій.
20.12.2024, 18:25
Економіка
ФОПи втратили доступ до багатьох послуг, наприклад, неможливо відкрити і закрити ФОП, внести зміни в реєстраційні дані тощо.
20.12.2024, 15:43