Кабмін затвердив новий «шедевр» Шмигаля-Умєрова-Безуглої.

ВІЙНА
31 січня, 10:01
Кабмін затвердив новий «шедевр» Шмигаля-Умєрова-Безуглої.

Намагання за рахунок покарання примусити до служби у ЗСУ це дуже погана ідея.

Прочитав новий шедевр Шмигаля-Умєрова-Безуглої.

Перше, що кидається в очі, так це те, що Умєров так і не вивчив, як пишеться слово Україна.

Кабмін затвердив новий «шедевр» Шмигаля-Умєрова-Безуглої._1

Взагалі, складається враження, що ті хто готували ці зміни окрім покарання та нового приниження українців більше нічого нового не вигадали.

Намагання за рахунок покарання примусити до служби у ЗСУ це дуже погана ідея.

Фактично тепер будуть намагатись відповідальність за провал мобілізації перекласти на суди.

1. Про окрему статтю до КУпАП та нові санкції писати немає сенсу. Дивно, що смертну кару не повернули.

2. Намагаються врегулювати нарешті питання виїзду за кордон, але знову роблять це з порушенням Конституції України передаючи ці питання на ручне керування Кабміном замість встановлення цих обмежень Законом, що є прямим порушенням.

Також вводять додаткову вимогу перетину кордону виключно для чоловіків, жінок військовозобов'язаних це не стосується.

3. Частину роботи і обов'язків з ТЦК перекладають на місцеві адміністрації та самоврядування, що понесе значні витрати.

4. Міноборони додали функцій з формування військового резерву, але на думку Умєрова це не потребує витрат державного бюджету. Уявляю, як це буде відбуватись.

5. Громадян зобов'язують реєструвати електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста. Крім того, військовозобов’язані протягом 60 днів з дати початку проведення мобілізації зобов’язані уточнити свої облікові дані через центри надання адміністративних послуг, або електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного, резервіста, або у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем свого перебування або знаходження.

6. З цікавого й фантастичного — Днем вручення повістки про виклик до територіального центру комплектування та соціальної підтримки є:

  1. день вручення такої повістки під розписку;
  2. день отримання територіальним центром комплектування та соціальної підтримки повідомлення про доставлення такої повістки до електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного та резервіста.

7. У період проведення мобілізації (крім цільової) громадяни України віком від 18 до 60 років, які перебувають на військовому обліку або зняті (виключені) з військового обліку, зобов’язані мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою уповноваженого представника ТЦК або поліцейського, а також представника ДПСУ у прикордонній смузі, контрольованому прикордонному районі та на пунктах пропуску через державний кордон України.

Відстрочка:

1. Боржникам більше 3 місяців за аліменти відстрочки не буде.

2. Жінки та чоловіки, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, вважають такими тільки, якщо другий з батьків такої дитини (дітей) помер, позбавлений батьківських прав, визнаний зниклим безвісти або безвісно відсутнім, оголошений померлим;

3. Усиновителі, тільки якщо — на утриманні яких перебувають діти, які на момент усиновлення були дітьми-сиротами або дітьми, позбавленого батьківського піклування.

Інші усиновителі позбавлені. ЄСПЛ чекає вже.

4. Зайняті постійним доглядом за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також своїми батьками. тепер за батьками дружини чи чоловіка доглядати не потрібно.

І тут ЄСПЛ чекає. Мар'яні привіт від всіх інвалідів в Україні.

5. Повністю прибрано — які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати;

Замінено на умови, які виконати не можливо. Навіть важко уявити ті прокляття цій людині, яка це вигадала.

6. Додали, грубо та цинічно:

  • керівники міністерств та їх заступники, керівники державних органів, органів державного управління, юрисдикція яких поширюється на всю територію України;
  • судді, судді Конституційного Суду України, члени Вищої ради правосуддя, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голова Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступник, дисциплінарні інспектори Вищої ради правосуддя;

7. З освітою все дуже сумно. Порушення Конституції та Конвенції, знову послідовна освіта.

8. Загинувших діда та бабу прибрали з підстав відстрочки.

9. Ніби звільненим строковикам дадуть 2 роки відстрочки, але дуже неграмотно виписано.

Військова служба та звільнення:

1. Строкова замінена на базову і вводиться Базова загальновійськова підготовка.

Нагадаю все це не потребує витрат з державного бюджету, тобто нездійсненно.

2. Не буде вже — непридатний до військової служби в мирний час, обмежено придатний у воєнний час.

3. Базова служба з 18 до 25. Зазначені громадяни України можуть обирати рік проходження базової військової служби до досягнення ними 24 років.

4. Базова служба під час дії воєнного стану — на строк до трьох місяців, мирний — до п’яти місяців. Навіщо, не зрозуміло взагалі.

5. Спеціально додали підстави звільнення для Кобій та їй подібних — у зв’язку із призначенням (обранням) на посаду судді, судді Конституційного Суду України, члена Вищої ради правосуддя, члена Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Голови Служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя, його заступника, дисциплінарного інспектора Вищої ради правосуддя.

6. Сімейні обставини під час дії воєнного стану:

  • те саме, що і відстрочка у збоченому вигляді щодо дітей, боржників за аліментами та усиновлювачів;
  • утримання військовослужбовцем дитини з інвалідністю віком до 18 років;
  • утримання військовослужбовцем повнолітньої дитини, яка є особою з інвалідністю І чи ІІ групи;
  • виховання військовослужбовцем дитини, хворої на тяжкі перинатальні ураження нервової системи і т.д.
  • необхідність здійснювати постійний догляд за членом сім’ї першого або другого ступеню споріднення (за умови відсутності членів сім’ї першого ступеню споріднення чи їх фізичної неспроможності), який є особою з інвалідністю I групи, що підтверджується в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  • необхідність здійснювати постійний догляд за членом сім’ї першого ступеню споріднення (не більше одного), який є особою з інвалідністю II групи, зайняті постійним доглядом за нею, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий постійний догляд, що підтверджується в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;
  • у зв’язку з необхідністю здійснення опіки над особою, визнаною судом недієздатною за умови, що за такою особою не здійснюється піклування (опіка) іншими особами;
  • якщо їхні близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати (баба, дід) або рідний (повнорідний) брат чи сестра) загинули або пропали безвісти під час безпосередньої участі у антитерористичній операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, а також під час забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії проти України під час дії воєнного стану.

Ну і все.

7. Планується почати вести військовий облік громадян за кордоном.

Навіть важко порахувати скільки міжнародних договорів буде порушено і як це взагалі можна організувати.

8. Питання осіб які за релігійними переконаннями не можуть брати зброю так і не вирішено. Чергове підтвердження профнепридатності осіб, що готували зміни.

І наостанок перехідні положення цього жахливого та безглуздого з точки зору прав людини законопроекту.

1. За перехідними положеннями строковикам дають 6 місяців відстрочки після звільнення. Як я і писав вище, мутно дуже норма прописана про 2 роки.

2. Громадяни України, які були зняті з військового обліку у зв’язку із вибуттям за межі України на строк більше трьох місяців, зобов’язані протягом 30 днів з дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України, що визначає особливості ведення військового обліку громадян України, які постійно або тимчасово перебувають за кордоном, стати на військовий облік громадян України. Під час дії воєнного стану такі громадяни мають право на безперешкодний в’їзд-виїзд з України. Більше схоже на обман.

3. Громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному обстеженню з метою визначення придатності до військової служби.

4. Громадяни України чоловічої статі віком від 25 до 55 років, яким після 24 лютого 2024 року встановлено інвалідність ІІ та ІІІ груп (крім тих, кому інвалідність ІІ та ІІІ груп встановлено за наслідками захворювань, поранень (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час захисту Вітчизни, а також відсутності кінцівки внаслідок її ампутації), до кінця 2024 року підлягають переогляду на придатність до військової служби на підставі переліку хвороб, станів та фізичних вад, затвердженого Кабінетом Міністрів України за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику з питань національної безпеки у воєнній сфері, сферах оборони і військового будівництва у мирний час та особливий період.

Ця норма незрозуміла, бо інвалідів все одно не мобілізують.

5. Громадяни України, які навчаються у закладах освіти та мали право на відстрочку на час навчання, у разі втрати цього права відповідно до статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” зберігають таке право до завершення поточного навчального року;

6. Положення частини сьомої статті 6 закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» не поширюється на транспортні засоби та техніку, які призначені для доукомплектування Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період та перебувають на військовому обліку у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, та які на дату опублікування цього Закону були передані в оренду (лізинг) або надані як предмет застави для виконання зобов’язань за договорами про надання кредиту та гарантії перед банківською установою.

Тобто громадян грабувати можна, а лізингові компанії та банки ні. От і спосіб врятувати техніку.

От і все. Голосування за цей законопроект не призведе до покращення ні військового обліку, ні підготовки, ні до покращення мобілізації.

Вірю у ЗСУ, незалежний суд та перемогу 💙💛

Автор : Ростислав Кравець
вибір редакції
Читайте також:
Війна
В України мало молоді віком 18-25 років, щоб її мобілізувати
15:37
Опінії
А ухилянта Лємєнова нарешті «бусифікували» та мобілізували до ЗСУ
07 грудня, 18:22
Війна
Народні обранці у купі з урядовцями не тямлять у речах, які прямо зараз вирішують долю держави та нації. З демагогією треба кінчати.
20 листопада, 07:18
Політика
В Україні мають працювати рекрутингові агентства або центри. Саме таки установи повинні на мотивації поповнювати лави наших захисників.
19 листопада, 08:26
Опінії
Ні, бо агентура СБУ недоторканна – це принцип існування Контори.
12 листопада, 16:41
Війна
Умеров, чиє російське громадянство ніким досі не спростоване, пропонує жорстко відноситися до українців.
29 жовтня, 09:12