Китайський марсохід виявив ознаки «сучасної» води

01.05.2023, 12:15
Китайський марсохід виявив ознаки «сучасної» води

Це відкриття проливає світло на більш вологі умови сучасного марсіанського клімату та дає важливі підказки для майбутніх досліджень

Китайський марсохід Zhurong загинув через запорошення сонячних батарей, але поки робот-дослідник працював, він виявив потенційні докази наявності води на Марсі.

Журнал Science Advances  опублікував статтю, в якій докладно описано «кірки, тріщини, агрегати та яскраві багатокутні хребти на поверхнях зволожених соляних дюн», які відвідав марсохід.

Вважається, що найбільш імовірною причиною цих особливостей є «солона вода від талого снігу».

Видання зазначає, що Zhurong побував у дуже низьких широтах Марса, де температура могла досягати -5°C, що дозволяло утворюватися дуже солоному інею, а потім танути у дюнах і викликати тріщини та кірки, які спостерігав марсохід.

Це ще дуже далеко від пошуку води на Марсі, але в статті пояснюється:

«Це відкриття проливає світло на більш вологі умови сучасного марсіанського клімату та дає важливі підказки для майбутніх дослідницьких місій з пошуку ознак існуючого життя, особливо в низьких широтах із порівняно тепліші, більш сприятливі температури поверхні».

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що земне життя – це система спостереження та вивчення поведінки певного розумного набору індивідів, їхньої популяції.

Читайте також:
Життя
Природна екосистема у бразильській сельві, яку часто називають «легенями Землі», у небезпеці. Кліматичні зміни впливають на стан лісів.
22 травня, 21:43
Історія
Знайдений ще 1903 року у печері Чеддер на Туманному Альбіоні кістяк первісної людини — цінний артефакт. Його рідкість у ДНК-коді.
12 травня, 19:49
Історія
Науковці вивчили геноми людей, які жили на території середньовічного Аварського каґанату часів його розквіту. Вперше складено їхні родоводи.
28 квітня, 16:12
Життя
Нова 3D-карта Всесвіту може змінити наше уявлення про темну енергію.
06 квітня, 08:33
Життя
Тексти пісень стали простішими та егоїстичнішими.
30 березня, 19:06
Життя
Фізик Рон Маллетт оголосив про створення передового математичного рівняння, що відкриває шлях до подорожей у часі.
26 березня, 15:14