Китайський марсохід виявив ознаки «сучасної» води

01 травня, 12:15
Китайський марсохід виявив ознаки «сучасної» води

Це відкриття проливає світло на більш вологі умови сучасного марсіанського клімату та дає важливі підказки для майбутніх досліджень

Китайський марсохід Zhurong загинув через запорошення сонячних батарей, але поки робот-дослідник працював, він виявив потенційні докази наявності води на Марсі.

Журнал Science Advances  опублікував статтю, в якій докладно описано «кірки, тріщини, агрегати та яскраві багатокутні хребти на поверхнях зволожених соляних дюн», які відвідав марсохід.

Вважається, що найбільш імовірною причиною цих особливостей є «солона вода від талого снігу».

Видання зазначає, що Zhurong побував у дуже низьких широтах Марса, де температура могла досягати -5°C, що дозволяло утворюватися дуже солоному інею, а потім танути у дюнах і викликати тріщини та кірки, які спостерігав марсохід.

Це ще дуже далеко від пошуку води на Марсі, але в статті пояснюється:

«Це відкриття проливає світло на більш вологі умови сучасного марсіанського клімату та дає важливі підказки для майбутніх дослідницьких місій з пошуку ознак існуючого життя, особливо в низьких широтах із порівняно тепліші, більш сприятливі температури поверхні».

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що земне життя – це система спостереження та вивчення поведінки певного розумного набору індивідів, їхньої популяції.

Читайте також:
Життя
Імунна система відіграє життєво важливу роль у зміні поведінки
14 вересня, 12:04
Життя
“Проектування та експериментальна перевірка прототипу вже ведуться”
14 вересня, 09:25
Життя
Що допомогло Тиранозавру Рексу та Брахіозавру стати гігантами ?
13 вересня, 12:23
Світ
Чим голосніше і важче баси, там краще працюють інсулінові клітини, які активують позитивно заряджені іони кальцію у нашому організмі.
06 вересня, 19:04
Життя
Влад Цепеш, який був господарем Валахії, ймовірно, харчувався тільки рослинами.
06 вересня, 13:12
Життя
Науковці не виключають, що на його дні можуть ховатися докази того, що Світовий потоп справді був.
19 серпня, 12:15