Кива як «національне надбання»

ПОЛТАВА
30.12.2021, 13:52

...у хворій уяві директора галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка.

18 грудня Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка було зачинено для відвідувачів.

Але пацієнтам психлікарні таки дозволили провести в його приміщенні свій українофобський шабаш, навіть попри протести свідомих українців і карантин.

Як з'ясувалося згодом, члени місцевого осередку прокремлівської партії "Опозиційна платформа – За життя" під проводом Іллі Киви без дотримання карантинних норм окупували один із виставкових залів, де оголосили "полювання на відьом" всередині власної політичної сили.

Прикметно, що всупереч коронавірусним обмеженням українофоби засідали там, де якраз експонувалися картини видатного українського живописця ХХ століття Миколи Глущенка, чиї полотна визнано національним надбанням.

У коментарі для нашого журналіста директор галерея мистецтв Ольга Курчакова пояснила ситуацію наступним чином:

«Знаєте, обмеження на сьогодні існують, карантинні власне, і вони не дають можливості відвідати музей. Але бувають різні обставини внутрішнього розпорядку. На той день у нас була аварія невелика, тому ми просто закрили приміщення, щоби не було потім ніяких неприємностей».

Тобто, з її слів виявляється, що шабаш українофобів із ОПЗЖ слід кваліфікувати не інакше як "обставиною внутрішнього розпорядку" художнього музею.

Ми зателефонували до "Полтаватеплоенерго" і "Полтававодоканалу", щоби уточнити інформацію про озвучену аварію; факт будь-яких несправностей у приміщенні не підтвердився.

Далі – більше: Ольга Курчакова не на камеру визнала, що Кива з однопартійцями, яких охороняли спортивні молодики, цілком могли вкрасти цінні картини художника Глущенка, але виганяти їх не стала, адже на вулиці зчинилася бійка, відтак просто зачинила музей.

Ольга Миколаївна Курчакова
Ольга Миколаївна Курчакова

«...Он не служил по состоянию здоровья, у него сердце слабое. И вот нападает этот мужик 50-летний, где-то в таком возрасте. Он начинает орать: "Блядь, ты за родину кровь не проливал..." Ты тут такой-сякой... А мне начал орать: "Ты за 3 копейки родину продала..." Я как раз вела экскурсию. Смотрю в окно - у нас драка под окнами, понимаете?! Но моя главная задача - сохранить национальное достояние. Вот как бы кому это не казалось смешно. Вот здесь у нас и в большом выставочном зале Глущенка – два музея Украины. Я извиняюсь, это он уже не нарисует, его нет, а его работы на антикварном рынке стоят столько, что это может привлечь что угодно. Откуда я знаю, под шумок кто чего скоммуниздить захочет в музее», – заявила пані директор.

Остання фраза не вкладається у голову, адже вона прозвучала з уст фахового мистецтвознавця і члена Національної спілки художників України, де навряд чи вживають подібні слова.

Водночас на тепер лишається невідомим, чи отримало керівництво галереї мистецтв якісь кошти від ОПЗЖ за проведення у приміщенні зібрання адептів Путіна, оскільки за організацію подібних заходів зазвичай передбачена відповідна орендна плата.

Але факт лишається фактом: знаючи, який кримінальний шлейф тягнеться за психічнохворим Кивою, Ольга Курчакова свідомо пішла на порушення тих же карантинних обмежень, запустивши українофобів до галереї мистецтв, а також прямо збрехала ЗМІ про справжні причини закриття музею Ярошенка 18 грудня для відвідувачів.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", нещодавно Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського проінспектували представники "Великого Будівничого" на предмет "освоєння" коштів.

Автор : Геннадій Сікалов
Читайте також:
Війна
Окупанти б'ють точно, професійно і кваліфіковано. Б'ють так, що не підповзти до наших поранених і вони просто стікають кров'ю "на нулі"...
31 січня, 18:09
Війна
Але поточна формація війни зводить в абсолют цінність особистої відчайдушності. Вона – фундаментальна ознака якості командира.
29 січня, 19:31
Опінії
Світло майбутнього проходить крізь криваву темряву сьогодення. Омріяний ранок перемоги над злом зі Сходу нам усім поки сниться...
27 січня, 08:33
Політика
По нашій перемозі має стася цілковита переоцінка сімейних цінностей, які стали вульгарними. Це стане міцною основою для відновлення України.
23.12.2022, 21:09
Мистецтво
За роки незалежності наша політика була лише інструментом у руках олігархів. Саме вони вирішували, куди йти Україні – в Європу чи в росію.
20.12.2022, 06:49
Політика
Питання риторичне і скандальне. Але відповідь однозначна – ні, бо вони й зараз не шанують і не поважають тих, хто бореться за Батьківщину.
18.12.2022, 09:27