КНР і РФ разом перемогли США в Африці

СВІТ
14 червня, 19:25
КНР і РФ разом перемогли США в Африці
Фото: Bloomberg

«Чорний континент» поступово стає колонізованим «заднім двором» Пекіна. Руками Москви вдалося вибити з Африки не лише Париж, а й Вашинґтон.

До такого висновку на шпальтах видання Bloomberg дійшов Джеймс Ставридіс. Він — адмірал Військово-морських сил Армії США у відставці та за сумісництвом колишній Верховний головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі.

Зазначається, що Африка, на частку якої припадає 60% орних земель планети, 30% запасів корисних копалин, і населення якої наближається до 1,5 мільярда людей, стає дедалі важливішим регіоном для забезпечення глобальної безпеки. На жаль, закостенілий Захід не пристосовуються до швидко мінливої ситуації.

Останнім ударом по позиціях США (і опосередковано Північноатлантичного альянсу — прим. ред.) стало виведення американських військ із Ніґеру. Роком раніше аналогічний «жест доброї волі» здійснив французький військовий контингент і дипломатичне представництво у Ніамеї.

«Російські воєнізовані формування та найманці, що використовують модель нині інтегрованої у структуру Міністерства оборони нападу РФ групи «Вагнер», діють у Малі, Конґо, ЦАР та інших африканських державах. Місцеві автократичні лідери сподіваються на економічні вигоди від китайської ініціативи «Один пояс — один шлях», а також на придбання обладнання із покращеним штучним інтелектом, завдяки якому КНР стала державою-спостерігачем і вигодонабувачем. Звісно, це все відбулося завдяки російським найманцям, які виконують усю брудну роботу на землі», — пояснив Джеймс Ставридіс.

Африканське командування США, яке відповідає за військову співпрацю у всьому регіоні, попереджає, що комуністичний Китай активно діє у всіх 54 країнах континенту без виключення. Ба більше: Пекін через Москву співпрацює із так званими невизнаними сепаратистами, зокрема Самаліленду, режимом лівійського генерала Халіфа Хафтора і суданським повстанчим ватажком Мугаммедом Даґло.

На сьогодні відомо, що диктатор Сі Цзіньпін прагне створити військово-морські бази в Атлантичному та Індійському океанах, а також в Аденській затоці; Китай уже збудував першу офіційну закордонну базу у Джибуті (країні, сусідом якої є Сомаліленд — прим. ред.). Стратегічне значення Африки неможливо переоцінити — до 2050 року там житиме кожен четвертий житель планети, а відтак і потенційна дешева робоча сила.

Водночас медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, як чорні леґіонери Кремля випалюють українську землю. РФ в особі угруповання «Вагнера» відправляє молодих африканців вмирати на чужині за криваву валюту.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
До села Підгірне в окупованому росіянами Василівському районі завезли партію терористів із Луб'янки. Ворог посилює репресії проти українців.
11 жовтня, 08:29
Війна
Терористичний російський контингент перетворює малечу окупованої південної частини України на майбутню солдатню. Кремлю потрібна свіжа кров.
17 вересня, 21:40
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ суне надмірними силами на захід від зруйнованих Бахмута й Авдіївки. Ворог загрожує оточити оборонців.
15 вересня, 10:36
Світ
Скоєний нацистами у 1940-х роках злочин нині можна спостерігати на Святій Землі. Десятки тисяч цивільних осіб винищуються заради фанатизму.
02 вересня, 19:29
Опінії
Ворогу вдалося посилитися на Південному фронті. Головна причина — поява нової прямої залізничної гілки із Ростова-на-Дону до Мелітополя.
30 серпня, 13:47
Світ
Ізраїльські колоністи підпалили палестинське село на Західному березі річки Йордан. Щонайменше, одна людина загинула, ще десятки поранені.
18 серпня, 19:57