КНР офіційно погрожує Естонії

СВІТ
08.11.2023, 19:06
КНР офіційно погрожує Естонії
Фото: Postimees

Китайські комуністи висувають все нові вимоги тим, хто має власну позицію щодо відносин із Тайванем. Нині Пекін накинувся на Таллінн.

Головна причина — відкриття офіційного дипломатичного представництва Тайваню в естонській столиці. Про це повідомляє видання Postimees із посиланням на свої джерела в уряді балтійської республіки.

Спершу закритими дипломатичними каналами, а тепер уже відкрито міністерство закордонних справ Китайської народної республіки вимагає від влади Естонії не відкривати посольство Китайської республіки (Тайваню — прим. ред.). Пекін погрожує застосувати санкції, якщо Таллінн не дотримуватиметься принципу існування одного Китаю.

Речник МЗС КНР Ван Веньбінь устиг заявити вранці 8 листопада, що «не можна дозволяти створювати офіційні установи тайванських сепаратистів без відома пекінського уряду». За його словами, «Естонія слідом за Литвою може опинитися у переліку недружніх і відверто ворожих для комуністичного Китаю країн».

Окремо дипломатичне відомство КНР погрожує Таллінну відкликати свого посла і вислати естонського, Тайвань відкриє там представництво. Наразі МЗС Естонії ніяк не відреагувало на погрози китайських колег.

Насамкінець зауважимо, що кращий спосіб захистити Тайвань — це достатньо озброїти Україну. Адже китайський диктатор Сі Цзіньпін дуже уважно стежить за тим, що відбувається на Сході Європи.

Читайте також:
Світ
Іранські чиновники запевняють, що Іран має все необхідне для створення ядерної бомби
10 квітня, 17:24
Політика
Вашинґтонський ювілейний саміт Північноатлантичного альянсу не віщує Києву нічого доброго. Уряд США категорично проти приєднання України.
07 квітня, 18:08
Світ
Нещодавно Румунія дозволила розгортання сил НАТО високої готовності на румунській території у разі серйозних загроз.
03 квітня, 16:29
Світ
Кім інспектував війська, які проводили маневри в умовах, що імітують реальну війну
07 березня, 17:15
Світ
Повідомляється, що у ракети відмовили прискорювачі, і вона впала в море неподалік від місця запуску.
21 лютого, 17:15
Світ
«Великий китайський Брат» — це аж ніяк не технології, як міркують західні політики. Навпаки, провідною силою є звичайні завербовані агенти.
09 лютого, 06:09