Компанію «ОККО» запідозрили в ухиленні від податкових перевірок

ЕКОНОМІКА
23.12.2021, 11:58
Компанію «ОККО» запідозрили в ухиленні від податкових перевірок
Фото: Telegram

Вітчизняна мережа автозаправних комплексів може бути причетна до "відмивання" коштів і ухиляння від оподаткування ЄБРР та МФС.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні видання "Олігарх", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Фактично, Європейський банк реконструкції та розвитку разом із Міжнародною фінансовою корпорацією активно кредитують горе-ритейлерів групи "ОККО", чиї підприємства були давно помічені у мінімізації власних податкових зобов'язань за допомогою конвертаційних центрів.

Наприклад, звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради за 2019-2020 роки встановив утворення вказаною бізнес-структурою фіктивного податкового кредиту щодо операцій на придбання сільськогосподарської продукції на суму ПДВ від 1 мільярда гривень.

Депутатська слідча комісія навіть дала вказівку Державній податковій службі організувати перевірку підприємств групи "ОККО", проте керівництво корпорації завчасно домовилося з податківцями.

За даними джерел, наближених до ДПСУ, дирекція вітчизняної мережі автозаправних комплексів просто "кинула" власні підприємства, замішані у махінаціях, зникнувши з реєстру юридичних адрес.

У чому ж підозрюють корпорацію "ОККО"? – Перш за все, у придбанні так званого "скрученого" податкового кредиту, але, як виявилося, це не єдина схема.

Крім того, підприємства групи "ОККО" активно використовували схему продажу між собою палива за ціною, значно нижчою від вартості придбання та ціни на внутрішньому ринку: було реалізовано понад 600 мільйонів літрів палива за ціною 1-1,6 коп./л, призвівши до недоплати податків державі на майже 2 мільярди гривень.

Також парламентська ТСК встановила легалізацію та виведення коштів компанією "ОККО" шляхом придбання корпоративних прав фіктивних фірм – у такий спосіб виведено близько 700 мільйонів гривень.

Імовірно, теперішнім правоохоронцям і фіскалам варто уважніше придивитися до вказаної діяльності вітчизняного паливного ритейлера та розпочати відповідні перевірки, щоби порушник заплатив за організовані мільярдні "скрутки" на ПДВ.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", завдяки Зе-команді з українців стягуватимуть податок із витрат, якщо вони не зможуть пояснити походження власних грошей.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Деяким чиновникам пальця до рота не клади, а дай нажитися на горі своїх співгромадян, особливо на тлі відбиття російської воєнної агресії.
23 лютого, 19:58
Політика
Правоохоронні органи та спеціальні служби України закривають очі на беззаконня, влаштоване у Дніпрі соратниками Віктора Медведчука.
24.09.2022, 09:38
Війна
На тимчасово загарбаній росіянами території Запорізької області ділки налагодили транспортне сполучення з вільним зовнішнім світом.
09.06.2022, 20:14
Війна
Широкомасштабне російське вторгнення в Україну і безперервні з 24 лютого 2022 року бойові дії не причина для зупинки торгівлі людьми.
13.04.2022, 08:18
Кримінал
Спецслужби України послуговується вибірковою демократією – карають невинних громадян, але ігнорують злочинну діяльність колаборантів.
18.02.2022, 12:21
Політика
Всі коронавірусні обмеження, котрі діють в Україні після 28 лютого 2021 року, є поза законом і свідчать про порушення Конституції.
14.01.2022, 08:24