Ковідний скандал у Швейцарії

СВІТ
25 січня, 15:31
Ален Берсе
Ален Берсе

Новопризначений Берсет пережив попередні скандали, але цей, мабуть, найсерйозніший

Політичні проблеми президента Швейцарії Алена Берсе поглибилися після того, як парламентські аудитори оголосили про розслідування ймовірного витоку інформації про пандемію колишньому директору найбільшої таблоїдної газети країни Blick, повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Bloomberg.

Ковідний скандал у Швейцарії_1

Розслідування спробує «з'ясувати, які необережності мали місце у зв'язку з Covid-19 у Федеральній раді, хто їх спровокував і хто був отримувачем секретної інформації про перебіг карантину», - сказав голова парламентського аудиторського комітету Маттіас Мішель на пресконференції в столиці Берн у вівторок. 

Також буде розглянуто, що Берсет, як міністр охорони здоров’я в той час, і Федеральна рада Швейцарії робили, щоб запобігти таким витокам. Згідно із заявою комітету, офіс генерального прокурора Швейцарії «веде» кримінальне розслідування щодо колишнього помічника президента.   

Новопризначений Берсет пережив попередні скандали, але цей, мабуть, найсерйозніший. Одна з найпопулярніших швейцарсько-німецьких газет минулого тижня поставила запитання деяким політикам у статті під заголовком «Чи повинен Ален Берсе піти у відставку?» 

Минулого тижня в інтерв’ю швейцарській національній телекомпанії SRF він сказав, що було б недоцільно коментувати кримінальне провадження, яке триває. 
Слідчі вивчатимуть звинувачення в розголошенні таємниць колишнім керівником комунікацій або те, чи Берсет, який був міністром охорони здоров’я протягом пандемії та був обраний президентом лише минулого місяця, намагався вплинути на висвітлення в новинах дій уряду щодо Covid-19.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
«Маленькі діти не заражаються і не передають вірус».
30.04.2020, 18:00
Світ
Сотні тисяч російських лікарів не отримали обіцяні путіним виплати
10:04
Світ
Уряд Франції планує викупити в Об'єднаних Арабських Еміратів сучасні винищувачі власного виробництва для передачі українській армії.
вчора, 21:52
Світ
Зі 199 народних депутатів за ратифікацію протоколу про членство Суомі у Північноатлантичному альянсі висловилися 182, проти – 6.
вчора, 20:23
Світ
Навчання відбудуться в навчальних центрах Національної армії з 27 березня по 7 квітня
вчора, 14:58
Світ
Очікується, що українські екіпажі та танки будуть на позиціях до весняного контрнаступу.
вчора, 09:14