Країни Балтії матимуть спільну ракетну систему

СВІТ
23.12.2021, 08:01
Країни Балтії матимуть спільну ракетну систему
Фото: ERR

Москва кинула виклик балтійським республікам і ті з гідністю відповіли військовими приготуваннями до зустрічі східного агресора.

На зустрічі у Каунасі міністри оборони Литви, Латвії та Естонії домовилися розвивати спільні ракетні системи залпового вогню, інформує аґенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Delfi".

Арвидас Анушаускас, Артіс Пабрикас і Калле Лаанет підписали відповідну тристоронню угоду, зміст якої почне втілюватися у життя вже з наступного року.

«Ми намагаємося трохи синхронізувати наш спільний проєкт у часі. Як це буде виглядати, зараз я конкретно не можу сказати, тому що поки є декларативне звернення до США. Адже саме Америка має у своєму розпорядженні ці надсучасні ракетні технології, на яких ґрунтуватиметься наша система», – прокоментував подію литовський міністр оборони.

За його словами, поява у трьох балтійських республік спільної ракетної програми може стати "хорошою відповіддю" на оголошені путінською Московією умовних "червоних ліній".

«Це великий крок уперед у розвитку спільних потужностей та посиленні стримування агресора, а також підвищення оборонної потужності у нашому регіоні. Особисто я щиро радий розвитку у всіх трьох країнах Балтії виключно важливого для нашого регіону цього оборонного проєкту», – зазначив Калле Лаанет.

Вказані урядовці Литви, Латвії та Естонії також відзначили важливість посилення співпраці у форматах Євросоюзу та Північноатлантичного альянсу на тлі викликів і провокацій Кремля.

Між тим, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", міністр оборони Туреччини закликав РФ утриматися від ескалації та нового вторгнення в Україну.

Читайте також:
Світ
Київ і Варшава укладають один із найбільших за останні 30 років контрактів на купівлю зброї та зміцнення спільної системи безпеки.
07 червня, 20:12
Політика
Особисті відносини українського та польського президентів дають великий шанс на тісну єдність і нову геополітичну дійсність на Сході Європі.
23 травня, 09:27
Опінії
Росіяни прагнуть натягнути свій імперський світогляд XIX сторіччя на весь світ у столітті XXI. Але виходить якось недолуго.
08 травня, 17:00
Світ
Влада Фінляндської республіки нарешті визначилася з власною позицією у російсько-українській війні – Гельсинкі підтримує Київ.
24 березня, 19:16
Світ
Литовський лідер рішуче закликав міжнародну спільноту обмежити країну-агресора у всіх секторах та всіх організаціях.
23 березня, 19:58
Світ
З кремлівським бункерним щуром неможливо зіграти внічию, як у шахах, тим більше, що Третя світова війна вже почалася.
19 березня, 09:23