Литва планує засудити Горбачова за Вільнюську трагедію 31 річної давнини

КРИМІНАЛ
28 березня, 21:24
Литва планує засудити Горбачова за Вільнюську трагедію 31 річної давнини

Слуги Феміди Литовської республіки розпочали розгляд позову родичів жертв подій 13 січня 1991 року проти Міхаіла Горбачова.

Про це з зали засідань Вільнюського дільничого суду повідомило місцеве видання "15min.lt", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що на першого й останнього президента СССР покладено особисту відповідальність за вчинення терористичних дій окупаційними силовиками у столиці Литви.

«Винні за трагедію у Вільнюсі нарешті мають заплатити за скоєне. Серед головних винуватців, звісно, Горбачов. Багато хто у ті буремні січневі дні 1991-го втратили рідних, наприклад я – батька. Зараз судді повідомили, що наш спільний позов прийнято. Сьогодні ухвалено резолюцію», – прокоментував ситуацію один із позивачів Робертас Повілайтіс.

У позові стверджується, що, бувши командувачем совєцьких збройних сил, Горбачов 11-13 січня 1991 року не вжив заходів для запобігання злочинам армії під час штурму телевежі у Вільнюсі, а затим ще й усіляко покривав убивць.

Своєю чергою, як раніше вже інформував "Останній Бастіон", двох російських шпигунів запроторили за ґрати у Литві.

Читайте також:
Опінії
Цей тиждень – останній перед 9 травня. Ця дата – серцевина "руского міра", її знищення потребує найбільше сили та відваги.
03 травня, 10:22
Світ
Адміністрація західнофінляндської муніципальної громади Турку вирішила демонтувати погруддя "вождю світовому пролетаріату".
30 квітня, 07:09
Світ
Російська "п'ята колона" з-поміж жителів Таллінна і Нарви опинилася у складному становищі, через дії кремлівського щура в Україні.
29 квітня, 08:37
Світ
Подвійні стандарти для корумпованої еліти країн ліберально-демократичного Заходу – норма, адже вона роками харчується з рук Кремля.
16 березня, 17:09
Історія
Більшовицькі окупанти ніколи не були винахідниками чи творцями, радше вмілими крадіями, котрі запозичували чуже, називаючи своїм.
07 січня, 11:16
Світ
Латвійські законотворці схвалили остаточну заборону на публічне використання на території країни так званої "георгіївської стрічки".
27.10.2021, 12:43