Майбутнє нашої війни очима Заходу

ВІЙНА
02 травня, 19:57
Майбутнє нашої війни очима Заходу

Від наступу до контрнаступу один крок і тисячі втрачених життів на полі бою. Перспективи на цей і наступний рік не вселяють позитиву...

Напередодні британська газета Financial Times із посиланням на свої джерела попередила, що «росія готує великий наступ наприкінці травня». Саме тому ворог завдає ракетних ударів по Харкову та інших стратегічно важливих містах, «пом'якшуючи поле бою».

Трохи згодом уже німецьке видання Bild повідомило, що «Збройні Сили України очікують нападу угруповання чисельністю 20-40 тисяч» рашистів. Тоді нам доведеться вирішувати, хочемо ми захищати Північ чи Схід, адже робити й те, й інше неможливо.

Неназваний у зв'язку із питанням особистої безпеки військовослужбовець ЗСУ заявив редакції Bild, що «саме Харків є найімовірнішою ціллю наступу ворога». Від своїх джерел знаю, що у Курській та Білгородській областях РФ формується нове угруповання рашистів «Сєвєр» чисельністю до 50 тисяч окупантів.

У зоні оперативного ураження можуть опинитися не лише Харківська, але й Сумська та навіть Чернігівська області. Джерела у погонах також вважають, що кремлівський бункерний дід не відмовився не лише від збочених фантазій про Харків, але й навіть про Київ та Одесу!

Добре оснащені Сили оборони України зможуть запобігти наступу окупантів, — такою є загальна думка більшості західних аналітиків. Фактично, від американського Інституту вивчення війни до спеціалізованих розвідок.

Нині не варто гіперболізувати вплив нового пакету американської допомоги. Його мало б вистачити для сповільнення темпу російської навали, в ідеалі — зупинення окупаційних військ по лінії фронту.

«Українським військам потрібний час, щоби відновитись після складних подій на початку року. Наразі найбільш ефективним способом, яким Україна може продовжувати свою боротьбу із РФ, є здійснення регулярних нападів із використанням безпілотників дальнього радіуса дії проти нафтопереробних заводів та інших об'єктів, які мають стратегічне значення для росії», — заявив американський професор військових досліджень Лоуренс Фрідман у розмові із журналістами газети Financial Times.

Саме тому Білий дім і передає далекобійні ракети ATACMS, а також спонукає Європу передати ЗСУ крилаті ракети авіаційного типу для ураження тилової інфраструктури рашистів на окупованих територіях. Захід уже сформулював нову мету поточної кампанії проти кремля: переконати бункерного, що подальше продовження війни безперспективне.

«Ми повинні продовжувати підтримку України доти, доки ЗСУ не зможуть чинити опір і доки путін не вирішить зупинити війну. Але скоро це не відбудеться, на жаль», — висловився Жозеп Боррель.

Війна може продовжуватися щонайменше до президентських виборів у США, її фінал залежатиме від прізвища нового господаря Білого дому та стилю його комунікації з кремлем. Очікується, що ЗСУ зможуть відновити серйозні наступальні дії 2025-го.

Американські посадовці очікують, що нове озброєння дасть нашій країні (власне, захисникам України) час для поповнення своїх лав і зміцнення оборонних позицій на полі бою. Включно з будівництвом окопів та мінних полів.

У поєднанні із зобов'язаннями європейських країн останній пакет допомоги США має забезпечити Україну приблизно до кінця наступного року. Найпріоритетнішим завданням української влади Білий дім вважає проведення мобілізації: Київ має використати момент для поповнення ЗСУ воїнами для підготовки до нових майбутніх бойових дій.

Інакше ЗСУ не вдасться повною мірою скористатися перевагами нових постачань озброєння і збільшення виробництва артилерійських снарядів у Європі та США. Україна не зможе перейти в наступ без мобілізації.

У редакції видання The Washington Post переконують, що чим довше не вдається виправити ситуацію із кадрами та мобілізацією, тим менш імовірним стає широкомасштабний наступ у 2025 році. Аналітики вважають, що Україна не зможе відвоювати багато території назад, однак, можливо, їй вдасться домовитися про мир із сильнішої позиції — або заморозити конфлікт.

Автор — Орест Сохар, військовий експерт і шеф-редактор «OBOZREVATEL»

Читайте також:
Війна
Європейські лідери та військові керівники неодноразово попереджали про можливість нападу росії на країни Європи.
вчора, 18:32
Економіка
У листопаді рівень річної інфляції підвищився до 11,2% порівняно з 9,7% у жовтні.
вчора, 16:26
Опінії
Вже можна говорити про наслідки, переможців і переможених, а також вплив подій у Сирії за минулий тиждень на решту світу.
вчора, 10:04
Кримінал
Слуги Феміди із Гааґи досі працюють за методичками часів Холодної війни, ігноруючи дійсність. Дарма втрачений час не поверне людські життя.
10 грудня, 14:51
Політика
Азійську вісь зла, як і Захід, застав зненацька 7-годинний воєнний стан, запроваджений Сеулом. Внутрішньополітична ситуація не стабільна.
06 грудня, 20:33
Світ
Захід зіткнувся з «дикими загрозами тактичного ядерного використання» з боку росії
06 грудня, 18:11