Мінкульт і Міносвіти України саботують дерусифікацію, – нардеп Інна Совсун

КНИГИ
10 червня, 08:18
Мінкульт і Міносвіти України саботують дерусифікацію, – нардеп Інна Совсун
Фото: Obozrevatel

Поки російські окупанти завозять до Маріуполя педагогів-пропагандистів, українські урядовці свідомо гальмують процес дерусифікації.

Таку думку на своїй публічній Facebook-сторінці висловила народна обраниця Верховної Ради IX скликання Інна Совсун, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Як стверджує депутат із фракції "Голос", промивати мізки українським дітям на тимчасового загарбаній росіянами території від Херсону до Луганська – це також складова геноциду.

«Прямо зараз окупанти завозять у Маріуполь 5000 підручників: російська мова, російська література, російська історія, природа рідного краю (російською) для початкової та середньої шкіл. Роздають творіння на кшталт "Азбука Донбаса" та "Маша і Ведмідь". Натомість вивозять усі україномовні підручники зі шкільної бібліотеки. Зі шкіл демонтують усі "розумні дошки" та разом з підручниками направляють до окупованого Донецька. Про це потрібно кричати на міжнародних майданчиках, а злочини ретельно фіксувати.

Але яка ж відповідь України, а конкретно Міносвіти, на геноцид в освіті, що чинить російська федерація? – Уявіть, максимум, що ми почули за 3 місяці активної фази війни – з програми вилучать "Війну і мир". Щоправда, якось так невпевнено це прозвучало, з доповненням, що робочі групи працюють і напрацьовують концепції, і ведуть дискусії, і ще щось там. І колись "всі ті, ну, наприклад, як "Війна і мир" – такого вивчати в Україні не будуть". А такого – це якого? А що з іншими творами російської літератури? Вони "всі ті"? Чи ні? На це відповіді досі немає», – написала Інна Совсун у соціальній мережі.

Своєю чергою, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", проблема українського суспільства: у нас мислення досі лишається хворо-провінційним, другосортно-провінційним відносно Москви.

Автор : Інна Совсун
Читайте також:
Світ
Близькосхідна шиїтська теократія активно допомагає країні-агресору озброюватися та здійснює навчання операторів безпілотників.
11 серпня, 20:18
Економіка
Санкції Європейського союзу проти РФ дійсно мають розтягнутий ефект, тому нам може здаватися, що Московщина впевнено їх долає.
31 липня, 20:36
Опінії
У Брюсселі триває екстрена Рада міністрів енергетики. Маємо можливість із ними поспілкуватися одразу після прийняття складного рішення.
27 липня, 18:18
Світ
Зростання прірви між росією та її найбільшим партнером Казахстаном стала несподіваним викликом для Владіміра Путіна.
27 липня, 08:12
Опінії
Кремль каже, що у них – форс-мажор. Ну, то давно відомо, що в них там із головою повний форс-мажор, який до всього ніяк не лікується.
20 липня, 19:34
Світ
В уряді Віктора Орбана знову гучно заговорили про захист етнічної угорської меншини в Україні, якій нібито загрожують міфічні нацисти.
16 липня, 08:18