На десятому році війни ВАКС націоналізував активи російських олігархів на мільярди гривень

ПОЛІТИКА
11.07.2023, 13:23
На десятому році війни ВАКС націоналізував активи російських олігархів на мільярди гривень

Серед націоналізованих активів п'ять обленерго, готелі, ТЦ, добувні підприємства, акції банку

Вищий антикорупційний суд за матеріалами ДБР націоналізував активи кількох наближених до Кремля російських олігархів на мільярди гривень. Серед них – п'ять обленерго, готелі, ТЦ, добувні підприємства, акції банку.

Пресслужба ДБР повідомляє, що працівники бюро викрили десятки компаній, афілійованих із російськими власниками.

Серед кінцевих бенефіціарів цих комерційних структур є наближені до Путіна російські олігархи: брати Аркадій та Ігор Ротенберги, Олег Дерипаска, Євгеній Гінер.

У власність держави Україна надійшли:

  • ПрАТ «Рівнеобленерго» (93,2%), АТ «Херсонобленерго» (99,9 %), АТ «Чернівціобленерго» (96,8%), АТ «Житомиробленерго» (95,5%), ПрАТ «Кіровоградобленерго» (72,9%), а також сім готелів (мережа Premier), ТРЦ «Метроград» і «Метрополіс» – загальною вартістю два мільярди гривень (належали Євгенію Гінеру);

  • 88,89% акцій АТ «Перший інвестиційний банк» (Гінера).

  • ТОВ «Глухівський карʼєр кварцитів» і ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» (належали Олегу Дерипасці, орієнтовна вартість становить 10 мільярдів гривень);
  • ТРЦ Ocean Plaza, орієнтовною вартістю понад $350 мільйонів (належав Ротенбергам).

Крім цього, націоналізовано різні частки статутного капіталу та майно росіян в інших важливих стратегічних галузях української економіки.

Ідеться про 100% ТОВ «Авангард-Віларті», яке, окрім «Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД», також володіє компанією «Ітодер Інвестментс Лімітед» (Ethoder Investments Limited) і 66,65% «Інвестиційниого союзу «Либідь».

У ДБР зазначили, що структури, підконтрольні Олегу Дерепасці, також брали участь в розширенні та реконструкції Дніпро-Бугського морського порту. У дохід держави повернули земельні ділянки та нерухоме майно в різних регіонах України, сотні одиниць спеціальної та вантажної техніки.

Власниками інших націоналізованих активів є росіяни Олександр Пономаренко й Олександр Скоробогатько.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що російський бізнес знаходить способи заробляти в Україні попри блокування і арешти.

Національний банк України 5 серпня 2022 року видав кредит рефінансування на суму 60 млн грн строком на рік "Першому інвестиційному банку" (PINbank), що належить громадянину московії Євгену Гінеру.

За даними НБУ, в липні PINbank вже двічі залучав кредити рефінансування на загальну суму 365 млн грн, інформує Інтерфакс-Україна.

До цього PINbank звертався за річним рефінансуванням у травні: 20 травня – на 470 млн грн і 13 травня – на 100 млн грн, а ще раніше у березні: 7 березня – на 300 млн грн і 3 березня – на 200 млн грн.

При цьому загальні активи банку у червні впали на 38,9%, або на 1,03 млрд грн.

Наприкінці листопада 2021 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав справу про концентрацію у вигляді придбання банком "Кредит Дніпро" понад 50% акцій "Першого інвестиційного банку".

За даними Національного банку України , станом на 25 червня 2021 року акціонерами PINbank були президент московського футбольного клубу ЦСКА та співвласник компанії VS Energy International Євген Гінер (88,9% акцій), а також Олександр Шандрук (9,51%).

Також НБУ виділив 5,3 мільярда гривень на рефінансування "Альфа Банку", який належить путінським олігархам.

За даними аналітичної системи YouControl, АТ «Альфа Банк» входить до групи "Альфа-груп".

Ключовими особами даної групи є : Герман Хан, Олексій Кузьмичов, Михайло Фрідман. До пов'язаних осіб входить Петро Авен.

Варто також нагадати, що за інформацією The Wall Street Journal, Володимир Зеленський попросив Президента США Джо Байдена виключити російського олігарха Романа Абрамовича з уже підготовленого списку санкцій, щоб той міг продовжити бути посередником у переговорах з московією.

Замість того, щоб арештувати та конфіскувати активи путінських олігархів в Україні, держава дає їм додаткове фінансування та забезпечує комфортні умови для ведення бізнесу в Україні.

В той час, коли десятки тисяч захисників України загинули на війні, Зеленський, Арахамія, Єрмак та інші манкурти - продовжують захищати путінських олігархів та допомагають їм уникнути санкцій.

Чому Володимир Зеленський не вирішив питання з бізнесом путінських олігархів починаючи з 2019 року ? Чому це питання не було вирішено після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну ?

Найвеличніший "Лідор" Всесвіту Володимир Зеленський звинувачував партнерів в тому, що вони мало допомагають Україні.

Але Зеленський забуває, що ЄС запровадив санкції проти Михайла Фрідмана та Петра Авена, Германа Хана та Олексія Кузьмичова... а от РНБО України ці санкції не поспішало запроваджувати. суверенітет і незалежність України... а Україна так не вважає ?

Читайте також:
Опінії
На превеликий жаль, світ декларацій, спільних фото і листів крайнього занепокоєння переміг світ рішучих дій. Ми досі платимо кров'ю за волю.
20:31
Опінії
В окопах — раби без прав чи добровольці з гідністю?
вчора, 17:35
Опінії
Прос@равши надбання Майдану, суспільство заплатило кишенею і кров'ю, а не зробивши висновків, цю плату подвоїть.
вчора, 11:11
Політика
Як керівнику Нафтогазу «щастить» в НАБУ
20 червня, 15:00
Опінії
Вона особисто була присутня на зустрічі Мєдвєдєва, Бойка, Медведчука в Москві в 2019 році та працювала на Шарія.
17 червня, 18:24
Політика
Позаконституційний хазяїн віників і тряпок з Банкової будує чергові плани.
15 червня, 17:31