На десятому році війни ВАКС націоналізував активи російських олігархів на мільярди гривень

ПОЛІТИКА
11 липня, 13:23
На десятому році війни ВАКС націоналізував активи російських олігархів на мільярди гривень

Серед націоналізованих активів п'ять обленерго, готелі, ТЦ, добувні підприємства, акції банку

Вищий антикорупційний суд за матеріалами ДБР націоналізував активи кількох наближених до Кремля російських олігархів на мільярди гривень. Серед них – п'ять обленерго, готелі, ТЦ, добувні підприємства, акції банку.

Пресслужба ДБР повідомляє, що працівники бюро викрили десятки компаній, афілійованих із російськими власниками.

Серед кінцевих бенефіціарів цих комерційних структур є наближені до Путіна російські олігархи: брати Аркадій та Ігор Ротенберги, Олег Дерипаска, Євгеній Гінер.

У власність держави Україна надійшли:

  • ПрАТ «Рівнеобленерго» (93,2%), АТ «Херсонобленерго» (99,9 %), АТ «Чернівціобленерго» (96,8%), АТ «Житомиробленерго» (95,5%), ПрАТ «Кіровоградобленерго» (72,9%), а також сім готелів (мережа Premier), ТРЦ «Метроград» і «Метрополіс» – загальною вартістю два мільярди гривень (належали Євгенію Гінеру);

  • 88,89% акцій АТ «Перший інвестиційний банк» (Гінера).

  • ТОВ «Глухівський карʼєр кварцитів» і ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» (належали Олегу Дерипасці, орієнтовна вартість становить 10 мільярдів гривень);
  • ТРЦ Ocean Plaza, орієнтовною вартістю понад $350 мільйонів (належав Ротенбергам).

Крім цього, націоналізовано різні частки статутного капіталу та майно росіян в інших важливих стратегічних галузях української економіки.

Ідеться про 100% ТОВ «Авангард-Віларті», яке, окрім «Оушен Плаза Проджект (Кіпр) ЛТД», також володіє компанією «Ітодер Інвестментс Лімітед» (Ethoder Investments Limited) і 66,65% «Інвестиційниого союзу «Либідь».

У ДБР зазначили, що структури, підконтрольні Олегу Дерепасці, також брали участь в розширенні та реконструкції Дніпро-Бугського морського порту. У дохід держави повернули земельні ділянки та нерухоме майно в різних регіонах України, сотні одиниць спеціальної та вантажної техніки.

Власниками інших націоналізованих активів є росіяни Олександр Пономаренко й Олександр Скоробогатько.


Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що російський бізнес знаходить способи заробляти в Україні попри блокування і арешти.

Національний банк України 5 серпня 2022 року видав кредит рефінансування на суму 60 млн грн строком на рік "Першому інвестиційному банку" (PINbank), що належить громадянину московії Євгену Гінеру.

За даними НБУ, в липні PINbank вже двічі залучав кредити рефінансування на загальну суму 365 млн грн, інформує Інтерфакс-Україна.

До цього PINbank звертався за річним рефінансуванням у травні: 20 травня – на 470 млн грн і 13 травня – на 100 млн грн, а ще раніше у березні: 7 березня – на 300 млн грн і 3 березня – на 200 млн грн.

При цьому загальні активи банку у червні впали на 38,9%, або на 1,03 млрд грн.

Наприкінці листопада 2021 року Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав справу про концентрацію у вигляді придбання банком "Кредит Дніпро" понад 50% акцій "Першого інвестиційного банку".

За даними Національного банку України , станом на 25 червня 2021 року акціонерами PINbank були президент московського футбольного клубу ЦСКА та співвласник компанії VS Energy International Євген Гінер (88,9% акцій), а також Олександр Шандрук (9,51%).

Також НБУ виділив 5,3 мільярда гривень на рефінансування "Альфа Банку", який належить путінським олігархам.

За даними аналітичної системи YouControl, АТ «Альфа Банк» входить до групи "Альфа-груп".

Ключовими особами даної групи є : Герман Хан, Олексій Кузьмичов, Михайло Фрідман. До пов'язаних осіб входить Петро Авен.

Варто також нагадати, що за інформацією The Wall Street Journal, Володимир Зеленський попросив Президента США Джо Байдена виключити російського олігарха Романа Абрамовича з уже підготовленого списку санкцій, щоб той міг продовжити бути посередником у переговорах з московією.

Замість того, щоб арештувати та конфіскувати активи путінських олігархів в Україні, держава дає їм додаткове фінансування та забезпечує комфортні умови для ведення бізнесу в Україні.

В той час, коли десятки тисяч захисників України загинули на війні, Зеленський, Арахамія, Єрмак та інші манкурти - продовжують захищати путінських олігархів та допомагають їм уникнути санкцій.

Чому Володимир Зеленський не вирішив питання з бізнесом путінських олігархів починаючи з 2019 року ? Чому це питання не було вирішено після початку повномасштабного вторгнення московії в Україну ?

Найвеличніший "Лідор" Всесвіту Володимир Зеленський звинувачував партнерів в тому, що вони мало допомагають Україні.

Але Зеленський забуває, що ЄС запровадив санкції проти Михайла Фрідмана та Петра Авена, Германа Хана та Олексія Кузьмичова... а от РНБО України ці санкції не поспішало запроваджувати. суверенітет і незалежність України... а Україна так не вважає ?

Читайте також:
Опінії
Парадокс: рота БПЛА є (і вона показує круті результати), а дронів від держави немає.
30 листопада, 09:15
Економіка
У грудні держборг України перевищить п’ять трильйонів гривень.
29 листопада, 14:36
Політика
Хто є набувачами національного багатства України, яке спродує Зеленський?
28 листопада, 14:25
Війна
Дружину керівника ГУР Маріанну Буданову та кількох співробітників ГУР МО України отруїли важкими металами.
28 листопада, 14:00
Війна
У 2022-2023 роках російська «Авіа ФЕД сервіс» імпортувала їх як мінімум на 370 млн рублів
27 листопада, 17:35
Позиція
За злочинну недбалість чиновників УГВ та Нафтогазу заплатять споживачі газу.
27 листопада, 14:30