На Холмщині польські копачі знайшли арсенал давньоримської доби

ІСТОРІЯ
03 березня, 07:59
На Холмщині польські копачі знайшли арсенал давньоримської доби
Фото: Ancient Origins

Скарб був у лісі поблизу Грубешова Люблінського воєводства. Науковці датували знахідку II століттям до Христа — IV століттям після Христа.

Відповідні кадри віднайдених металевих виробів античного періоду оприлюднила пресслужба місцевого музею. З'ясувалося, що наконечники списів, стріл, леза ножів та мечів належать давнім германцям (можливо, ґотам).

Копачі принесли знайдені артефакти до Грубешівського музею, де місцеві археологи ідентифікували предмети, спотворені сильною корозією. Зі слів науковців, знахідки використовувалися представниками пшеворської або ґотської культури.

«Частина наданих предметів — це, переважно, зброя; інша ж має поки невизначені функції. Можливо, перед нами також ремісничі інструменти, яких не пожалів час. Ми з колегами прийшли до висновку, що всі вони ґерманського походження, ймовірно, ґотського», — прокоментували ситуацію польські музейники.

Окремо медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, як у Польщі виявили раніше невідомий язичницький ідол. Він є майже на 100% ідентичною копією Збручанського ідола із Тернопільської області.

На Холмщині польські копачі знайшли арсенал давньоримської доби_1
Читайте також:
Історія
Всі ми любимо занурюватися у світ життєписів славетних і не дуже постатей. Із головою поринати в їхні дивовижні історії.
16 травня, 21:46
Опінії
До часів московитської окупації за царювання Пєтра I українські міста були рівнею європейським. Але ворог зробив усе, щоби знищити це...
13 травня, 07:12
Історія
Віднайдений в українських степах «Керносівський ідол» старіший за шумерський гобелен. Західні історики досі свідомо ігнорують цей факт.
06 травня, 19:57
Історія
Цей давньогрецький мислитель зі стоїчної школи жив після великих подій. Однак попри це мав багато чого додати до своєї галузі знань...
01 травня, 21:41
Світ
Серед пагорбів на сході смарагдового острова височіють стародавні земляні вали. Вони схожі на ті, що знаходяться в анґлійському Стоунхенджі.
28 квітня, 19:49
Історія
Московія немає жодного стосунку до давньоруської спадщини. Цей болотно-лісистий улус держави Чинґізидів забув своє справжнє минуле.
05 квітня, 21:39