Нардепи зібрали 240 голосів, необхідних для заборони секти ФСБ

ПОЛІТИКА
16.10.2023, 11:12
Нардепи зібрали 240 голосів, необхідних для заборони секти ФСБ

У Верховній Раді сформувалася абсолютна більшість щодо питання, яке є важливим для національної безпеки.

Про це в Івано-Франківську під час щорічного форуму «Via Carpatia» заявила депутат Оксана Савчук, передає видання «Укрінформ». На сьогодні 240 парламентарі висловилися за вказану ініціативу.

Вочевидь, невдовзі у сесійній залі Верховної Ради на голосування винесуть один із кількох зареєстрованих законопроєктів щодо заборони РПЦвУ. Чи стане голова парламенту Руслан Стефанчук на заваді цьому процесу, лишається невідомим.

«Уже є 240 голосів... Я спілкувалась зі спікером відразу після того, коли зареєструвала законопроєкт про заборону діяльності московського патріархату в Україні й сказала йому: якщо він проведе це рішення, то він увійде в історію. Він сказав, що це неможливо, бо немає голосів. Минув рівно рік, ситуація змінилась і спікер готовий підписатись під тими підписами», — зазначила Савчук.

Наявність такої кількості голосів за заборону Московського патріархату підтвердив і нардеп від фракції «Слуга народу» Микита Потураєв, який очолює Комітет із питань гуманітарної та інформаційної політики. З його слів президентська монобільшість прогнозовано готова підтримати виключно проєкт закону від Кабінету міністрів.

«Я сподіваюсь, що фракція «Слуга народу» дасть за урядовий законопроєкт 170 голосів. Мої колеги кажуть, що може бути більше. У залі нам треба 226 голосів, а краще 235-240 голосів... Думаю, ми проголосуємо урядовий законопроєкт і покращимо його до другого читання», — заявив Потураєв.

Також парламентар додав, що на тепер у Верховній Раді зареєстровані два законопроєкти, які мають на меті заборонити проросійську секту. Жорсткішою є версія авторства нардепа від фракції «Європейська солідарність» Миколи Княжицького.

Окремо редактор «Останнього Бастіону» Геннадій Сікалов наголошує, що замість будівництва тисяч церков, українці мають будувати дитячі садки, школи, університети. Замість занурення української нації в юдейські омофори Середньовіччя, нація має відбудовуватись за посередництва знань, культури, мистецтва, власних самобутніх традицій та національної спадщини.

Читайте також:
Політика
Для захисту української державної самостійності та демократії Верховна Рада мусить невідкладного заборонити діяльність чекістів у рясах.
12.01.2023, 17:39
Війна
кирило гундяєв на Різдво назвав українців і росіян "одним народом"
07.01.2023, 16:37
Кримінал
Настоятель "Казанської" парафії з селища Ярова Горлівської єпархії Московського патріархату допомагав російському окупаційному контингенту.
23.11.2022, 09:00
Полтава
Чим довше триває священна війна України проти російських загарбників, тим відвертішими у висловах стають кремлівські агенти у рясах.
11.04.2022, 19:06
Опінії
Московська агентура у рясах має бути зачищена на всій території України!
03.03.2022, 14:00
Політика
Російський "православний" цирк в Україні мусить відповісти за свої численні злочини, вчинені в Україні та проти українців.
26.10.2021, 08:01