Наступною ціллю Кремля є Молдова — The Wall Street Journal

ВІЙНА
04 березня, 08:27
Наступною ціллю Кремля є Молдова — The Wall Street Journal

Московські стратеги ніколи не відмоляться від імперських зазіхань на землі сусідів. Люди їх турбують менше за все.

Красномовний тому доказ — з'їзд депутатів усіх рівнів у бунтівному молдовському регіоні Придністров'я. Станом на тепер ця проросійська територія, яку путін використовує для розпалювання політичних заворушень, повідомляє із Кишинева видання The Wall Street Journal.

Обранці звернулися до Ради Федерації та Державної Думи росії із провокативним закликом «ужити дипломатичних заходів для захисту Придністров'я». У Москві прохання почули, проте поки вирішили споглядати за ситуацією.

Після 24 лютого 2022 року вся торгівля сепаратистського утворення з осердям у Тирасполі проходить через митні та прикордонні пункти під контролем молдовської влади. Кишинів хоче, але ніяк не може, реінтегрувати Придністров'я.

Цьогоріч уряд Молдови запровадив правила, які зобов'язують компанії в регіоні платити імпортні та експортні мита задля наповнення державного бюджету країни. З 2001 року і до цього року мита, які сплачують придністровські компанії, були джерелом прибутку для сепаратистів.

Російські сили у Тирасполі нині скаржаться на утиски та посилаються на нещодавню зміну політики Кишинева як на привід для звернення до Москви. З'їзд депутатів заявив, що Придністров'я «віддане мирним політико-дипломатичним методам вирішення розбіжностей».

Але депутати додали, що країна «наполегливо боротиметься за власну ідентичність, права та інтереси придністровського народу і не відмовиться від їхнього захисту». Посадові особи Придністров'я спеціально використовували у своєму зверненні слово «захист», яке можна розуміти одночасно і як «оборону», і як «захист».

Це може дати Кремлю можливість інтерпретувати «захист» у військовому сенсі, якщо він цього забажає. Власне, це звична російська схема виправдання втручання у справи сусідньої країни — спонукати сепаратистів заявити про дискримінацію та попросити російську допомогу, як було у Криму та на Донбасі у 2014 році.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що з Тирасполя та Москви навмисно ширять панічні заклики, пророкуючи приєднання бунтівного молдовського регіону до РФ. Криза відверто штучна.

Читайте також:
Опінії
І Захід, і глобальний Південь обговорюють та наполягають: в Україні треба перемир'я. Мовляв, припиняйте стріляти, а там розберемося!
23 травня, 13:42
Опінії
Будьмо відверті, наші бажання не збігаються зі страхами США та ЄС про поділ РФ. Особливо, коли йдеться про утилізацію ядерної зброї.
30 квітня, 19:53
Опінії
Кремлівська пропаганда і корисні ідіоти на Заході знову поширюють панічні настрої. Московитам незламний Харків як кістка у горлі.
24 квітня, 13:56
Світ
Америка та Європа не просто можуть, але мають підготуватися до того, що буде відбуватися далі у війні. Україна не повинна бути самотньою.
23 квітня, 06:00
Світ
Воєнна агресія спровокована Москвою проти України, катастрофічною для обох країн. Однак жертва завжди страждає більше за нападника.
14 квітня, 07:00
Війна
У Кремлі добре усвідомлюють схильність НАТО берегти своїх військових і цивільних Тож у РФ може виникнути стимул застосувати ядерну зброю.
08 березня, 19:04