Наступною ціллю Кремля є Молдова — The Wall Street Journal

ВІЙНА
04 березня, 08:27
Наступною ціллю Кремля є Молдова — The Wall Street Journal

Московські стратеги ніколи не відмоляться від імперських зазіхань на землі сусідів. Люди їх турбують менше за все.

Красномовний тому доказ — з'їзд депутатів усіх рівнів у бунтівному молдовському регіоні Придністров'я. Станом на тепер ця проросійська територія, яку путін використовує для розпалювання політичних заворушень, повідомляє із Кишинева видання The Wall Street Journal.

Обранці звернулися до Ради Федерації та Державної Думи росії із провокативним закликом «ужити дипломатичних заходів для захисту Придністров'я». У Москві прохання почули, проте поки вирішили споглядати за ситуацією.

Після 24 лютого 2022 року вся торгівля сепаратистського утворення з осердям у Тирасполі проходить через митні та прикордонні пункти під контролем молдовської влади. Кишинів хоче, але ніяк не може, реінтегрувати Придністров'я.

Цьогоріч уряд Молдови запровадив правила, які зобов'язують компанії в регіоні платити імпортні та експортні мита задля наповнення державного бюджету країни. З 2001 року і до цього року мита, які сплачують придністровські компанії, були джерелом прибутку для сепаратистів.

Російські сили у Тирасполі нині скаржаться на утиски та посилаються на нещодавню зміну політики Кишинева як на привід для звернення до Москви. З'їзд депутатів заявив, що Придністров'я «віддане мирним політико-дипломатичним методам вирішення розбіжностей».

Але депутати додали, що країна «наполегливо боротиметься за власну ідентичність, права та інтереси придністровського народу і не відмовиться від їхнього захисту». Посадові особи Придністров'я спеціально використовували у своєму зверненні слово «захист», яке можна розуміти одночасно і як «оборону», і як «захист».

Це може дати Кремлю можливість інтерпретувати «захист» у військовому сенсі, якщо він цього забажає. Власне, це звична російська схема виправдання втручання у справи сусідньої країни — спонукати сепаратистів заявити про дискримінацію та попросити російську допомогу, як було у Криму та на Донбасі у 2014 році.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує читачам, що з Тирасполя та Москви навмисно ширять панічні заклики, пророкуючи приєднання бунтівного молдовського регіону до РФ. Криза відверто штучна.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Осінь, на яку всі прогнозували другу спробу мирного саміту по Україні, настала. Практично одночасно посипались однозначні заяви й події.
вчора, 13:49
Війна
Воєнна операція на Курщині «викрила» вразливість російських кордонів і слабкість армії окупантів. Як це стало взагалі можливим?
12 серпня, 07:14
Війна
Багаторічна війна з'їдає нас ізсередини, не всі мають багаж сил триматися надалі. Звісно, хтось ламається перед бажанням спинити цей жах.
02 серпня, 20:35
Опінії
Наш східний сусід живе минулим, а тому немає майбутнього. Але у своєму бажанні повернути час назад, використовує найогидніші криваві засоби.
23 липня, 13:40
Опінії
Щоби повторити шлях Ґолґофи керманича Директорії УНР, ексдиректор «Кварталу 95» віддасть ворогу українські терени. Принаймні, частину.
03 липня, 07:18
Опінії
Цей оптимістичний строк запрацює від дня, коли відбудуться вибори. Проте, поки влада не налаштована на такі дії, не кажучи про реформи.
30 червня, 12:56