Невідомий фраґмент давньоримського Адріанового валу виявили у Великій Британії

ІСТОРІЯ
14.08.2021, 16:45
Невідомий фраґмент давньоримського Адріанового валу виявили у Великій Британії

Під час ремонтних робіт на головній вулиці міста Ньюкасл комунальні служби знайшли частину оборонної стіни 1900-річної давності.

Відповідну інформацію з місця події оприлюднила пресслужба підрядної компанії "Northumbrian Water Group", передає аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що робітники наткнулися на історичний об'єкт випадково, здійснюючи планову реконструкцію водогону та каналізації на жвавому перехресті у середмісті.

Британські археолоґи вже вивчають знахідку, виявлену під кількома шарами асфальту; вказана ділянка відомого валу, побудованого римлянами за імператора Адріана у 122-128 роках, має довжину близько трьох метрів.

«Ми вважаємо, що ця частина стіни відноситься до однієї з найбільш ранніх фаз спорудження історичної пам'ятки, оскільки, як побачили на місці, побудована з великих кам'яних блоків. Натомість на більш пізніх етапах розбудови Адріанового валу римляни використовували набагато менші камені. Тепер наш обов'язок — забезпечити належний захист пам'ятки у майбутньому», — прокоментувала ситуацію представниця Служби археолоґічних досліджень Університету Ньюкасла Філíппа Гантер.

Вона додає, попри те, що Андріановий вал у своїй переважній більшості детально досліджений і задокументований науковцями, відкриття його маловідомих ділянок завжди спонукає істориків по-новому дивитися на давньоримський спадок на півночі Великої Британії.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії.

Читайте також:
На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка
05 січня, 11:37
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02.12.2021, 16:34
Чи знайдено золото Нібелунгів та коньяк Hine?
15.11.2021, 23:15
Знайденим у середині ХІХ століття у лісах Волині артефактом цікавилися навіть німецькі нацисти у часи Другої світової війни!
01.10.2021, 10:15
Міністерство культурної та інформаційної політики зобов'язало владу Дніпропетровщини взяти під охорону Новоолександрівський курган.
16.09.2021, 11:35
Скам'янілості невідомого раніше виду знайшли на розкопках в штаті Техас
21.05.2021, 13:45