Невідомий фраґмент давньоримського Адріанового валу виявили у Великій Британії

ІСТОРІЯ
14.08.2021, 16:45
Невідомий фраґмент давньоримського Адріанового валу виявили у Великій Британії

Під час ремонтних робіт на головній вулиці міста Ньюкасл комунальні служби знайшли частину оборонної стіни 1900-річної давності.

Відповідну інформацію з місця події оприлюднила пресслужба підрядної компанії "Northumbrian Water Group", передає аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що робітники наткнулися на історичний об'єкт випадково, здійснюючи планову реконструкцію водогону та каналізації на жвавому перехресті у середмісті.

Британські археолоґи вже вивчають знахідку, виявлену під кількома шарами асфальту; вказана ділянка відомого валу, побудованого римлянами за імператора Адріана у 122-128 роках, має довжину близько трьох метрів.

«Ми вважаємо, що ця частина стіни відноситься до однієї з найбільш ранніх фаз спорудження історичної пам'ятки, оскільки, як побачили на місці, побудована з великих кам'яних блоків. Натомість на більш пізніх етапах розбудови Адріанового валу римляни використовували набагато менші камені. Тепер наш обов'язок — забезпечити належний захист пам'ятки у майбутньому», — прокоментувала ситуацію представниця Служби археолоґічних досліджень Університету Ньюкасла Філíппа Гантер.

Вона додає, попри те, що Андріановий вал у своїй переважній більшості детально досліджений і задокументований науковцями, відкриття його маловідомих ділянок завжди спонукає істориків по-новому дивитися на давньоримський спадок на півночі Великої Британії.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії.

Читайте також:
Історія
У 2014 року у центрі Полтави археологи та краєзнавці виявили комплекс кола "Мартинівки" по вулиці Жовтневій (на сьогодні – Соборності), 5.
20 липня, 18:45
Історія
Багато хто з яких, до речі, інвентарю взагалі не містив. Такі ось нитки історії, які ведуть до нинішніх мерзенних часів.
14 липня, 18:12
Життя
Під час розкопок у Південній Америці група міжнародних фахівців-палеонтологів знайшла рештки раніше невідомого родича тиранозавра.
09 липня, 20:36
Історія
Пошуки судна велися з 1999 року
04 лютого, 16:17
Історія
На думку дослідників, вони знайшли поховання багатого чоловіка
05 січня, 11:37
Історія
Її вік сягає 41,5 тис. років, а точне призначення невідоме
02.12.2021, 16:34