Невідомий фраґмент давньоримського Адріанового валу виявили у Великій Британії

ІСТОРІЯ
14.08.2021, 16:45
Невідомий фраґмент давньоримського Адріанового валу виявили у Великій Британії

Під час ремонтних робіт на головній вулиці міста Ньюкасл комунальні служби знайшли частину оборонної стіни 1900-річної давності.

Відповідну інформацію з місця події оприлюднила пресслужба підрядної компанії "Northumbrian Water Group", передає аґенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що робітники наткнулися на історичний об'єкт випадково, здійснюючи планову реконструкцію водогону та каналізації на жвавому перехресті у середмісті.

Британські археолоґи вже вивчають знахідку, виявлену під кількома шарами асфальту; вказана ділянка відомого валу, побудованого римлянами за імператора Адріана у 122-128 роках, має довжину близько трьох метрів.

«Ми вважаємо, що ця частина стіни відноситься до однієї з найбільш ранніх фаз спорудження історичної пам'ятки, оскільки, як побачили на місці, побудована з великих кам'яних блоків. Натомість на більш пізніх етапах розбудови Адріанового валу римляни використовували набагато менші камені. Тепер наш обов'язок — забезпечити належний захист пам'ятки у майбутньому», — прокоментувала ситуацію представниця Служби археолоґічних досліджень Університету Ньюкасла Філíппа Гантер.

Вона додає, попри те, що Андріановий вал у своїй переважній більшості детально досліджений і задокументований науковцями, відкриття його маловідомих ділянок завжди спонукає істориків по-новому дивитися на давньоримський спадок на півночі Великої Британії.

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", археолоґи знайшли у Польщі рештки карельської дівчинки родом із Фінляндії.

вибір редакції
Читайте також:
Історія
Нове відкриття показує, що люди експериментували із комунікаційними технологіями набагато раніше та в іншому місці, ніж вважалося досі.
24 листопада, 10:36
Світ
Смертельні знаки на 4000-річних глиняних табличках до тепер невірно тлумачилися істориками. Причина — помилка дешифраторів клинопису.
19 серпня, 14:53
Історія
Вони освоїли їзду щонайменше 4500-5000 років тому на теренах сучасної України. Коней для цього приборкували у степах між Дунаєм і Волгою.
24 липня, 08:27
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
10.12.2023, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07.11.2023, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29.10.2023, 10:28