Сікалов: Потрібно впроваджувати ідею безумовного базового доходу

ПОЛТАВА
26.09.2017, 09:08

Впроваджувати ідею створення безумовного базового доходу від реалізації корисних копалин в Україні запропонував громадський діяч, екс-радник Міністра екології і природних ресурсів Геннадій Сікалов в ефірі «Акцентів». Безумовний базовий дохід передбачає регулярну виплату фіксованої суми коштів кожному мешканцю території, де здійснюється будь-яка видобувна діяльність. Така практика вже давно працює у багатьох державах, зазначив він.

– Пропоную ідею безумовного базового доходу, яка яскраво продемонстрована в перманентному фонді, започаткованого Америкою на Алясці. Там кожна людина отримує базовий дохід від реалізації корисних копалин, зокрема нафти. Виходить порядку 2 – 2,5 тис. доларів на рік. Цей розмір залежить від прибутку з проданих ресурсів, – Сікалов.

Схожу практику експерт запропонував і на території України. Це дозволить вивести більшу частину населення з бідності, відкине тотальну залежність від субсидіювання, переконаний Сікалов.

– Впроваджуємо безумовний базовий дохід і в нас. Голосуємо, приймаємо. Починаємо з найменш забезпечених верств населення. Зараз більше 90% українців живуть за межею бідності. І про них ніхто не думає. Непотрібними стануть субсидії чи інші технологічні засоби впливу на населення. Кожна людина буде отримувати щомісяця 100-200 доларів на руки і сама буде розпоряджатися – куди заплатити, за що і скільки. В тому числі, за комунальні послуги, – сказав він.

Для початку введення ідеї безумовного базового доходу необхідно конституційно закріпити за українським народом право власності на надра, переконаний фахівець:

–Те, що конституційно нам закріплено право власності на надра – це неправда. У Конституції ( в українського народу – ред.) немає права власності на надра. Законодавець, формуючи Конституцію і голосуючи за неї, забув за український народ. Забув, зокрема, про право власності на одну з головних форм наповнення бюджету – надра, які знаходяться на нашій території. Впродовж понад 20 років, на жаль, жоден із посадовців і нардепів не порушив і не виніс на розгляд у Верховній Раді питання про закріплення права власності на надра за українським народом.

Довідково:

Безумовний базовий дохід, (універсальний базовий дохід, гарантований мінімум) – форма соціального забезпечення, згідно з якою кожен громадянин повинен мати законом гарантований безумовний мінімум грошового забезпечення, який виплачується державою або органами місцевого самоврядування, на додаток до будь-якого доходу, отриманого деінде.

Перманентний фонд штату Аляска – створений державою фонд, що керує прибутками від добування нафти в Алясці. Фонд було створено в 1976 році в результат народного волевиявлення. До цього уряд звинувачували з занадто швидкій розтраті надходжень від торгівлі нафтою. Відтоді 25% прибутків держави від обігу нафти надходять до фонду. Половина прибутків через дивіденди напряму розподіляються серед жителів Аляски. Кожен житель отримує однакову суму, якою може розпоряджатися за власним бажанням. Річна виплата переглядається щороку й залежить від прибутків за останні 5 років, а також від числа людей у відповідному році, що мають отримувати гроші.

«ОБ» писав про прогалини в законодавстві, що регламентує право власності на надра.

Читайте: Кому належать надра України?

Читайте також:
Полтава
Друге за розмірами місто Полтавщини стає енергостійким на тлі постійних ракетних ударів росіян. Усе завдяки підтримці небайдужих французів.
06:00
Полтава
Вірний син Полтавщини поліг смертю хоробрих у бою проти ворога на Східному фронті. Тепер він навічно присутній у лавах Небесного Воїнства.
вчора, 14:07
Полтава
Чергову сонячну електростанцію споруджують у Миргороді. Вона забезпечить нагальні потреби одного з об'єктів критичної інфраструктури.
вчора, 09:23
Полтава
Тільки у справах можна пізнати справжню сутність людини. Приклад влади Полтави показує, що містом керують перефарбовані зрадники.
03 травня, 14:45
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Не минає і дня, щоби небайдужі мешканці Полтавського краю не надіслали на передову гуманітарний вантаж. Військо потребує харчів.
02 травня, 19:06