Норвезький уряд профінансує пошук зниклих безвісти через російську агресію українців

ПОЛІТИКА
15 лютого, 21:48
Норвезький уряд профінансує пошук зниклих безвісти через російську агресію українців
Фото: Regjeringen.no

В Осло запланували виділення 100 мільйонів норвезьких крон, зокрема і на ідентифікацію українських громадян. Парламент країни дав згоду.

Відповідну заяву оприлюднила пресслужба прем'єр-міністра Юнаса Ґара Стьоре, передає медіаагенція «Останній Бастіон». За оцінками, станом на лютий 2024 року в Україні налічується від 30 000 до 40 000 зниклих безвісти осіб.

Багато з них були вбиті російськими загарбниками, але не ідентифіковані. Інші ж — викрадені, утримувалися у полоні, депортовані на росію, розлучені зі своїми сім'ями або стали жертвами торгівлі людьми.

Як стверджує норвезький міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде, «повномасштабне вторгнення росії в Україну має жахливі наслідки для цивільного населення. Норвеґія прагне сприяти зусиллям із пошуку та ідентифікації тих, хто був убитий або зник безвісти, у тому числі дітей, які були насильно вивезені до РФ».

Окремо урядовець додав — цей процес має вирішальне значення для постраждалих сімей, які живуть у постійному стражданні та невизначеності щодо того, що сталося з їхніми близькими. «Наші зусилля також є засобом притягнення росії до відповідальності за порушення міжнародного права в Україні», — пояснив очільник МЗС Норвеґії.

Медіаагенція «Останній Бастіон» також нагадує читачам, що країни Міжмор'я закривають росії вихід у Балтику. Балтійське море і Фінська затока вже зараз мають стати внутрішніми водами Європейського союзу та Північноатлантичного альянсу.

Читайте також:
Полтава
Дві вживані автівки — карета швидкої допомоги та пожежна машина — обслуговуватимуть громаду. Їх люб'язно передала влада Ґрафенвьорта.
09 квітня, 14:45
Світ
Одноразову фінансову допомогу для вирішення гуманітарної кризи отримає найбідніша близькосхідна країна, де 11 років триває війна.
17.08.2022, 17:00
Полтава
Медичні препарати як гуманітарну допомогу Збройним Силам України лубенці зібрали у коробки та готові надіслати на фронт.
18.06.2022, 07:54
Полтава
Відбулась зустріч бійців Добровольчого Українського Корпусу «Правий сектор» з викладачами Полтавського державного аграрного університету.
16.07.2021, 15:49
Новини
Допомогу в перевезенні медичної допомоги до району проведення бойових дій надають підприємці та волонтери.
25.03.2020, 15:00