Окупанти вивозять до Криму майно херсонських музеїв, – ГУР МО України

КРИМІНАЛ
17 травня, 21:45
Херсонський краєзнавчий музей
Херсонський краєзнавчий музей
Фото: Мост

Командування російського окупаційно-терористичного контингенту санкціонувало грабунок української культурної спадщини.

Про вказаний злочин повідомило Головне управління розвідки вітчизняного Міністерства оборони, інформує медіаагенція "Останній Бастіон".

Зазначається, що всі цінності вивозяться з музеїв і мистецьких колекцій навчальних закладів Херсонської області до Криму невеликими вантажівками у супроводі позашляховиків, іноді – ББМ "Тигр".

«Так, із 12 травня рашисти розпочали проведення цілеспрямованих рейдів до помешкань місцевих краєзнавців, колекціонерів, і магазинів антикваріату. Примусово відбирають все, що становить хоч найменшу художню чи історичну цінність. Інформацію про наявність колекцій їм повідомляють так звані "цивільні експерти" з-поміж колаборантів. Вони ж дають попередню оцінку щодо цінності експонатів», – відзвітували у ГУР МОУ.

Водночас вітчизняні розвідники уточнюють, до проведення рейдів-крадіжок долучені не схожі на звичайних військовослужбовців особи, котрі екіпіровані одягом західного зразка, але зі зброю російського виробництва.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що міжнародна наука і культура мають бути вільними від "русского міра", здійснивши масштабне самоочищення.

Читайте також:
Війна
Портал містить карту, що включає об’єкти культурної спадщини Криму, щодо яких з боку московії було допущено незаконні дії
23 лютого, 17:30
Світ
Окупанти продовжують знищувати культурну спадщину корінного населення Криму
09 лютого, 19:46
Полтава
28 листопада у Полтаві було відкрито пам'ятник Леву Вайнгорту, який обіймав посаду головного архітектора міста з 1939 по 1970 рік.
01.12.2021, 11:06
Історія
Символічно, що саме сьогодні українці відзначають і День Гідності та Свободи.
21.11.2021, 18:04
Історія
Неподалік портового міста Порі місцевий мешканець за допомогою металошукача знайшов рідкісні артефакти.
09.10.2021, 11:37
Політика
Підприємливих ділків, охочих привласнити цінну київську землю під виглядом "реконструкції", нарешті вгамують у законний спосіб.
01.09.2021, 10:35