Ожиріння підвищує ризик розвитку психічних розладів, – австрійські науковці

06 червня, 22:09
Ожиріння підвищує ризик розвитку психічних розладів, – австрійські науковці
Фото: Health Shots

Через захворювання із надлишковим накопиченням жиру у тілі зростає ризик розвитку депресії, нікотинової залежності та харчових розладів.

До такого висновку після тривалого експерименту прийшли науковці з державного Медичного Університету Відня, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Австрійські дослідники багато років експериментували, з'ясовуючи вплив ожиріння на людський організм; участь взяли сотні добровольців обох статей і різного віку.

«Нам вдалося встановити, що у переважній більшості випадків діагноз "адипоцитоз" передує розвитку ментальних проблем. У жінок ризик захворіти вище, ніж чоловіків, виняток – залежність від нікотину. Наша дослідницька група проаналізувала популяційний набір даних про всі стаціонарні госпіталізації в Австрії впродовж 1997-2014 років, аби визначити відносні ризики супутніх захворювань при ожирінні та виявити статистично значущі статеві відмінності», – пояснюють науковці з Медичного Університету Відня.

Рівень діагностованих депресивних епізодів був майже втричі вищий у жінок і чоловіків (13,3% та 6,61% відповідно – прим. ред.), а власне ожиріння часто передує серйозним психічним розладам, зокрема воно є фактором ризику проблем зі здоров'ям в усіх дітей.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що низка дослідницьких експериментів довела: фотографії з їжею викликають у людей відчуття насиченості та ситості.

Читайте також:
Життя
Команда дослідників зі США і Канади провела найбільший експеримент за участю понад 50 тисяч осіб з усього світу. З'ясовували вплив ґаджетів.
14 листопада, 20:41
Життя
Навіть невелике (але хронічне) недосипання підвищує ризик серцево-судинних захворювань. Причому це стосується переважно жінок.
18 жовтня, 08:51
Життя
Міжнародна група медиків і науковців з'ясувала, що найменше сплять у Японії – близько 7 годин на добу, а найдовше – у Фінляндії (8 годин).
23 липня, 14:37
Життя
Нове дослідження американських науковців показує, що здоровий сон допомагає уникнути хвороби Альцгеймера, яка на сьогодні є невиліковною.
23 травня, 18:25
Життя
Смертельні випадки вкрай рідкісні і зазвичай зумовлені нехтуванням елементарною лікарською допомогою
16.05.2022, 11:45
Світ
Але, при цьому, стверджується, що цей вірус може бути менш небезпечним.
09.12.2021, 16:36