Ожиріння підвищує ризик розвитку психічних розладів, – австрійські науковці

06.06.2023, 22:09
Ожиріння підвищує ризик розвитку психічних розладів, – австрійські науковці
Фото: Health Shots

Через захворювання із надлишковим накопиченням жиру у тілі зростає ризик розвитку депресії, нікотинової залежності та харчових розладів.

До такого висновку після тривалого експерименту прийшли науковці з державного Медичного Університету Відня, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Австрійські дослідники багато років експериментували, з'ясовуючи вплив ожиріння на людський організм; участь взяли сотні добровольців обох статей і різного віку.

«Нам вдалося встановити, що у переважній більшості випадків діагноз "адипоцитоз" передує розвитку ментальних проблем. У жінок ризик захворіти вище, ніж чоловіків, виняток – залежність від нікотину. Наша дослідницька група проаналізувала популяційний набір даних про всі стаціонарні госпіталізації в Австрії впродовж 1997-2014 років, аби визначити відносні ризики супутніх захворювань при ожирінні та виявити статистично значущі статеві відмінності», – пояснюють науковці з Медичного Університету Відня.

Рівень діагностованих депресивних епізодів був майже втричі вищий у жінок і чоловіків (13,3% та 6,61% відповідно – прим. ред.), а власне ожиріння часто передує серйозним психічним розладам, зокрема воно є фактором ризику проблем зі здоров'ям в усіх дітей.

Водночас "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що низка дослідницьких експериментів довела: фотографії з їжею викликають у людей відчуття насиченості та ситості.

Читайте також:
Життя
Результати дослідження показали, що більше споживання певних овочів корелювало з нижчим рівнем глюкози у крові.
13 червня, 18:31
Світ
Маленька мешканка Опал Сенді стала першою людиною у світі, яка випробувала на собі новий спосіб лікування. Це приголомшує.
12 травня, 07:00
Економіка
Поїдання різнорідних смаколиків з малечку може призвести не тільки до порушення метаболізму та розвитку ожиріння. Все набагато гірше.
08 травня, 19:35
Полтава
До власників худоби завітають ветеринари у рамках планових діагностики та профілактики. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.
02 квітня, 14:59
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54