Ожиріння підвищує ризик розвитку психічних розладів, – австрійські науковці
Через захворювання із надлишковим накопиченням жиру у тілі зростає ризик розвитку депресії, нікотинової залежності та харчових розладів.
До такого висновку після тривалого експерименту прийшли науковці з державного Медичного Університету Відня, повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".
Австрійські дослідники багато років експериментували, з'ясовуючи вплив ожиріння на людський організм; участь взяли сотні добровольців обох статей і різного віку.
«Нам вдалося встановити, що у переважній більшості випадків діагноз "адипоцитоз" передує розвитку ментальних проблем. У жінок ризик захворіти вище, ніж чоловіків, виняток – залежність від нікотину. Наша дослідницька група проаналізувала популяційний набір даних про всі стаціонарні госпіталізації в Австрії впродовж 1997-2014 років, аби визначити відносні ризики супутніх захворювань при ожирінні та виявити статистично значущі статеві відмінності», – пояснюють науковці з Медичного Університету Відня.
Рівень діагностованих депресивних епізодів був майже втричі вищий у жінок і чоловіків (13,3% та 6,61% відповідно – прим. ред.), а власне ожиріння часто передує серйозним психічним розладам, зокрема воно є фактором ризику проблем зі здоров'ям в усіх дітей.
Водночас "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам про те, що низка дослідницьких експериментів довела: фотографії з їжею викликають у людей відчуття насиченості та ситості.