Пентаґон обмірковує план швидкого постачання зброї для ЗСУ

СВІТ
03 березня, 15:42
Пентаґон обмірковує план швидкого постачання зброї для ЗСУ

Американські урядовці хочуть обійти перепони, створені трампівським угрупованням у Конґресі. Кидати Україну напризволяще США не збираються.

Такі відомості із посиланням на власні джерела у Білому домі виклало видання The New York Times. Неназваний посадовець президентської адміністрації підтвердив, що Джозеф Байден і Ллойд Остін «готують сюрприз».

Йдеться про надання українському військові вкрай необхідної зброї та снарядів із запасів Пентаґону. Зі слів американських урядовців, «такий крок був би короткостроковим заходом, покликаним допомогти Києву протриматися доти, доки Конґрес не схвалить більший військовий пакет».

Під час розгляду питання, чи варто знову використати запаси Пентагону, адміністрація Байдена зважує як політичні ризики, так і питання готовності самої армії США. Деякі чиновники побоюються, що використання запасів Пентаґону зніме тиск із Конґресу у питанні про довгострокову допомогу Україні.

«Ми готові терміново доставити Києву артилерійські боєприпаси, перехоплювачі ППО та інші озброєння, щойно отримаємо «зелене світло» з Білого дому. «Гойдалки» у Палаті представників шкодять нашому міжнародному авторитетові», — прокоментувало ситуацію неназване джерело.

Своєю чергою, як раніше вже повідомляла медіаагенція «Останній Бастіон», Нідерланди допоможуть Чехії закупити 800 тисяч снарядів для України. Уряд в Амстердамі виділить 250 мільйонів євро.

Читайте також:
Війна
Пакет допомоги на 100 мільйонів доларів включатиме безпілотники, ПЗРК та амуніцію
27 квітня, 18:42
Політика
У Палаті представників США все більше голосів на користь негайного ухвалення великого пакета допомоги Україні. Вашинґтон не кине Київ.
04 березня, 19:13
Політика
Адміністрація 46-го американського президента розробляє унікальний законопроєкт. Він фінансово посилить національну безпеку 4 країн.
12.10.2023, 07:51
Економіка
Американські друзі України почали дебати з приводу надання найбільшого пакета допомоги. Його розмір коливається від $50 до $100 мільярдів.
10.10.2023, 14:17
Війна
Це сорок шостий транш обладнання від адміністрації президента країни Джо Байдена
07.09.2023, 06:18
Світ
"Війна в Україні може тривати довго, і ми готові надавати допомогу довго"
14.12.2022, 11:27