Пакистан знімає заборону з Вікіпедії

СВІТ
07.02.2023, 20:45
Пакистан знімає заборону з Вікіпедії
Фото: google

Пакистан зняв обмеження на Wikipedia у вівторок, через кілька днів після того, як медіарегулятор країни заблокував сайт.

Минулого тижня онлайн-енциклопедія була заблокована через те, що пакистанський медіарегулятор визнав «блюзнірським матеріалом». Уряд розблокував сайт після громадського обурення. Про розблокування онлайн-енциклопедії клопотався особисто прем'єр-міністр Шахбаз Шаріф.
Сайт було заблоковано минулого тижня Управлінням телекомунікацій Пакистану (PTA) після закінчення терміну, який країна надала Вікіпедії для видалення суперечливого матеріалу.
Шаріф вирішив розблокувати платформу після того, як міністерський комітет зазначив, що «непередбачені наслідки цієї повної заборони переважають її переваги». Прем'єр-міністр також створив комітет, «щоб вивчити та рекомендувати альтернативні технічні заходи для видалення або блокування доступу до небажаного контенту, опублікованого у Вікіпедії та інших інформаційних онлайн-сайтах, з огляду на соціальну, культурну та релігійну чутливість».

У мусульманському Пакистані гіганти соціальних мереж раніше були заборонені за публікацію контенту, який вважається святотатським. Пакистан блокував YouTube з 2012 по 2016 рік після того, як на ньому був показаний фільм про пророка Мухаммеда, який спричинив бурхливі протести в мусульманському світі. За останні роки Пакистан також кілька разів блокував додаток для обміну відео TikTok через «непристойний» і «аморальний» контент.
Подібним чином медіарегулятори заборонили додатки для знайомств, зокрема Tinder, і стрімінговий додаток Bigo за аморальний, непристойний і вульгарний контент.

Читайте також:
Світ
Агенти ФБР призвичаїлися розшифровувати закодовані повідомлення, надіслані пересічними американцями у соціальних мережах.
03.12.2021, 08:49
Світ
У Кремлі та на Банковій плідно працюють за узгодженим планом, написаним вихідцями з Юдиного коліна у Тель-Авіві.
10.11.2021, 08:01
Життя
Реальна турбота про світову спільноту, або черговий «цвях у труну» свободи слова?
06.10.2021, 09:24
Світ
Жаїр Мессіаш Болсонару взявся за обмеження соціальних мереж, адміністрація яких на власний розсуд видаляє облікові записи чи дописи.
08.09.2021, 07:59
Опінії
Боротьба з цензурою у соціальних мережах можлива лише за умови створення якогось альтернативного Інтернету, що важко собі уявити.
30.08.2021, 09:37
Світ
Провідний американський виробник фототехніки надалі утримуватиметься від висвітлення так званої уйґурської проблеми на території КНР.
22.07.2021, 12:06